Nové hřiště v ZŠ Botičská

Ve středu 4. října v deset hodin dopoledne starostka Prahy 2 Jana Černochová spolu s ředitelkou školy Lenkou Bourovou slavnostně přestřihla pásku u hřiště v ZŠ Botičská. Sportoviště bylo kompletně dokončeno v září. Žáci ho využijí zejména na volejbal, basketbal, kopanou a další míčové hry.

Hlavní práce při výstavbě nového hřiště se uskutečnily v letních měsících, v září pak byly dokončeny detaily – například osazení basketbalovými koši. Za hřiště Praha 2 zaplatila tři miliony korun. „Nyní už je hřiště plně funkční. Příští rok hodlá Praha 2 investovat do sousedního sportoviště – Botičská pak bude disponovat největším a nejnovějším sportovním areálem z našich základních škol,“ uvedla starostka Jana Černochová, pod niž oblast školství spadá. „Nestojíme o to, aby všechny naše základní školy byly stejné. Snažíme se je podporovat, aby se naopak profilovaly plně podle svých preferencí a aby si tak rodiče pro své děti mohli vybrat tu školu, jejíž zaměření jim nejlépe vyhovuje,“ vysvětlila Černochová. Právě ZŠ Botičská je přitom školou s jasným sportovním nasměrováním. Mimo jiné dlouhodobě spolupracuje s Bohemians Praha 1905 a každoročně pořádá fotbalový turnaj pro základní školy Prahy 2, nazvaný Klokan Cup. „Kromě klasických míčových her, jakými jsou kopaná a další, je nové hřiště určeno i pro florbal, který je dnes mezi dětmi opravdu populární,“ dodala starostka Prahy 2.

Městská část je zřizovatelem deseti základních škol, většina z nich má dlouhou tradici. ZŠ Botičská oslavila před dvěma roky již své 130. výročí.

Zveřejněno: 04.10.2017 – webadmin@praha2.cz