Nádraží Vyšehrad by se mohlo stát sídlem Muchovy Slovanské epopeje

Nádraží Vyšehrad by se mohlo stát sídlem Muchovy Slovanské epopeje

Praha 2 se dlouhodobě snaží o záchranu historické budovy nádraží Vyšehrad, avšak bez pomoci magistrátu jsou její možnosti omezené.

Budova bohužel stále chátrá a děje se tak zčásti možná i proto, že není jasné její budoucí využití po případném odkupu. Městská část Praha 2 proto navrhuje, aby se krásná secesní budova stala sídlem secesního skvostu – Slovanské epopeje Alfonse Muchy,“ uvedla starostka Prahy 2 Jana Černochová.

Praha 2 také usiluje o kultivaci oblasti náplavky a celého Podskalí, i z tohoto důvodu se jedná o příhodné spojení.Pro umístění Slovanské epopeje právě v objektu nádraží pak hovoří nejen poloha nádraží Vyšehrad v centru metropole, ale i poměrně dobrá dopravní dostupnost místa, a to jak MHD, tak vlakem poté, co bude vybudována zastávka vlaků Výtoň.

„Samozřejmě se nabízí i spojení bájného místa starých Slovanů – královského sídla Vyšehradu – se Slovanskou epopejí. Je to ambiciózní nápad, ale pokud by vše ve spolupráci s magistrátem vyšlo, neumím si pro Muchovo dílo představit lepší místo,“ dodala Jana Černochová.

Radní Prahy 2 doufají, že odkup nádraží Vyšehrad za jasným a předem daným účelem celorepublikového významu už magistrát hlavního města Prahy opravdu neodmítne. A jsou připraveni přispět k potřebné kupní částce z rozpočtu městské části.

Zprávu zpracoval odbor Kancelář starostky a vnějších vztahů ÚMČ Praha 2.

Další podrobnosti: Mgr. Ilona Chalupská, vedoucí odboru Kancelář starostky a vnějších vztahů,

tel.: 236 044 282, mobil: 724 727 224, e-mail: ilona.chalupska@praha2.cz.

Zveřejněno: 09.05.2019 – webadmin@praha2.cz