Městská část Praha 2 bude opět hospodařit s vyrovnaným rozpočtem

Městská část Praha 2 bude opět hospodařit s vyrovnaným rozpočtem

Zastupitelé Prahy 2 schválili na svém zasedání v pondělí 11. března 2019 rozpočet a finanční plán zdaňované činnosti městské části na rok 2019. I v tomto roce bude mít Praha 2 vyrovnané hospodaření ve výši 696,69 mil. korun. Nejvíce peněz investuje do školství.

„Letošní rozpočet odráží dlouhodobou snahu naší městské části o vyrovnané hospodaření, což je také vyjádřeno v Programovém prohlášení současné radniční koalice. Zároveň je tento rozpočet proinvestiční. Budeme hospodařit s částkou 696, 69 mil. korun. Příjmy předpokládáme ve výši 513,51 mil. korun – jejich důležitou součásti jsou dotace od státu a od hlavního města Prahy, představující 162 mil. korun,“ říká místostarosta pro oblast financí Jan Korseska a doplňuje: „Nejvyšší položkou příjmů rozpočtu je převod ze zdaňované činnosti, který se oproti loňsku navýšil na 249 mil. korun, finanční prostředky z prodeje majetku podle schválených pravidel (157,85 mil. Kč) a přesun financí na nedokončené projekty z roku 2018.“

Výdajovou část rozpočtu tvoří běžné výdaje, kterými jsou financovány důležité oblasti, jako např. školství, kultura, sociální péče, péče o veřejnou zeleň a činnost místní správy. Druhou částí výdajů jsou kapitálové (investiční) výdaje, zajišťující péči o nemovitý majetek v rámci bytového fondu, budov a pozemků základních a mateřských škol, kulturních památek a parků. Běžné výdaje jsou pro rok 2019 stanoveny na 507,08 mil. korun, kapitálové výdaje na 189,61 mil. korun.

Největší částí kapitálových výdajů jsou v letošním roce investice do školství (53 mil. Kč), do bytového hospodářství (36 mil. Kč), do oblasti dopravy (14 mil. Kč) a do péče o vzhled městské části a veřejnou zeleň (40 mil. Kč).

Jednotlivé kapitoly rozpočtu a podrobný přehled investičních akcí jsou k dispozici na webových stránkách městské části www.praha2.cz v rámci sekce Úřední deska - Rozlikávací rozpočet.

Finanční plán zdaňované činnosti je pro rok 2019 schválen s hospodářským výsledkem ve výši plus 910,189 mil. korun. Takto schválený plán pokrývá vše, co městská část pro správu svěřeného majetku potřebuje.

Zprávu zpracoval odbor Kancelář starostky a vnějších vztahů ÚMČ Praha 2.

Další podrobnosti: Mgr. Ilona Chalupská, vedoucí odboru Kancelář starostky a vnějších vztahů,

tel.: 236 044 282, mobil: 724 727 224, e-mail: ilona.chalupska@praha2.cz.

Zveřejněno: 12.03.2019 – webadmin@praha2.cz