Aktuálně z MČ Praha 2

1 2 3 4 5  další
  • Praha 2 žádá magistrát o kontrolu stavu stromořadí v ulicích

15.07. 2019
    Radní Prahy 2 se v pondělí 15. července 2019 usnesli, že městská část požádá Magistrát hlavního města Prahy o kontrolu faktického stavu všech uličních stromořadí na území městské části. Tato stromořadí jsou majetkem hlavního města. Praha 2 chce znát stav stromů zejména s ohledem na bezpečnost.
  • Praha 2 postaví "Nový domov" – moderní pobytový dům pro seniory s Alzheimerovou chorobou

15.07. 2019
    Městská část Praha 2 je v rámci hlavního města Prahy územím s nejvyšším indexem stárnutí. Očekává se, že během příštích dvaceti let vzroste počet seniorů nad 75 let dvojnásobně a bude nezbytné pro ně zajistit dlouhodobou péči.
  • Kryt Folimanka stále přitahuje návštěvníky (vloženo video)

15.07. 2019
    Podzemní kryt Folimanka vznikl na přelomu padesátých a šedesátých let 20. století, v době takzvané „studené války“. Byl budován a následně veden v režimu přísně tajné. V roce 1994 byl převeden pod hl. m. Prahu (respektive MČ Prahu 2), která ho v roce 2014 zpřístupnila veřejnosti.
  • Na Novoměstské radnici se opravuje fasáda ve dvoře

12.07. 2019
    Prázdnin využila Praha 2 i k potřebným pracím na Novoměstské radnici. Kvůli novým vnitřním fasádám stojí na nádvoří lešení, ale oblíbený Jazz Bridge 28. 7. 2019 a ukázka defenestrace 30. 7. 2019 budou bez omezení.
  • Prvním koncertem začalo Hudební léto v parcích Prahy 2 (vloženo video)

12.07. 2019
    Jubilejní pátý ročník oblíbeného koncertního cyklu Hudební léto v parcích zahájil koncert v Havlíčkových sadech.
  • Praha 2 NECHCE kácet v Lužické

11.07. 2019
    Zprávy o tom, že městská část hodlá pokácet stromořadí v Lužické ulici, jsou absolutní fámou. Praha 2 naopak nesouhlasí s masivním kácením stromů, a proto také požádala hlavní město Prahu coby majitele stromořadí o vypracování oponentního dendrologického posudku. Informační dopis obdrželi obyvatelé Lužické ulice, zveřejňujeme jej i na webu a sociálních sítích Prahy 2.
  • Po Vinohradské třídě opět jezdí tramvaje

01.07. 2019
    Tramvajový provoz byl spuštěn o celé dva týdny dřív, než magistrát původně plánoval. Za účasti představitelů hlavního města, Prahy 2 a Prahy 3, Dopravního podniku a stavitelů byla dnes na nové zastávce Italská slavnostně přestřižena páska, pomyslně otevírající opravenou tramvajovou trať mezi Škrétovou a Sudoměřskou. Za Prahu 2 pásku přestřihl a koleje pokřtil místostarosta pro dopravu Jan Korseska. Slavnostní první jízdu v tramvaji T3 Coupé odřídil technický ředitel Dopravního podniku, Jan Šurovský. Trať byla již v havarijním stavu, opravy se dočkala prakticky po čtyřiceti letech. Jak ovšem podotkl místostarosta Korseska, je velká škoda, že se magistrátu nepodařilo skloubit rekonstrukci tratě s dalšími úpravami tak, aby byla Vinohradská třída kompletně hotová.
  • Připomínáme si 69 let od popravy Milady Horákové komunisty

27.06. 2019
    Místostarosta Prahy 2 Jaroslav Šolc uctil ve středu 26. června památku dr. Milady Horákové u jejího symbolického hrobu na Vyšehradském hřbitově a následně se poklonil i obětem totalitních režimů u Památníku kněží, řeholníků a řeholnic tamtéž.

Aktuálně z úřadu

1 2 3 4 5  další