OTÁZKY A ODPOVĚDI

Vážení občané,
zde můžete vkládat své dotazy vztahující se k chodu Městské části Praha 2 a Úřadu Městské části Praha 2. Vaše dotazy budou zveřejněny po zodpovězení příslušným zástupcem samosprávy či zaměstnancem Úřadu MČ Praha 2. Dovolujeme si vás upozornit, že zodpovězeny budou pouze jasně formulované dotazy vztahující se k jednotlivým tématům.
Příspěvky urážlivé, vulgární, rasistické, obsahující komerční sdělení, porušující platné právní normy ČR či obecné etické normy zodpovídány nebudou. Taktéž nebudou zodpovězeny dotazy s uvedenou nefunkční či falešnou e-mailovou adresou.
Je-li váš dotaz obsáhlejší, komplikovanější či zahrnuje širší problematiku, doporučujeme vám obracet se přímo na jednotlivé zástupce samosprávy prostřednictvím e-mailu, případně si můžete telefonicky sjednat schůzku. Kontaktní údaje na jednotlivé členy Rady MČ Praha 2 jsou uvedeny na našich webových stránkách.

 

Téma Řadit podle data
Obsahuje text:

Vložit otázku do tohoto tématu

*  
*  
   
 
*  


Otázky k tomuto tématu


1 2 3 4 5  další 
 • Otázka: Drazba bytov (Jozef Palša 09.12.2019 15:50) – Bydlení
  Dobrý deň,

  rád by som sa opýtal, či má v umýsle mestská časť Praha 2 niekedy v najbližšej dobe dražiť nejaké byty. V prípade, že áno tak kedy a aké podmienky musím spĺňať.

  Ďakujem

  S pozdravom JoZEF pALŠA
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 16.12.2019 10:20)

   Dobrý den,

   městská část Praha 2 v nynější době neplánuje žádné další veřejné aukce volných bytových jednotek. Pokud by se rozhodla pro konání dalších veřejných aukcí volných bytových jednotek, vše bude s velkým předstihem zveřejněno na našem webu, kde najdete veškeré informace týkají se veřejné aukce, jako jsou pravidla pro účast ve veřejné aukce, formuláře, vzor kupní smlouvy, termíny konaní prohlídek a samotné akuce atd.

   Viz odkaz:

   http://www.praha2.cz/Prodej-volnych-bytu

    

   S pozdravem

   Ing. Petra Vágnerová

   odbor majetku a investic

 • Otázka: Bychrád (Spinkal 26.11.2019 11:23) – Bydlení
  Dobrý den,
  pracuji na směnný provoz na velmi zoodpovědné pozici a proto si rád přispím když mám pár dní volno. Bohužel to dnes nebylo možné, z důvodu hlučných zahradnických prací s použitím benzínových fukarů v Čechových sadech. A chtěl bych se tedy zeptat: Je nutné tyto práce dělat bezohledně brzo ráno a pokud ano, nelze použít nějakou méně rušící technologii? Nemohl by prosím Komwag rozvrhovat práce s ohledem na komfort rezidentů? Podotýkám že práce trvaly několik desítek minut a mohly by být dle mého názoru bezproblému uskoutečněny v odpoledni...
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 27.11.2019 9:35)

   Vážený pane,

   i když chápeme Vaše rozhořčení z probuzení, tak doba nočního klidu je v Praze od 22 do 6 hodin. Zahradnická společnost, která park udržuje, nemá na starosti pouze tento park, ale i ostatní parkové plochy na území městské části Praha 2, kde dále pokračuje v údržbě, protože práce na sebe  navazují. Někdy práce začínají ve  spodní části území městské části Praha 2 a do parku Sady Svatopluka Čecha, který se nachází v blízkosti Vašeho bydliště, se dostávají až odpoledne. Bohužel někdy se práce zahajují ve výše uvedeném parku; tyto hlučné činnosti se však v parku nedějí každý den ráno.

   S pozdravem

   Ing. Michal Štěpánek

   vedoucí oddělení správy zeleně

 • Otázka: Soutěž bytů za smluvní nájemné (Matěj Tyč 16.10.2019 17:04) – Bydlení
  Dobrý den,

  chtěl bych se zeptat, zda se bude konat další veřejná soutěž bytů za smluvní nájemné, případně kdy zhruba by to mohlo být?

  Děkuji za odpověď a přeji hezký den.

  S pozdravem,

  Matěj Tyč
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 31.10.2019 13:44)
   Dobrý den,

   zatím není znám žádný termín veřejné soutěže bytů za smluvní nájemné. Sledujte proto, prosím, webové stránky http://urad.praha2.cz/Volne-byty, kde se informace o bytech vyvěšují minimálně 14 dní před soutěží.

