Čtené Hledání ztraceného ráje s Vlastimilem Venclíkem a Janem Kačerem v Divadle D21

Novinku v nabídce klubu jsme vyzkoušeli 13. května. Režiséra, scénáristu a dramatika Vlastimila Venclíka jsme již vloni poznali jako nového čestného občana Prahy 2 na besedě v Kině MAT. Tentokráte jsme navštívili čtené představení jeho hry Hledání ztraceného ráje v Divadle D21 v Záhřebské.
Hra ve čtyřech obrazech zachycovala vztahy dvojice Adama a Evy při setkáních v hotelu Eden (jak jinak), a to v nezvyklém protiproudu času, v obrazech Zima, Podzim, Léto a Jaro, kdy protagonistům bylo postupně 80, 60, 40 a 20 let. Hru uváděl autor a režisér Vlastimil Venclík. V rolích Adama a Evy se vystřídali známí herci: legendární Jan Kačer (Zima), Radana Herrmannová (Zima i Podzim), Vladimír Kudla (Podzim), Roman Hájek a Miriam Chytilová (Léto), Radek Hoppe a Hana Ševčíková (Jaro). A jaké to bylo?
Až nečekaně úžasné. Náměty opravdu ze života, chytré a působivé dialogy (občas jdoucí až „na dřeň“), ve strhujícím podání zkušených herců. To vše v komorním prostředí, v blízkosti, která diváka snadno vtáhne. Prostě, kulisy a pohyby herců na scéně někdy opravdu nejsou zapotřebí.
Po hře jsme využili nabídku diskuse, které se zúčastnil z řad posluchačů další čestný občan a autorův přítel akad. malíř Petr Pavlík. Na závěr jsme byli pozváni na představení, která se pod značkou „Kačer a Venclík uvádějí“ odehrávají v Malostranské Besedě. Ale myslím, že si rádi opět pozveme soubor na Dvojku. Pan Venclík má her v šuplíku dost.

Text: jaš
Foto: trc

Zveřejněno: 16.05.2019 – webadmin@praha2.cz
Vytisknout