Městská část Praha 2 pomáhá dávat odpovědi na řešení životních situací

Městská část Praha 2 pomáhá dávat odpovědi

na řešení životních situací

Sociální, právní i výchovnou pomoc při překonávání obtížných životních situací nabízí všem zájemcům diskusní semináře, které už osm let hostí radnice Prahy 2. Pořádá je zde bezplatně občanská poradna Společnou cestou ve spolupráci s humanitním odborem ÚMČ Praha 2.

Semináře jsou prostorem pro diskusi a sdílení zkušeností pracovníků sociálních služeb a veřejnosti. Trvají celé dopoledne, takže je možné jednotlivé problémy probrat detailně, a je tu i prostor na dotazy a diskusi. Navštěvují je laici i odborníci, kteří se dané problematice věnují profesně – např. sociální pracovníci jiných úřadů, neziskových organizací, zdravotnických zařízení apod. Hojná je i účast z řad veřejnosti. Získat základní orientaci v tom, jak řešit složité životní situace, tu může každý.

„Semináře jsou určeny opravdu pro každého, kdo se chce zorientovat v dané problematice, což považujeme za jejich největší přínos. Také výběr témat je dobře promyšlený a přizpůsobený tomu, co momentálně lidi nejvíc pálí: např. dluhová problematika, exekuce nebo bydlení. Jsme rádi, že se semináře těší velkému zájmu našich spoluobčanů a že jsme jim schopni pomoct v jejich nelehkých životních situacích. Tady se jim zdarma nabízí tolik potřebné rady a pomoc,“ říká místostarostka Prahy 2 Alexandra Udženija.

Semináře poskytují „právní minimum“ a užitečné rady, jak se zachovat v určité životní situaci, lidem všech generací. Příští se koná ve čtvrtek 21. února 2019 od 9:00 a je zaměřen na problematiku bydlení a vše, co s ní souvisí. Pracovnice občanské poradny zde na praktických příkladech objasní, jaká jsou základní práva a povinnosti nájemců a pronajímatelů, seznámí účastníky s nejčastějšími problémy v oblasti nájemních vztahů, které řeší poradci občanské poradny. Jde především o zvyšování nájemného, ukončování nájemního poměru a vyklizení bytu, přechod nájmu, sociální dávky na bydlení. Koná se v zasedacím sále Úřadu MČ Praha 2, nám. Míru 20.

Občanská poradna Společnou cestou, z. s., je nezávislý spolek, který usiluje o hledání nových forem prevence a řešení sociálně negativních společenských jevů. Zvláštní důraz klade na komplexní sociální, zdravotní i výchovnou pomoc působící k překonání obtížných sociálních situací jednotlivých občanů, rodin, dětí i skupin občanů, jakož i iniciování a vytváření vztahů spolupráce mezi stávajícími státními i nestátními subjekty s podobným zaměřením. Více na tel.: +420 223 011 642 a na e-mailu info@spolcest.cz.

Zprávu zpracoval odbor Kancelář starostky a vnějších vztahů ÚMČ Praha 2.

Další podrobnosti: Mgr. Ilona Chalupská, vedoucí odboru Kancelář starostky a vnějších vztahů,

tel.: 236 044 282, mobil: 724 727 224, e-mail: ilona.chalupska@praha2.cz.

Zveřejněno: 19.02.2019 – webadmin@praha2.cz