   Hezký den,

   Petr Tomíšek,
   webadmin
 • Otázka: je nutné topit (Olga Švédová 06.09.2019 14:46) – Bydlení
  Dobrý den, v domě MČ Praha 2 -ul.Bělehradská 644/96 se začalo v noci z 11. 9. topit. V domech, kde je dálkové vytápění se netopí. S ohledem na vysoké denní teploty jde pouze o snahu firmy získat co nejvíce peněz od nájemců. Topit v noci a ráno je zcela nepochopitelné a nehorázné. Je pro to nějaký ospraveditelný důvod? Rozhodně to nebude průměrná teplota. Jen mi prosím neodpovídejte, že se netopilo nebo že je topná sezona.
  S pozdravem Olga Švédová
  • Odpověď: (Veronika Šimková (Admin_P2) 23.9.2019 14:02)

   Dne 4. září 2019 se uskutečnila na kotelně Bělehradská 96 výměna prorezivělého zásobníku TUV. Po natopení TUV a následné zkoušce těsnosti došlo, pravděpodobně, k protlačení TUV do topného okruhu. Po nahlášení, že radiátory topení jsou ohřáté na pokojovou teplotu, byly dne 6. 9. 2019 provedeny dvě kontroly. Bylo zkontrolováno a následně (ve večerních hodinách) znovu prověřeno správné nastavení zpětných klapek. 

   V pondělí 9. 9. 2019, při další kontrole, byly radiátory topení studené. Dále byl proveden kontrolní odečet kalorimetrů, aby byl zjištěn rozdíl ve stavu měřičů oproti 31. 8. 2019.

   ÚT: k 31. 8. 2019: 2820 GJ; stav k 10. 9. 2019 je 2824 GJ (nárůst je tedy 4 GJ).

   Za červenec byla spotřeba 15 GJ, za srpen byla spotřeba 18 GJ. Tzn. že nárůst spotřeby 4 GJ k 10. 9. 2019 odpovídá průměrné spotřebě GJ za červenec a srpen, respektive je mírně nižší.

   K žádnému finančnímu poškození obyvatelů domu Bělehradská 96/644, v průběhu krátkodobého natopení systému, tedy nedošlo.

    

   S pozdravem

   Bc. Dagmar Skalická

   ved. odd. správy a ekonomiky majetku

   odbor majetku a investic

 • Otázka: Rušení nočního klidu Italská / Římská (M 18.08.2019 7:54) – Bydlení
  Dobrý den, bylo by možné, aby policie prováděla častější pochůzky v oblasti Italské a přilehlých ulic v době nočního klidu? Pohybuje se tu v noci a brzy ráno postupně čím dál více lidí dělajících hluk.
  Děkuji.
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 19.8.2019 11:11)

   Dobrý den,

   městské části Praha 2 nepodléhá žádná z policejních složek působících na jejím území. Váš podnět předáme řediteli Obvodního ředitelství MP Praha 2 Bc. V. Vozdeckému a řediteli P ČR Praha II. Plk. Mgr. J. Konířovi na koordinační policejní poradě, a to 20. 8. 2019.

   S pozdravem

    Bc. Veselák Ladislav

    Oddělení krizového řízení a bezpečnosti

 • Otázka: Aukce o byt (Martin Novák 07.08.2019 12:01) – Bydlení
  Dobrý den, chtěl bych se zeptat, kdy bude další obálková aukce o byt?

  jestě bych se chtěl zeptat, jestli na to mám také nárok, když mam trvalé bydliště na Praze 2. Je mi 23 let. Děkuji za odpověd.
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 8.8.2019 8:39)

   Dobrý den pane Nováku,

   termín další veřejné soutěže o pronájem obecních bytů za smluvní nájemné, tzv. aukce, zatím nebyl stanoven. Z tohoto důvodu doporučujeme sledovat naše webové stránky, a to rubriku volné byty  http://www.praha2.cz/Volne-byty, kde naleznete v případě vyhlášení nové aukce jednotlivé nabídky bytů, ale i nová pravidla, s kterými doporučujeme se řádně seznámit, neboť trvalý pobyt není jedinou podmínkou pro možnost účasti v aukci.

