OTÁZKY A ODPOVĚDI

Vážení občané,
zde můžete vkládat své dotazy vztahující se k chodu Městské části Praha 2 a Úřadu Městské části Praha 2. Vaše dotazy budou zveřejněny po zodpovězení příslušným zástupcem samosprávy či zaměstnancem Úřadu MČ Praha 2. Dovolujeme si vás upozornit, že zodpovězeny budou pouze jasně formulované dotazy vztahující se k jednotlivým tématům.
Příspěvky urážlivé, vulgární, rasistické, obsahující komerční sdělení, porušující platné právní normy ČR či obecné etické normy zodpovídány nebudou. Taktéž nebudou zodpovězeny dotazy s uvedenou nefunkční či falešnou e-mailovou adresou.
Je-li váš dotaz obsáhlejší, komplikovanější či zahrnuje širší problematiku, doporučujeme vám obracet se přímo na jednotlivé zástupce samosprávy prostřednictvím e-mailu, případně si můžete telefonicky sjednat schůzku. Kontaktní údaje na jednotlivé členy Rady MČ Praha 2 jsou uvedeny na našich webových stránkách.

 

Téma Řadit podle data
Obsahuje text:

Vložit otázku do tohoto tématu

*  
*  
   
 
*  


Otázky k tomuto tématu


1 2 3 4 5  další 
 • Otázka: sociální byt -bydlení (Trojan 15.02.2019 8:30) – Bydlení
  Kdo může žádat o přidělení sociálního bytu a jaká jsou kritéria, co je nutné doložit.
  Kde je vyvěšena nabídka sociálních bytů ? ?Děkuji za odpověď.
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 27.2.2019 12:37)

   Dobrý den,

   podmínky a kritéria jsou dána Pravidly sociální bytové politiky http://urad.praha2.cz/V-oblasti-majetkove. Pravidla zároveň stanovují, kterým skupinám obyvatel jsou tyto byty určeny – seniorům, mladým rodinám, osobám se zdravotním postižením a osobám sociálně potřebným.

   Žádost je třeba podat na předepsaném formuláři vč. příloh (jejich seznam je na formuláři uveden). Formuláře žádosti jsou k dispozici také na webových stránkách městské části http://urad.praha2.cz/Odbor-majetku-a-investic-1 (senioři, zdravotně postižení, mladé rodiny) http://urad.praha2.cz/Humanitni-odbor (sociálně potřební). Jak vyplývá z výše uvedených pravidel, není počet ani lokace sociálních bytů předem dána, jejich nabídka proto nemůže výt vyvěšena.

   Humanitní odbor

 • Otázka: Zda mám nárok na dotaci bydleni (Renata Polomisova 25.02.2019 21:39) – Bydlení
  Dobrý den, mám inval.duchod 3stupne což je 11055kc.Bydlim v garsonce pod Zvonarkou3 na Vinohradech,kde musím platit 11800+1300 nájemné a elektřina. Zda mohu požádat o příspěvek na bydlení. Děkuji za odpověď s pozdravem Renata Polomisova
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 27.2.2019 11:10)

   Dobrý den,

   pokud máte uzavřenou platnou nájemní smlouvu k uvedenému bytu a na uvedené adrese jste přihlášena k trvalému pobytu, o příspěvek na bydlení určitě požádat můžete, a to u Úřadu práce - oddělení státní sociální podpory, Šafaříkova 14 (https://portal.mpsv.cz/upcr/kp/pha/kop/praha_2/kontakty#zalozkaUh1). Na příspěvek na bydlení má nárok osoba, jestliže náklady na bydlení přesahují 35 % celkových příjmů (a zároveň těchto 35 % nepřekračuje tzv. normativní náklady), což dle Vámi uvedených částek splňujete.

   S pozdravem

   Hana Dostálová

   humanitní odbor

 • Otázka: Zjištění - nájemníci a firmy (Tomášková 05.02.2019 14:53) – Bydlení
  Dobrý den,
  ráda bych se zeptala, jako majitelka nemovitosti, jak zjistím, kdo má trvalý pobyt v mém domě a dále, kdo má uvedené sídlo firmy v mém domě. Tuto informaci poskytujete pouze majiteli nemovitosti, nebo mohu požádat syna, aby mi to na plnou moc k Vám na MČ šel ověřit. Děkuji a jsem s pozdravem, Tomášková
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 5.2.2019 15:46)
   Dobrý den,

   obraťte se, prosím, na odbor správních agend MČ, vedoucí Mgr. Ondřej Jícha (236 044 313), kde tuto evidenci mají k dispozici. Předpokládáme, že tak jako trvalé pobyty hlásí MČ v případě bytů ve správě MČ, tak by je měli poskytovat majitelům domů.

