Městská část Praha 2 spustila na svém webu Portál pro občana

Městská část Praha 2 spustila na svém webu Portál pro občana

Cílem Portálu pro občana je zjednodušit komunikaci občana s úřadem MČ Praha 2. Portál umožní řadu věci řešit elegantně a z domova. Snadná orientace v agendách úřadu každému pomůže vyřídit životní událostí, které právě řeší.

„Nový portál usnadní komunikaci občana s radnicí. Snažili jsme ho uspořádat tak, jak nám ukázaly praktické zkušenosti. Co lidé nejčastěji hledají, potřebují, vyřizují,“ řekl tajemník Úřadu městské části Praha 2 Michal Kopecký. „Portál životních událostí občana se bude vyvíjet. Podobně jako náš mapový portál webGIS nemůže stagnovat a musí reagovat na všechny změny zákonů, přerozdělení agend, nařízení ministerstev a další dění. Rád bych docílil takového prostředí, kdy občan na  úřad nebude muset chodit a  my budeme schopni všechny jeho požadavky splnit elektronicky. To však nezáleží na  nás, ale na  tom, aby to umožnila legislativa,“ doplnil Michal Kopecký.

Úřad v Praze 2 na náměstí Míru je jedním z nejnavštěvovanějších v republice Při minimalizaci počtu úředníků je zapotřebí hledat taková řešení, aby se nevytvářely fronty na přepážkách.

Zprávu zpracoval odbor Kancelář starostky a vnějších vztahů ÚMČ Praha 2.

Další podrobnosti: Mgr. Ilona Chalupská, vedoucí odboru Kancelář starostky a vnějších vztahů,

tel.: 236 044 282, mobil: 724 727 224, e-mail: ilona.chalupska@praha2.cz.

Zveřejněno: 02.10.2018 – webadmin@praha2.cz