   Hezký den,

   Jana Závorková

   referent bytového oddělení

   odbor majetku a investic

 • Otázka: rekolaudace ateliéru na byt (Irena Urbanová 05.08.2019 6:47) – Bydlení
  Přeji hezký den,

  na Praze 2 v Legerově ulici jsem koupila ateliér. Bude zde bydlet syn - student VŠ. Rádi bychom ateliér rekolaudovali na byt. Status ateliéru byl určen z důvodu nedostatečného proslunění. Mám informaci, že požadavek na proslunění byl 23. 10. 2018 zrušen. Dotaz: 1) co vše potřebuji k rekoulaudaci ateliéru na byt? 2) Co vše musí ateliér splňovat aby mohl být rekolaudován na byt? děkuji a jsem s pozdravem Irena Urbanová
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 5.8.2019 10:35)
   Dobrý den,

   zdejší odbor výstavby jako příslušný stavební úřad může rozhodovat a posuzovat konkrétní návrhy a žádosti podané ve věcech upravených zákonem č. 183/2006 Sb. o územním plánování a stavebním řádu v rozsahu vymezeném vyhl. č. 55/2000 Sb. hl. m. Prahy v platném znění, kterou se vydává Statut hl. m. Prahy.

   Nejní oprávněn podávat výklad jednotlivých ustanovení stavebního zákona ani konzultovat projektovou dokumentaci, pokud není součástí konkrétního návrhu či žádosti. Obecné informace v tomto smyslu neposkytuje ani vzhledem k přesně vymezené působnosti odboru výstavby jako správního orgánu.

   Zkuste odkaz http://praha2proobcana.cz/potrebuji-si-vyridit/stavebni-rizeni/ a nebo zde, kde jsou právní rady http://www.geniusloci.cz/ateliery-a-zamotane-paragrafy/


   Hezký den,

   Petr Tomíšek
   webadmin

 • Otázka: Výsledky veřejné soutěže bytů za smluvní nájemné konané dne 17.6.2019 (Matěj Tyč 30.07.2019 16:21) – Bydlení
  Dobrý den,

  chtěl bych se zeptat, kdy budou online zveřejněny výsledky veřejné soutežě bytů za smluvní nájemné, jež proběhla 17.6.2019.

  Děkuji za odpověď a přeji hezký den.

  S pozdravem,

  Matěj Tyč
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 5.8.2019 9:57)
   Dobrý den,

   výsledky veřejné soutěže bytů za smluvní nájemné konané dne 17. 6. 2019 budou zveřejněny poté, co je schválí Rada měststké části Praha 2. Nejbližší jednání Rady je 12. 8. 2019.

   Hezký den,

   Petr Tomíšek
   webadmin
 • Otázka: bourací práce (Olga Švédová 24.07.2019 9:47) – Bydlení
  Dobrý den, v domě v Bělehradské ulici 644/96 probíhají zřejmě v 6. poschodí stavební úpravy - bourací práce. Bylo by slušností nájemce informovat o obtížích, zejména hluku, s tím spojených. Na správcovské firmě jsem informaci neobdržela (přísl. pracovník má dovolenou).Prosím o informaci a zajištění oznámení o době trvání prací na vývěsku v domě. Děkuji Švédová
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 26.7.2019 13:03)

   Vážená paní Švédová,

   dne 25. 7. 2019 provedla šetření na místě správní firma. V době místního šetření cca kolem 14. hodiny stavební činnost neprobíhala. Pouze u vchodu byly dva koše s odpadem zdiva. V tuto chvílí není vydán souhlas s prováděním stavebních prací v bytech v domě Bělehradská 96. Patrně se tedy jednalo o běžnou údržbu některého z nájemníků.

   S pozdravem Skalická, odbor majetku

 • Otázka: Popeláři a noční klid (Jonáš 26.06.2019 8:55) – Bydlení
  Dobrý den, rád bych Vás požádal o pomoc s nápravou rušení nočního klidu v okolí domu Máchova 9. U jednotlivých domů vyváží odpad každý den některá z firem (Komwag, Ave, Pražské služby), často i před pátou hodinou ranní. Nemluvě o strojích pro úklid psích fekálií. Nedodržování nočního klidu si u nás již vybírá daň na zdraví. Děkuji Vám za pomoc. Jonáš
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 4.7.2019 9:45)

   Vážený pane Jonáši,

   posádka sbírající psí exkrementy (motorka) vyjíždí z areálu Komwagu v časech 6:30 až 7:00 ráno, posádky svážející směsný komunální odpad nevyjíždějí před pátou hodinou ranní . Máchovu obsluhuje směsná posádka cca v časech 8-10 h. Informace jsme obdrželi od techniků, majících na starost tyto služby. Samozřejmě k pochybení dojít může, ale jsou to spíše ojedinělé případy, ne pravidelnost.

   Pokud se jedná o rušení nočního klidu, tak můžete volat hlídku městské policie, která má oprávnění v této věci konat.

   S pozdravem

   Dana Hrachová

   Odbor životního prostředí