   S pozdravem

   Soňa Krčová

   oddělení správy a ekonomiky majetku

 • Otázka: rekonstrukce nájemního bytu (Samuel 13.11.2018 18:28) – Bydlení
  Dobrý den, budu mít trvalý pobyt na P2 2 roky a rád bych využil možnost soutěžit o nájemní byt. Kdybych vyhrál, je možné byt zrekonstruovat na vlastné náklady a pak následně se domluvit s P2 na kompenzaci ? Myslím tím případnou slevu na nájemném. Děkuji
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 23.11.2018 12:34)

   Dobrý den,

   byty, které nabízíme v soutěži, jsou opravené, způsobilé užívání. Případné drobné úpravy jsou možné jen na vlastní náklad nájemce, bez jakékoliv další kompenzace.

   Petr Tomíšek,
   webadmin

 • Otázka: grant na opravu secesní fasády v Polské 28 (Ing.arch.Dagmar Kovalčíková 01.10.2018 15:18) – Bydlení
  Vážení, dovoluji se z pověření majitelů domu Polská 28 (Družstvo spoluvlastníků) zeptat na to, zda se na Vašem úřadě poskytují granty na opravu secesní fasády. Stavba byla zahájena 10.7.2018 a bude ukončena 10.11.2018. Máme samozřejmě platné stanovisko památkářů. V případě, že se o grant na takovou stavbu dá žádat, prosím o kontakt.
  Předem děkuji za vyřízení mého dotazu, Dagmar Kovalčíková

  POL-01 foto fasáda A4.pdf  
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 2.10.2018 9:23)
   Dobrý den, paní architektko,

   městská část Praha 2 granty na opravu secesních fasád nevypisuje a neposkytuje. Co se týká údržby domů, které nemá MČ Praha 2 ve správě, lze využít program na odstraňování grafitti.

   Hezký den,

   Petr Tomíšek
   webadmin
 • Otázka: společná TV anténa na střeše (klozová jitka 12.09.2018 16:06) – Bydlení
  Jsem z domu J.Masaryka 38, Ph-2.
  Chtěla bych vědět, jestli je už objednána odborná servisní firma
  pro přeladění na DVB-T2.Od 1.10.
  čTV už nevysílá programa v HD a
  za rok vysílá vše na multiplexu 2.
  děkuji za zprávu.
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 2.10.2018 9:19)

   Dobrý den,

   společné televizní antény na našich domech jsou schopny přijímat DVB-T2, problém může být ovšem i jinde. Obraťte se prosím proto na příslušného technika v domě, pro dům J. Masaryka 38 je to pan Povýšil, 220 388 952, a věc konzultujte přímo s ním. Jedná-li se o naladění příjmu přímo v bytě, tuto službu SNP2 nezajišťuje automaticky, nicméně může i s tímto problémem nájemci pomoci.

   S pozdravem

   Dagmar Skalická
   odbor majetku

 • Otázka: hlučné benzínové fukary v brzkých ranních hodinách (Richard Mundl 06.09.2018 10:16) – Bydlení
  Dobrý den, chtěl bych se zeptat:
  Dnes nás probudili v pět ráno údržbáři, kteří na Vinohradské ulici uklízeli s hlasitými benzínovými fukary listí spod aut. Chtěl bych se zeptat zdali by toto nešlo dělak jinak nehlučněji, nebo alespoň v jinou hodinu a také zdali neni takováto činnost v rozporu se zákonem na ochranu zdraví (noční klid) Na klasické čištění ulic jsme zvyklí ale tato novinka s fukary je o řád hlučnější a otravnější. Děkuju.
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 7.9.2018 11:58)

   Dobrý den, pane Mundle,

   dodavatel (firma Komwag) byl upozorněn a poučen o používání ručních fukarů a úklidu před šestou hodinou ranní. Tento způsob čištění se již nebude opakovat. Klasické strojní čištění komunikace Vinohradská bude zachováno.

   S pozdravem

   Jan Obrusník

   správní technik

   Technická správa komunikací hlavního města Prahy, a. s.

 • Otázka: Práce v parku v neděli v 7:00 (Nevyspalý prudič 27.08.2018 0:59) – Bydlení
  Dobrý den, bydlíme v blízkosti sadů svatopluka čecha ve vrchním patře. Chtěl jsem se zeptat, opravdu se musí práce v parku s motorovými nástroji jako jsou pily a fukary vykonávat v brzkých ranních hodinách? Opakovaně nás to budí naposledy v tuto neděli v 7:00. Neplatí snad noční klid o víkendu do 8:00? A proč tyto práce nevykonáváte v odpoledních hodinách? Trvalo to pár desítek minut a pak byl klid ale nevěřii byste tomu já sem celý víkend jak praštěný. Také bych chtěl poprosit o zvýšenou kontrolu tohoto parku v nočních hodinách, jelikož se v posledni době stává častým místem provozování večírků mladých, kteří však v brzkých ranních hodinách stupňují hlasitost svého projevu či přenosné aparatůry do takovych výší, že ani zavřená okna neobstojí. Děkuju.
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 3.9.2018 14:46)

   Vážený  pane Hrmo,

   Váš podnět na hlučné  práce v brzkých ranních hodinách v neděli 26. 8. 2018 byl prověřen u zahradnické firmy a úklidové firmy, které zajišťují na základě smluv pro městskou část tyto služby.

