Navštivte výstavu v prvním patře budovy Úřadu městské části Praha 2 (vloženo video)

Ve čtvrtek 14. listopadu proběhla ve výstavních prostorech v 1. patře budovy ÚMČ Praha 2 na náměstí Míru vernisáž výstavy fotografií Lubomíra Kotka, které připomínají předlistopadové demonstrace na konci osmdesátých let. Součástí této společenské akce byl i křest dvou publikací, které městská část Praha 2 vydala k příležitosti 30 let od listopadu 1989.

Autorem publikace „Jan Palach“ (Průvodce místy paměti na území městské části Praha 2) je historik Petr Blažek. Druhou publikaci připravil historik Pavel Žáček. Přináší dosud nezveřejněné záznamy příslušníků veřejné a státní bezpečnosti a má příznačný název  „Z Albertova na Národní třídu“.

„Jsem poctěna, a zároveň velmi pyšná na to, že s naší městskou částí spolupracují lidé, jako historici Petr Blažek či Pavel Žáček, a fotograf Lubomír Kotek. Díky nim se dnes setkáváme na vernisáži snímků, které už téměř dvěma generacím Čechů mohou připadat absolutně neuvěřitelné, a můžeme pokřtít publikace, vztahující se k boji proti komunismu v Praze 2. Děkuji také sběrateli, jenž chtěl zůstat v anonymitě, za poskytnutí autentických dobových plakátů z listopadových dnů roku 1989,“ uvedla ve svém proslovu starostka Prahy 2 Jana Černochová.

Fotografie Lubomíra Kotka doplňují plakáty soukromého sběratele. Výstavu můžete navštívit v pracovní době úřadu do 12. prosince.

red
Foto: vin