Dva „stříbrné“ Zlaté erby pro Prahu 2

V 15. ročníku soutěže Zlatý erb o nejlepší webové stránky a elektronické služby měst a obcí získala městská část Praha 2 cenná umístění, a to hned dvě. Po + DSC_1599.jpgdvou prvenstvích v minulých ročnících i letos webové stránky www.praha2.cz obstály ve stále rostoucí konkurenci a umístily se v krajském kole hl. m. Prahy na druhém místě v kategorii Nejlepší webová stránka města.
Zcela novým úspěchem je zisk dalšího druhého místa, a to v kategorii Nejlepší elektronická služba pro aplikaci WebGIS - oficiální mapový portál Prahy 2.

Na slavnostním ceremoniálu, který se konal v úterý 12. března 2013, převzal obě ocenění tajemník úřadu MČ Praha 2 Michal Kopecký společně s redaktorkou elektronických médií Markétou Slunečkovou. „Cena je pro nás úspěchem a DSC_1606.jpgpovzbuzením. V hledání nových cest, jak předávat informace a komunikovat s veřejností cestou moderních technologií, nemíníme přestat. Města a městské části to v této oblasti mají oproti komerční sféře o to složitější, že nemohou jen přicházet s nejnovějšími technickými zázraky a vychytávkami, ale musí myslet i na občany, kteří mají k technologiím omezený přístup, ať už z důvodu zdravotního hendikepu nebo horšího technického vybavení," okomentoval zisk dvou Zlatých erbů tajemník Michal Kopecký.

Kvalita webové prezentace Prahy 2 byla potvrzena i hodnocením, které proběhlo v lednu 2013 a vycházelo z metodologie REGSI (Rutgers E-Governance Survey Instrument), vyvinuté na půdě E-Governance Institute při Rutgers University v Newarku. Toto globální srovnání hodnotí oficiální webové stránky velkých měst v místním jazyce a v současnosti je nejpropracovanějším nástrojem v oblasti měření kvality webových stránek měst a obcí. V tomto srovnání se Praha 2 umístila na třetím místě mezi pražskými městskými částmi a získala bodové hodnocení srovnatelné s městy jako je Paříž, Kodaň nebo Berlín.

>Kompletní přehled výsledků včetně podrobného hodnocení

Zveřejněno: 14.03.2013 – webadmin@praha2.cz