Nejlepší pečovatelky o seniory jsou v Praze 2

Nejlepší pečovatelky o seniory jsou v Praze 2

Městská část Praha 2 se může pochlubit nejkvalitnější pečovatelskou službou v metropoli. Její příspěvková organizace Centrum sociálních služeb Praha 2 získala v těchto dnech za úroveň své pečovatelské služby titul Značka kvality, vyjádřený udělením pěti hvězdiček.

Ocenění uděluje Asociace poskytovatelů sociálních služeb ČR. Do Centra sociálníchslužeb Praha 2 míří titul Značka kvality opakovaně. „Pět hvězdiček už získaly oba naše domovy seniorů a teď je nově obdržela i naše pečovatelská služba jako první v Praze. Je to především zásluha vedení Centra sociálních služeb Praha 2 a jeho personálu,“ řekla místostarostka Alexandra Udženija, v jejíž gesci je sociální oblast.

Z maximálního počtu 500 bodů jich získala Pečovatelská služba Prahy 2 celkem 482. Hodnotila se například péče o klienta, přístup k němu a kvalita stravování.  „Pečovatelská služba našeho Centra funguje již léta a ve spolupráci s domácí zdravotní péčí a dalšími službami naší organizace zajišťuje individuální péči o klienty tak, aby to umožnilo jejich celodenní setrvání v domácím prostředí,“ říká Martina Polanská, ředitelka Centra sociálních služeb Praha 2.  Právě v komplexnosti širokého spektra poskytovaných sociálních služeb je Praha 2 výjimečná.

Pečovatelská služba je poskytována denně včetně víkendů a svátků. Týká se zejména rozvážení obědů, odvozů k lékaři i na nákupy a pomoci s úklidem domácnosti. V současnosti těchto služeb využívá 520 obyvatel Prahy 2. Jedná se především o seniory, ale také o chronicky nemocné nebo zdravotně handicapované občany.

Zprávu zpracoval odbor Kancelář starostky a vnějších vztahů ÚMČ Praha 2.

Další podrobnosti: Mgr. Ilona Chalupská, vedoucí odboru Kancelář starostky a vnějších vztahů,

tel.: 236 044 282, mobil: 724 727 224, e-mail: ilona.chalupska@praha2.cz.