Farmářské trhy na Tylově náměstí bude provozovat nový nájemce

Farmářské trhy na Tylově náměstí

bude provozovat nový nájemce

Farmářské trhy na Tylově náměstí projdou v příštím roce výraznou proměnou. Radní městské části Praha 2 v pondělí 4. prosince 2017 rozhodli o výběru nového provozovatele trhů, kterému městská část pronajme prostor Tylova náměstí od března 2018 do listopadu 2022.

Z pěti nabídek vybrali radní na doporučení výběrové komise jako první v pořadí společnost Farma market, která získala zkušenosti s pořádáním farmářských trhů v Pardubicích, jako druhý v pořadí skončil Ing. arch. Martin Valovič. Jedna nabídka byla vyloučena kvůli nedodržení podmínek výběrového řízení.

„Zvítězila společnost s nejvyšší a nejkvalitnější nabídkou. Očekáváme zpestření nabídky i rozšíření sortimentu, ale také zajímavý program při různých gastronomických příležitostech,“ uvedl místostarosta Prahy 2 Michael Grundler.

První stánky s novou nabídkou ovoce, zeleniny a dalších produktů od tuzemských zemědělců a výrobců se objeví na Tylově náměstí v březnu 2018. Nájemce musí garantovat, že nabízený sortiment pochází z vlastních zdrojů farmáře. Další z podmínek městské části je, aby v průběhu roku zajistil pořádání tematicky zaměřených akcí, jako jsou např. dušičkové trhy nebo dny věnované prezentaci některé národní kuchyně. Dalším přínosem nového provozovatele trhu je rozšíření provozu o pondělí a vybrané soboty (s výjimkou letních prázdnin).

Tylovo náměstí sloužilo už v minulosti jako tržiště. Tomu také odpovídal jeho původní název Tržní náměstí.

Zprávu zpracoval odbor Kancelář starostky a vnějších vztahů ÚMČ Praha 2.

Další podrobnosti: Mgr. Ilona Chalupská, vedoucí odboru Kancelář starostky a vnějších vztahů,

tel.: 236 044 282, mobil: 724 727 224, e-mail: ilona.chalupska@praha2.cz.

Zveřejněno: 05.12.2017 – webadmin@praha2.cz