Aktuálně z MČ Praha 2

1 2 3 4 5  další
  • Generál Eliáš má pamětní desku v sokolovně

22.01. 2020
    V úterý 21. ledna 2020 byla ve vstupní hale sokolovny TJ Sokol Královské Vinohrady odhalena pamětní deska členu jednoty sokolské arm. gen. i. m. Aloisi Eliášovi, ministerskému předsedovi protektorátní vlády a přednímu představiteli domácího protinacistického odboje.
  • Praha 2 je Město pro byznys (vloženo video)

21.01. 2020
    Za posledních deset let získala Praha 2 čtyřikrát titul Město pro byznys. Loni na konci roku obdržela titul Město pro byznys desetiletí, který je oceněním mnohaleté práce celého Úřadu městské části Praha 2, a také titul Chytré město 2019 v kategorii do 100 tisíc obyvatel.
  • Praha 2 bruslí (vloženo video)

20.01. 2020
    Obyvatelé Prahy 2 mají nyní v zimních měsících možnost si venku zasportovat. Zdejší radnice letos zřídila dvě venkovní kluziště na multifunkčním hřišti u ZŠ Na Smetance a v Havlíčkových sadech v Růžové zahradě za Gröbeho vilou a Pavilonem.
  • Začala soutěž Tři klíče k poznání měst

17.01. 2020
    Tři klíče k poznání měst je soutěž, kterou organizuje Sdružení historických sídel Čech, Moravy a Slezska.
    Principem soutěže je najít pomocí nápovědy – jedné fotografie, jednoho slova a umístění na slepé mapě – konkrétní město.
  • Komentované prohlídky Novoměstské radnice (vloženo video)

17.01. 2020
    Komentované prohlídky s poutavým výkladem odkrývají návštěvníkům kus historie národní kulturní památky, která vznikla brzy po založení Nového Města Karlem IV. Během komentovaných prohlídek návštěvníci nahlédnou i do prostor, které nejsou veřejnosti běžně přístupné. Prohlídky jsou vhodné i pro děti a v roce 2020 se jich koná dvanáct.

Aktuálně z úřadu

1 2 3 4 5  další