Adventní zastavení u Ludmily

Adventní zastavení u Ludmily

První adventní neděli zavítaly na náměstí Míru desítky Pražanů všech věkových kategorií, kteří si nechtěli nechat ujít bohatý doprovodný program a slavnostní rozsvícení vánočního stromečku.

Návštěvníky úderem 14. hodiny přivítala starostka Prahy 2 Jana Černochová a popřála jim i jejich rodinám krásné prožití Vánoc. Zahájila zároveň i letošní charitativní sbírku v rámci celosvětového svátku dárcovství „Giving Tuesday“ a poděkovala za její případnou podporu. Na její slova navázal svým slavnostním poselstvím i otec Jakub Berka z farnosti u kostela sv. Ludmily.

Následovalo již tradiční rozlévání polévky příchozím za účasti místostarosty Prahy 2 Jana Koláře a radního Michala Zuny a divadelní představení pro nejmenší v podání divadelního souboru „Jedeme k vám“. Děti mohly v průběhu odpoledne v rámci výtvarné dílny vyrábět vánoční ozdoby, perníčky a svými výtvory zdobit připravený vánoční stromeček. Ten byl v závěru odpoledne za doprovodu žesťového kvarteta slavnostně rozsvícen společnou rukou místostarosty Jana Korsesky a otce Jakuba. Slavnostní rozsvícení vánočního stromečku si nenechali ujít ani místostarostové Prahy 2 Michael Grundler a Jan Kolář.

Závěr svátečního dne se nesl ve znamení pozvánky na další milé setkání, tentokrát poslední adventní neděli 22. prosince, která bude již tradičně věnována „Zpívání se koled se zastupiteli“. Při této příležitosti budou také odměněni tři vylosovaní tvůrci vánočních ozdob z dnešního odpoledne a zkrátka nepřijdou ani mazlíčci. Do dvou vybraných útulků, konkrétně do Komořan a Ořechu, v ten den zamíří i věcné dary z charitativní sbírky „Giving Tuesday“.

Zprávu zpracoval odbor Kancelář starostky a vnějších vztahů ÚMČ Praha 2. Další podrobnosti: Mgr. Andrea Zoulová, tisková mluvčí, odbor Kancelář tajemníka, tel.: 236 044 231, mobil: 731 553 188, e-mail: andrea.zoulova@praha2.cz.

Zveřejněno: 02.12.2019 – webadmin@praha2.cz