Dámy a pánové, milí spoluobčané Prahy 2,

rok 2020 se přehoupl do své druhé poloviny a já pevně věřím, že ta druhá část roku bude pro nás všechny klidnější a příjemnější než ta první, kterou poznamenala pandemie koranaviru. Blíže nespecifikovaný obrázek

Přestože „máme za sebou takzvanou první vlnu“, rozvolnila se nouzová opatření a společnost se zase o krok přiblížila k životu, na který jsme byli zvyklí „před koronavirovou pandemií“, situace je stále nejistá a – jak sami sledujete v médiích – mění se každým dnem. A to je jeden z hlavních důvodů, proč jsme stále na Úřadu městské části Praha 2 opatrní, a proč jsme se s kolegy rozhodli i nadále v budovách našeho úřadu dodržovat přísnější preventivní opatření, než jaká jsou v nařízeních vlády.

Jde nám zejména o zdraví Vás – našich občanů a také úředníků, kteří jsou tu pro to, aby Vám mohli co nejlépe poskytovat služby, proto se i nadále budeme snažit co nejvíce omezovat míru rizika nákazy v budově našeho úřadu. Omlouvám se, pokud máte pocit, že to snižuje Váš komfort, ale věřte mi, že důvod je naprosto opačný. Zařídit Vám co nejkvalitnější služby a zároveň chránit Vaše zdraví.

V průběhu období „první vlny“ jsme také ještě zintenzivnili práce na elektronizaci našich služeb tak, abyste mohli eliminovat svoje návštěvy úřadu na minimum a většinu úkonů si mohli vyřídit v klidu domova prostřednictvím svých počítačů. Jsem si jistý, že už v tuto chvíli jsou v tomto směru naše služby z velké části zajištěné, ale vždycky je ještě co vylepšovat a věřte, že se o to s naším týmem zaměstnanců velmi snažíme.

Moc děkuji každému z návštěvníků a klientů úřadu za jejich osobní odpovědnost a dodržování hygienických a dalších preventivních opatření. Věřím, že ochrana zdraví obyvatel naší městské části je to, co je pro nás všechny teď společným jmenovatelem.

Michal Kopecký
tajemník