Na letošním Vinobraní na Grébovce padlo hned několik rekordů

Na letošním Vinobraní na Grébovce padlo hned několik rekordů

Třinácté Vinobraní na Grébovce s podtitulem Roztančená dvojka, které se konalo ve dnech 20. a 21. září 2019, pokořilo hned několik rekordů. Rekordní byla návštěvnost, množství prodaného burčáku a v neposlední řadě i počet tančících lidí na přesně vymezeném prostoru.

Hezké počasí, dostatek dobrého jídla a pití a bohatý kulturní program, který vyvrcholil koncertem kapely Support Lesbiens, přilákaly na Vinobraní na Grébovce více než 35 tisíc návštěvníků.

Jsem ráda, že se na tradiční vinobraní chodí lidé do Grébovky bavit, posedět s přáteli u vína či burčáku a užít si kulturní program. I když byl letošní ročník třináctý, nenaplnila se smolná symbolika tohoto čísla. Naopak, víkendové počasí bylo jak na objednávku a 40 tisíc litrů prodaného burčáku dokazuje, že návštěvníkům opravdu chutnal,“ řekla starostka Prahy 2 Jana Černochová.

Havlíčkovy sady o víkendu „obsadilo“ 85 stánků. Celkem 45 z nich nabízelo produkty různých vinařství. Návštěvníci tak mohli porovnávat různé odrůdy vín a burčáku – částečně zkvašeného moštu z vinné révy.

Návštěvníci letošního ročníku s podtitulem Roztančená dvojka se podíleli i na vzniku nového rekordu v počtu tančících osob na jednom místě. Celkem 354 lidí si po dobu jedné minuty zatančilo v přesně vymezeném prostoru ve tvaru dvojky. Rekord padl v sobotu v podvečer ve spodní části areálu Havlíčkových sadů.

Zprávu zpracoval odbor Kancelář starostky a vnějších vztahů ÚMČ Praha 2.

Další podrobnosti: Mgr. Ilona Chalupská, vedoucí odboru Kancelář starostky a vnějších vztahů,

tel.: 236 044 282, mobil: 724 727 224, e-mail: ilona.chalupska@praha2.cz.

Zveřejněno: 24.09.2019 – veronika.simkova@praha2.cz