Jesle Na Rybníčku uvítají první děti

Jesle Na Rybníčku uvítají první děti

Na čtyřicet dětí, které ještě nedorostly pro mateřskou školku, najde od 3. září zázemí v nových jeslích na adrese Ječná 29. Městská část je nechala vystavět vzhledem k tomu, že kapacita stávajícího zařízení v Londýnské nestačí. Spolu s nárůstem obyvatel Prahy 2 přibývá i rodičů, kteří potřebují zajistit péči o svého potomka a věnovat se naplno zaměstnání. Právě tuto možnost jim od nového školního roku radnice nabízí v klidné lokalitě za kostelem sv. Štěpána.

„Naše nové jesle zajistí péči o děti do tří let v moderním a komfortně vybaveném zařízení, navíc v nádherném prostředí. Provozovat je bude Centrum sociálních služeb Praha 2, které má bohaté zkušenosti s jeslemi v Londýnské. Rodičům můžeme slíbit, že jejich ratolesti dostanou tu nejlepší péči,“ říká místostarostka Alexandra Udženija, která stavbu nových jeslí iniciovala.

Jejich chod bude mít ve své režii ředitelka Centra sociálních služeb Praha 2 Martina Polanská: „Zájem o umístění dětí v našich nových jeslích je velký. Zatím máme rezervace na 35 míst, kapacitu brzy naplníme. Jesle budou mít kolem deseti zaměstnanců včetně personálu v kuchyni a na úklid.“

Do jeslí v Ječné 29 se nevchází z rušné ulice, ale ze Štěpánské kolem kostela, přes malý parčík. I přes polohu v rušném centru je tu klid a spousta zeleně. Dům je v majetku městské části a záměru zřídit zde jesle vyhovoval jak umístěním, tak dopravní dostupností a hřištěm ve vnitrobloku. Při rekonstrukci, která začala v červnu 2017, byly obnoveny původní prostory a přistavěla se nová část směrem do zahrady. Nová budova má čtyři podlaží. V prvním suterénu je technické zázemí, kočárkárna, kanceláře, prádelna, šatny a sklady. Ve druhém moderně vybavená kuchyně. Tím nejdůležitějším jsou dvě oddělení pro děti, tam návrhář nešetřil fantazií. Čeká tu na ně příjemně členěné vybavení v teplých barvách, spousta hraček a hned za okny hřiště s houpačkami, prolézačkami a dalšími herními prvky.

Celkové fakturované výdaje   35 mil. Kč

Dotace EU   50 % z této částky

Hlavní město Praha   30 % z této částky

Vlastní financování MČ Praha 2   6 mil. Kč (20 % z celkové částky)

Zprávu zpracoval odbor Kancelář starostky a vnějších vztahů ÚMČ Praha 2.

Další podrobnosti: Mgr. Ilona Chalupská, vedoucí odboru Kancelář starostky a vnějších vztahů,

tel.: 236 044 282, mobil: 724 727 224, e-mail: ilona.chalupska@praha2.cz.

Zveřejněno: 29.08.2018 – webadmin@praha2.cz