Aktuálně z MČ Praha 2

1 2 3 4 5  další
  • Jak to bude s odpadky od Vánoc do konce roku

15.12. 2017
    V termínu od 24. 12. do 31. 12. 2017 budou standardně zajištěny normální pracovní směny a svoz směsného odpadu bude probíhat dle příslušných svozových programů, tedy jako v běžných dnech. Z důvodu větší zátěže na stanovištích tříděného odpadu budou svozy tříděného odpadu posíleny. Na některých územích budou probíhat mimořádné svozy papíru a skla.
  • Pamětní deska Haně Epsteinové

14.12. 2017
    U vchodu do základní školy v Sázavské ulici č. 5 byla ve čtvrtek 14. prosince 2017 odhalena pamětní deska židovské vychovatelce Haně Epsteinové. Na tomto místě ještě na počátku 50. let stávala synagoga, což připomíná další pamětní deska u vchodu školy.
  • Pěší lávky přes železniční most na Výtoni jsou uzavřeny

15.12. 2017
    Důvodem uzávěry je havarijní stav. Lávky jsou od 15. 12. 2017 uzavřeny až do odvolání. Rekonstrukce lávek je naplánována na letní stavební sezónu 2018 a 2019.
  • Praha 2 pokřtila novou knihu Místa vzdoru (vloženo video)

12.12. 2017
    Městská část Praha 2 vydala ke 40. výročí vzniku dokumentu Charta 77 publikaci Místa vzdoru. Symbolicky v první pracovní den po Dni lidských práv ji v pondělí 11. prosince pokřtila starostka Prahy 2 Jana Černochová společně s autorem knihy historikem Petrem Blažkem a disidentkou Kamilou Bendovou.
  • Chytrá dvojka je novinka pro ty, kdo potřebují naši pomoc (vloženo video)

13.12. 2017
    Cukrárna Nejen z cukru na Vinohradech je jedním z 28 míst v Praze 2, která se mohou pochlubit označením Děti vítány. Jedná se o jeden z projektů Chytré dvojky, novinky v sociální oblasti, kterou dnes na tiskové konferenci v této vinohradské cukrárně představila městská část Praha 2.
  • Praha 2 opět děkovala policistům, strážníkům a hasičům

07.12. 2017
    Včerejší tradiční setkání představitelů Prahy 2 se zástupci Policie ČR, Městské policie hl. m. Prahy a a Hasičského záchranného sboru se konalo ve Velkém sálu Novoměstské radnice již podevatenácté. Za práci členům bezpečnostních složek poděkovala starostka Jana Černochová, popřála jim co nejklidnější adventní službu a zdraví v novém roce. Slavnostního večera se účastnil též místostarosta pro bezpečnost Martin Víšek a místostarosta pro oblast financí a dopravy Jan Korseska.

• Festival sportu pro Dvojku

06.12. 2017
    Dne 5. prosince se konala od 9 do 17 hodin v Sokole Královské Vinohrady sportovní akce s názvem Festival sportu pro Dvojku. Cílem projektu bylo seznámit děti, dospělé i seniory s možnostmi sportovního vyžití na Praze 2 a blízkém okolí.
  • Porota i publikum ocenili soutěž mladých kadeřnic hlasitým potleskem

06.12. 2017
    Nejtalentovanější studentky druhých a třetích ročníků pražské Střední školy – Centra odborné přípravy technickohospodářské poměřily dnes své síly v populární školní soutěži Krása 2017. Mladé kadeřnice, krejčové a kosmetičky se utkaly ve školní tělocvičně o ocenění poroty i přízeň publika.

Aktuálně z úřadu

1 2 3 4 5  další