   Ani jedna firma zde neprováděla žádné práce s hlučnou technikou. Z tohoto důvodu byla kontaktována stavba, která zde provádí úpravu cestní sítě a odpočívadel. Ta byla poučena, aby hlučné práce o víkendu prováděla později.Ohledně bujarých večírků mladých byla kontaktována městská policie, která byla požádána o zvýšený dohled. 

    

   Odbor životního  prostředí 

 • Otázka: pronájem městského bytu v Praze 2 (Viola Kozderová 22.08.2018 21:55) – Bydlení
  Dobrý den, s přítelem hledáme byt k pronájmu v Praze 2. Chtěla bych se zeptat, je možné získat byt od města, když má přítel v této části trvalé bydliště? Jaké podmínky by musel splňovat pro získání bytu. Děkuji za odpověď
  s pozdravem
  Kozderová
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 23.8.2018 9:42)

   Dobrý den, paní Kozderová,

   bohužel na Váš dotaz nemůžeme odpovědět podrobněji, neboť jste neuvedla ke své osobě bližší informace. Z tohoto důvodu můžeme sdělit pouze tolik, že městská část Praha 2 pronajímá byty dle Pravidel sociální bytové politiky a Pravidel veřejné soutěže o nájem obecních bytů, tzv. aukce, která snadno dohledáte na našich webových stránkách –www.praha 2.cz, v rubrice volné byty.

   Pokud projevíte zájem o pronájem bytu v tzv. aukci, upozorňuji, že dne 17. 8. 2018 byla  zveřejněna nová nabídka bytů do této soutěže, která se bude konat dne 3. 9. 2018 od 16.00 hodin ve velkém jednacím sále  ÚMČ Praha 2.

   Pokud by byly z Vaší strany další dotazy, neváhejte nás kontaktovat na číslech 236 044 539 nebo 236 044 530.

   S pozdravem,

   Zdena Szabová

   vedoucí bytového oddělení

   odbor majetku a investic

 • Otázka: nevyřízení reklamací vyúčtování služeb (Ing. Soňa Tomášová 12.08.2018 23:00) – Bydlení
  - Dne 12.5.2017 jsme obdrželi od správcovské společnosti Správa nemovitostí Praha 2, a.s. vyúčtování služeb spojených s nájmem za rok 2016. V řádném termínu, a to dne 8.6.2017, jsem za rodinu podala reklamaci neoprávněně účtovaných položek, ale do dnešního dne, tj. více jak za 400 dní nebyla reklamace vyřízena, přestože je zákonnou povinností vyřídit reklamaci do jednoho měsíce
  a
  - dne 29.4.2018 bylo do schránek vloženo vyúčtování služeb za rok 2017. V řádném termínu, a to 25.5.2018, jsem opět podala za rodinu reklamaci neoprávněně účtovaných nákladů, ale více jak za 70 dní nemáme ani tuto reklamaci vyřízenou.

  Dotaz: Jak si může správcovská společnost dovolit nevyřídit v zákonné lhůtě reklamaci? Kdy se tak stane?

  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 17.8.2018 8:14)

   Vážená paní Tomášová,

   K vyúčtování služeb 2016

   Přestože námitky k vyúčtování služeb 2016 (dále jen „VS 2016“) byly podány po zákonem stanovené lhůtě, probíhá vyřízení reklamace. Na základě reklamace jednotlivých služeb Vám bylo doposud již třikrát odpovězeno společností Správa nemovitostí Praha 2, a. s., (dále jen „SNP2“) - odpověď na reklamaci I z 1. 2. 2018, odpověď na reklamaci II z 15. 3. 2018 a odpověď na reklamaci III z 20. 4. 2018. V návaznosti na veškeré reklamované služby a poskytnuté informace od dodavatele služeb je v současné době připravována poslední odpověď IV s informací ohledně jednotlivých nároků vyúčtování.

    

   K vyúčtování služeb 2017

   Námitky k vyúčtování služeb 2017 (dále jen „VS 2017“) byly doručeny v zákonem stanovené lhůtě. Na jednotlivé reklamované služby bylo správcem reagováno v zákonem stanovené lhůtě odpovědí z 25. 6. 2018. Na opakovaně doručenou reklamaci VS 2017 je v současné době připravována odpověď.

   Po obdržení námitek k VS 2016 byly za účelem vyřízení reklamovaných služeb ověřovány potřebné informace vztahující se k předmětnému bytu, resp. domu. Konkrétní nároky ohledně reklamovaných služeb za r. 2016 a 2017 budou uvedeny ve shora uvedených připravovaných odpovědích, které Vám budou v nejbližších dnech doručeny prostřednictvím Správy nemovitostí Praha 2.

    

   S pozdravem

   Dagmar Skalická, odbor majetku a investic