Na náměstí Míru se rozzářil vánoční strom

První adventní neděli zavítaly na náměstí Míru desítky Pražanů všech věkových kategorií, kteří si nechtěli nechat ujít bohatý doprovodný program a slavnostní rozsvícení vánočního stromečku.

Návštěvníky přivítala ve 14. hodin starostka Prahy 2 Jana Černochová a popřála jim i jejich rodinám krásné prožití Vánoc. Zahájila zároveň i letošní charitativní sbírku v rámci celosvětového svátku dárcovství „Giving Tuesday“ a poděkovala za její případnou podporu. Na její slova navázal svým slavnostním poselstvím i otec Jakub Berka z farnosti u kostela sv. Ludmily.

Po tradičním rozlévání polévky příchozím za účasti místostarosty Prahy 2 Jana Koláře a radního Michala Zuny následovalo divadelní představení pro nejmenší v podání divadelního souboru „Jedeme k vám“. Děti v průběhu odpoledne v rámci výtvarné dílny vyráběly vánoční ozdoby, perníčky a svými výtvory zdobily připravený vánoční stromeček. Ten byl v závěru odpoledne za doprovodu žesťového kvarteta slavnostně rozsvícen společnou rukou místostarosty Jana Korsesky a otce Jakuba. Slavnostní rozsvícení vánočního stromečku si nenechali ujít ani místostarostové Prahy 2 Michael Grundler a Jan Kolář.

Na další setkání s představiteli radnice se mohou obyvatelé Prahy 2 těšit poslední adventní neděli 22. prosince, která bude již tradičně věnována „Zpívání se koled se zastupiteli“. Při této příležitosti budou také odměněni tři vylosovaní dětští tvůrci vánočních ozdob z dnešního odpoledne a zkrátka nepřijdou ani mazlíčci. Do dvou vybraných útulků, konkrétně do Komořan a Ořechu, v ten den zamíří i věcné dary z charitativní sbírky „Giving Tuesday“.

Text: red
Foto: rea