Městská část Praha 2 vypsala dotační programy na rok 2018 a 1. čtvrtletí roku 2019

Městská část Praha 2 vypsala dotační programy

na rok 2018 a 1. čtvrtletí roku 2019

Městská část Praha 2 vyhlašuje dotační program pro rok 2018 a 1. čtvrtletí roku 2019. Radní Prahy 2 souhlasili na svém dnešním zasedání s vyhlášením dotačního programu pro jednotlivé oblasti. Granty městské části se zaměřují na podporu kultury, sportu, životního prostředí, mimoškolních aktivit dětí a mládeže, na oblast sociální a sociálně zdravotní a na prevenci kriminality a podporu sociálně patologických jevů a návazné kriminality.

Městská část Praha 2 chce touto formou zejména podpořit obohacení aktivit na svém území, pomoci lidem se sociálním nebo zdravotním handicapem a přispět ke zlepšování kvality života ve veřejném prostoru. Celkem je v rozpočtu městské části vyhrazeno pro tyto účely více než tři miliony 209 tisíc korun.

Největší objem peněz, 900 tisíc korun, je určen na oblast sociální a sociálně zdravotní. Prioritou je podpora rodin s ohroženými dětmi, občanů v tíživé životní situaci, osamělých seniorů se sníženou soběstačností i programů rehabilitační a terapeutické péče o občany s chronickým onemocněním či zdravotním postižením.

O dotační podporu mohou žádat fyzické nebo právnické osoby, které realizují některé z témat jednotlivých dotačních programů a splňují další podmínky. O příspěvek se mohou ucházet například provozovatelé jednorázových či dlouhodobých akcí, organizace působící v Praze 2, ale i jednotlivci, kteří se starají o zušlechtění veřejného prostoru.

Maximální výše jednoho příspěvku se u jednotlivých dotačních programů liší. Formuláře a další dokumenty budou vyvěšeny na úřední desce a webových stránkách úřadu www.praha2.cz. Nejzazší termín pro podání žádosti je pondělí 26. 3. 2018. do 13:30 hodin.

Zprávu zpracoval odbor Kancelář starostky a vnějších vztahů ÚMČ Praha 2.

Další podrobnosti: Mgr. Ilona Chalupská, vedoucí odboru Kancelář starostky a vnějších vztahů,

tel.: 236 044 282, mobil: 724 727 224, e-mail: ilona.chalupska@praha2.cz.

Zveřejněno: 22.01.2018 – webadmin@praha2.cz