Nové projekty Smart City usnadní řešení v těžkých životních situacích a pomohou rodinám s dětmi

Nové projekty Smart City usnadní řešení v těžkých životních situacích a pomohou rodinám s dětmi

Radní Prahy 2 dnes schválili čtyři nové projekty z konceptu Smart City v sociální oblasti. Budou realizovány v průběhu příštího roku. Usnadní obyvatelům Prahy 2 orientaci v běžných životních situacích, ale také v krizových okamžicích.

„Jsme první městská část, která aplikuje koncept Smart City do sociální oblasti. Zaměříme se na seniory a rodiny s malými dětmi. Jeden z projektů například usnadní seniorům orientaci a postup v krizových životních situacích a krůček po krůčku je provede obdobím, kdy zůstanou sami, dlouhodobě nemocní nebo bez peněz. Městská část se tak stane jejich pomocníkem i rádcem,“ uvedla místostarostka Prahy 2 pro sociální oblast Alexandra Udženija. „Osobně se nejvíce těším na projekt, který jsem pracovně nazvala ´Každý si může vybrat svého seniora´ a který umožní obyvatelům a podnikatelům z Prahy 2 zcela adresně pomoci některému seniorovi na základě konkrétní potřeby,“ dodává Udženija.

Mladým rodinám bude určen nový webový projekt Místa přátelská rodičům s dětmi. Jedná se o interaktivní mapu, která zahrne místa s nadstandardním vybavením pro návštěvu rodin s malými dětmi (např. s přebalovacím pultem, dětským koutkem, vybavením na ohřev vody apod.). Zachytí také místa disponující vyšším komfortem pro trávení volného času.

Novým informačním kanálem bude SMS rozhlas, který zprostředkuje aktuální informace při krizových situacích celoměstského rozsahu (např. při povodních či jiných událostech spojených s výkyvy počasí), ale i údaje o připravovaných akcích městské části. Do projektu bude zapojeno i Centrum sociálních služeb Praha 2 a klub Dvojka pro seniory, jehož zakladatelkou je Alexandra Udženija.

Zprávu zpracoval odbor Kancelář starostky a vnějších vztahů ÚMČ Praha 2.

Další podrobnosti: Mgr. Ilona Chalupská, vedoucí odboru Kancelář starostky a vnějších vztahů,

tel.: 236 044 282, mobil: 724 727 224, e-mail: ilona.chalupska@praha2.cz.

Zveřejněno: 15.05.2017 – webadmin@praha2.cz