Aktuálně z MČ Praha 2

1 2 3 4 5  další
  • Přerušení dodávky elektřiny na Vinohradech

24.02. 2020
    Z důvodu rekonstrukce rozvodné sítě dojde ke krátkodobým přerušením dodávky elektrické energie v horní části Vinohrad. Týká se ulic Balbínova, Římská, Rubešova, Škrétova a okolí.
  • V Riegrových sadech byly pokáceny tři smrky napadené kůrovcem

20.02. 2020
    Městská část Praha 2 dala pokácet tři smrky v severní části Riegrových sadů. Usychaly od loňského podzimu, v úterý odpoledne se potvrdilo napadení kůrovcem. Stromy byly pokáceny a dřevní hmota odstraněna, aby se kůrovec nešířil dál.

• Praha 2 nesouhlasí s odstraněním veřejných telefonních automatů bez náhrady

19.02. 2020
    Rada městské části Prahy 2 v pondělí 17. února 2020 projednala věcný záměr Magistrátu hl. m. Prahy a společnosti Telefonica O2 odstranit z území hlavního města Prahy veřejné telefonní automaty (VTA). Se záměrem a úplným odstraněním VTA ze svého území nesouhlasí.
  • Praha 2 bude i dále bez heren a kasin!

18.02. 2020
    Rada městské části Prahy 2 v pondělí 17. února 2020 projednala návrh obecně závazné vyhlášky hl. m. Prahy, regulující provozování hazardních her na území hl. m. Prahy a odsouhlasila své stanovisko.
  • Pietní akt k uctění památky obětí náletu (vloženo video)

17.02. 2020
    Přesně před 75 lety, 14. února 1945, se stala Praha terčem nečekaného bombardování spojeneckých sil. Praha 2 v tomto směru bohužel držela smutné prvenství, útok si vyžádal nejvíce obětí právě na území Vinohrad a Nového Města.
  • V Lužické ulici začaly tahové zkoušky stromů

12.02. 2020
    Podle informací z TSK Praha, a. s., ve středu 12. února začaly tahové zkoušky vybraných stromů v Lužické ulici.
  • Na Novoměstské radnici ožila řemesla (vloženo video)

12.02. 2020
    Celou Novoměstskou radnici zaplnily ve středu 12. února ukázky řemesel a workshopy, které přitáhly zájem stovek žáků a studentů z různých škol. Dvoudenní bezplatná akce Řemesla živě se na tomto místě koná již posedmé a patří k nejoblíbenějším.
  • Výstava „Život a dílo Josefa Škvoreckého“ na radnici (vloženo video)

11.02. 2020
    Až do konce února máte možnost navštívit radnici Prahy 2 a prohlédnout si výstavu o spisovateli Josefu Škvoreckém. A nejen o něm, samozřejmě i o Zdeně Salivarové a torontském nakladatelství 68 Publishers, které se zasloužilo o světový věhlas obou autorů.

Aktuálně z úřadu

1 2 3 4 5  další