Díky radnici Prahy 2 bude provoz v klubu Radost FX klidnější

Díky radnici Prahy 2 bude provoz v klubu Radost FX klidnější

Radost FX je legendárním klubem v Bělehradské ulici. Sídlí v prostorách, patřících městské části Praha 2. Ta se loni rozhodla dát klubu výpověď, protože docházelo k opakovanému rušení nočního klidu, překračování povoleného počtu osob v podniku apod. Provozovatelé kulturně-společenského centra se však v průběhu roční výpovědní lhůty snažili vše napravit, a to úspěšně. Včera tedy Rada MČ Praha 2 vzala výpověď zpět.

Jednatelka společnosti, která Radost FX provozuje, Nicole Helene Hartlová, adresovala v listopadu představitelům městské části Praha 2 žádost o zpětvzetí výpovědi. „S ohledem na podanou výpověď a na obsah stížností podávaných vlastníky jednotek v domě jsme přijali personální a technická opatření, která měla a stále mají vést k tomu, aby byl klub provozován v souladu s právními předpisy, nájemní smlouvou, zájmy vlastníků bytů v domě a zájmy veřejnosti,“ uvedla.

Že se situace v uplynulém roce výrazně zlepšila, uznali i radní Prahy 2 a rozhodli se dát klubu další šanci. „Městská část nebude nikdy podporovat podniky, které porušují zákony i zásady občanského soužití, a v tomto směru jsme vyslali provozovatelům Radosti jasný vzkaz. Jsem však rád, že se jim podařilo vše napravit a že legenda zůstává,“ sdělil včera místostarosta Michael Grundler. Dodatkem ke smlouvě se zpřísňují podmínky nájemního vztahu, takže daná výpověď, k jejímuž zpětvzetí nyní dochází, měla další pozitivní dopad. „Jedná se o kompromis, který pomůže zachovat tradiční součást společenského života Prahy 2, stabilně vysoké výnosy pro obecní kasu a dobré sousedské soužití,“ dodal místostarosta Grundler.

Zprávu zpracoval odbor Kancelář starostky a vnějších vztahů ÚMČ Praha 2.

Další podrobnosti: Mgr. Ilona Chalupská, vedoucí odboru Kancelář starostky a vnějších vztahů,

tel.: 236 044 282, mobil: 724 727 224, e-mail: ilona.chalupska@praha2.cz

Zveřejněno: 09.01.2018 – webadmin@praha2.cz