Novinku v nabídce letních dětských táborů finančně podpoří městská část Praha 2

Novinku v nabídce letních dětských táborů

finančně podpoří městská část Praha 2

Letos poprvé uspořádá Dům dětí a mládeže Praha 2 dobrodružný letní tábor v Žihli s brannou tematikou. Na novinku v nabídce dětských letních táborů přispěje druhá městská část celkovou částkou 70 200 korun. Rozhodli o tom zastupitelé Prahy 2 na svém dnešním zasedání.

Nový letní tábor, který proběhne od 29. července do 5. srpna, je zaměřen na děti ve věku 10–15 let. Ty se na něm naučí základy přežití v přírodě, osvojí si znalosti topografie a navigace v terénu, vyzkouší si odvahu při nočních bojových hrách s přespáním mimo základnu a získají zdravotnickou průpravu.

„Často se hovoří o tom, že současná generace dětí nemá dost pohybu a volný čas tráví u počítačů. Není třeba nad tím lamentovat, je nutné s tím něco dělat. Proto jsme se rozhodli podpořit tento letní tábor, kde si děti zvýší svoji fyzickou kondici a získají dovednosti, které se jim mohou kdykoliv v průběhu života hodit,“ uvedla starostka Prahy 2 Jana Černochová.

Veřejná finanční podpora, kterou poskytne městská část Praha 2, bude využita na nákup materiálu, vybavení a služby spojené s organizací tábora. Děti čeká týden plný zábavy, adrenalinu a dobrodružství pod vedením zkušených a přátelských vedoucích.

Zprávu zpracoval odbor Kancelář starostky a vnějších vztahů ÚMČ Praha 2.

Další podrobnosti: Mgr. Ilona Chalupská, vedoucí odboru Kancelář starostky a vnějších vztahů,

tel.: 236 044 282, mobil: 724 727 224, e-mail: ilona.chalupska@praha2.cz.

Zveřejněno: 19.06.2017 – webadmin@praha2.cz