Aktuálně z MČ Praha 2

1 2 3 4 5  další
  • Základní školy v Praze 2 slaví obrovský úspěch

25.09. 2018
    Praha 2 má nejžádanější školy v metropoli. Z deseti základních škol, jejichž zřizovatelem je městská část Praha 2, je největší zájem o ZŠ s rozšířenou výukou jazyků Kladská, ZŠ Slovenská a ZŠ Londýnská.
  • Další chytrá lampa je před budovou Úřadu městské části Praha 2

25.09. 2018
    Městská část Praha 2 bude mít na svém území celkem šest multifunkčních lamp. Pět jich už stojí, další bude umístěna na Ostrčilově náměstí.
  • Festival sportu v TJ Sokol Královské Vinohrady podruhé

25.09. 2018
    Na 33 stanovišť s různými sporty nabídl v pondělí 24. září Festival sportu Prahy 2, jehož druhý ročník se konal v TJ Sokol Královské Vinohrady v Riegrových sadech.
  • Vinobraní na Grébovce píše další historii

25.09. 2018
    Ani změna počasí a značné ochlazení neodradilo přátele vína od oslav 12. výročí Vinobraní na Grébovce. Vinobraní tradičně zahájila starostka Prahy 2 Jana Černochová společně s dalšími představiteli radnice.
  • Budovu ZŠ Sázavská rozzářil videomapping (vloženo video)

25.09. 2018
    V neděli 16. září večer se budova základní školy v Sázavské ulici rozzářila v audiovizuální projekci nazvané Synagoga Monument. Přihlížející Pražané si společně se starostkou městské části Janou Černochovou a dalšími zástupci radnice připomněli 120. výročí Vinohradské synagogy, která v těchto místech stála od roku 1898.
  • Pouliční slavnost roztančila Americkou ulici (vloženo video)

25.09. 2018
    Americká ulice hýřila v sobotu 15. září barvami. Starostka Prahy 2 Jana Černochová zde odpoledne zahájila mexickou slavnost ke Dni nezávislosti, kdy početné publikum zpívalo, tančilo a tleskalo.
  • Praha 2 začala monitorovat hluk na Rašínově nábřeží (vloženo video)

25.09. 2018
    Městská část Praha 2 se dlouhodobě snaží prosadit snížení hlukové zátěže obyvatel v oblasti náplavky a přilehlých ulic. Loňské setkání s místními občany, ze kterého vzešla petice odeslaná na pražský magistrát, řešení nepřineslo. Praha 2 i nadále nemá vliv na provoz na náplavkách ani na Vltavě. Rozhodla se proto hluk měřit a vyhodnocovat.
  • Proměny Prahy 2 na náměstí Míru

21.09. 2018
    Přijďte se podívat, jak naše městská část krásní! Venkovní výstava z cyklu Proměny Prahy 2 bude k vidění na náměstí Míru až do 5. října. Slavnostně ji uvede starostka Jana Černochová při svém vystoupení na Vinobraní na „Míráku“ v pátek 21. září v 16.30.

Aktuálně z úřadu

1 2 3 4 5  další