Koncertem Jana Koubková 75 jsme oslavili životní jubileum hudební osobnosti z Vinohrad

Jana Koubková, přední česká jazzová zpěvačka, textařka a spisovatelka, vystoupila 20. listopadu 2019 se svými hosty na Novoměstské radnici na koncertu, který k jejímu životnímu jubileu připravila Praha 2.
Již téměř 12 let můžeme zpěvačku potkávat v okolí náměstí Míru. Je nepřehlédnutelná nejen díky své zářivě „červené“ hlavě, ale zejména díky obrovskému množství energie a nápadů, které šíří kolem sebe. Nejinak tomu bylo i na koncertu, kde ji doprovodili její současní spoluhráči patřící mezi naše špičkové instrumentalisty.
Program byl žánrově velmi pestrý. Jazzový Quartet zahrál jak vlastní skladby, tak známé melodie G. Gershwina, A. C. Jobima, D. Brubecka nebo i B. Dylana. Vše v moderním provedení, se spoustou energie a skvělými sóly muzikantů. Hostující trio vokalistek Prime Time Voice s doprovodem rytmiky nás přeneslo do swingové éry a před pauzou zazpívaly všechny čtyři zpěvačky společně. Ve druhé části přišel na řadu projekt Ataky Jany Koubkové, který představil modernější sound i repertoár. Kytarista Roman Hampacher i hráč na klávesy a klavír Ondřej Kabrna zazářili i v sólových skladbách, např. v klávesové adaptaci Dvořákovy Humoresky.
Jana Koubková několikrát potvrdila svoji zálibu ve svých, jak říká „zvukomalebnorytmickoptákovských“ jazykových hříčkách a poezii. Své záviděníhodné přebytky energie občas ventilovala svými charakteristickými citoslovci a na nadšené publikum přenášela radost, elán a pohodu. Byl to krásný koncert. Přejeme Janě hodně zdraví a tvůrčího elánu i do dalších let a posluchačům hodně radosti s její muzikou.

J. Šolc

Foto: vin

Zveřejněno: 21.11.2019 – webadmin@praha2.cz
Vytisknout