Nejlepší starostkou v hlavním městě byla vyhlášena starostka Prahy 2 Jana Černochová

Na Pražském hradě byli v úterý 16. září 2014 vyhlášeni vítězové soutěže Nejlepší starosta / primátor 2010–2014. Za hlavní město Praha tento titul získala starostka Prahy 2 Jana Černochová. Oceněno bylo celkem čtrnáct starostů měst a obcí z každého kraje, jeden primátor (Jablonec nad Nisou), tři lidé vybraní veřejností a dva předsedou Svazu měst a obcí České republiky. Starostka

Soutěž „Nejlepší starosta / primátor 2010–2014“ uspořádal pod záštitou prezidenta republiky Miloše Zemana poprvé v historii Svaz měst a obcí České republiky. Jejím smyslem bylo vybrat starosty a primátory, kteří se v letech 2010–2014 nejvíc zasloužili o rozvoj svého města či obce, zlepšili jejich zázemí, infrastrukturu, životní prostředí, Starostka Jana Černochovápodmínky pro podnikání či informovanost občanů, a přispěli tak ke zvýšení kvality života obyvatel svých měst a obcí.

Jana Starostka Jana ČernochováČernochová je starostkou Prahy 2 již ve druhém volebním období, ve vedení městské části však působí více než deset let (v minulých letech zastávala funkci zástupkyně starosty). Za jejího působení na radnici byly realizovány významné projekty, vedoucí ke zvelebení veřejných prostor a zkvalitnění životního prostředí. Její pozornost je dlouhodobě zaměřena na zlepšování bezpečnostní situace a v této oblasti dosáhla významných úspěchů.

Do soutěže „Nejlepší starosta / primátor 2010–2014“ se přihlásilo nebo bylo nominováno na tři sta lidí. Ve dvou kolech je hodnotila odborná porota tvořená ze zástupců státní správy,Starostka Jana Černochová akademické sféry i soukromého sektoru. Posuzovala jejich osobní přínos pro město či obec, přístup k funkci starosty či primátora a rovněž výsledky jejich činnosti. Vítězové dostali originální cenu z čirého křišťálu a akvamarínu ve tvaru trojúhelníku symbolizující stoupání vzhůru za světlem. Nejen cenu pak dokreslilo zlatočerné logo soutěže – elegantní písmeno S (Starosta) v podobě stuhy zakončené ozdobným prvkem (hvězdičkou) jako „starosta s hvězdičkou“.

len

Zveřejněno: 14.04.2015 – webadmin@praha2.cz