Babybox mimo provoz

Ve dnech 8.–15. srpna 2017 bude z technických důvodů mimo provoz babybox umístěný na budově Úřadu MČ Praha 2 u vchodu z Jugoslávské ulice.

Už v září bude stávající schránka nahrazena babyboxem nové generace. Ten má být lépe zabezpečený a vybavený, poskytne větší komfort nálezcům dítěte, ale především zajistí větší bezpečnost a komfort pro miminko. Radnice nové zařízení pořídí za 294 936 korun.

Stávající vinohradský babybox byl zprovozněn 8. března 2010 ve spolupráci s organizací Babybox pro odložené děti – Statim, z. s., vedenou Ludvíkem Hessem. Radnice se tak stala první v hlavním městě, která k takovému rozhodnutí přistoupila. Hlavním impulsem bylo odložení novorozené holčičky v parku na Karlově náměstí, již se šťastnou náhodou podařilo objevit a zachránit.

Prvním miminkem byla holčička, nalezená v září roku 2013. Dostala jméno Janička podle starostky, která zřízení babyboxu prosadila. V lednu 2015 následoval chlapeček Boris. A vloni dal babybox šanci na nový život třem novorozencům. V únoru sem byl uložen chlapeček Jan, v březnu tříměsíční holčička, kterou nálezci pojmenovali Andrea. Zatím posledním dítětem z babyboxu byla týden stará holčička. U sebe měla lahvičku s mlékem a papírek s nápisem „Maruška, 4. 11. 2016“.

len
Vytisknout