Novoroční ohňostroj bude v Praze 2

Rada městské části udělila záštitu novoročnímu ohňostroji v Praze a souhlasila s jeho uspořádáním na pozemku městské části, konkrétně v oblasti Bastionu.

Svým rozhodnutím tak zároveň podpořila kampaň organizátorů ohňostroje s názvem „Nebudu střílet“, která se věnuje rizikům amatérského používání pyrotechniky a dopadům na život a zdraví lidí i zvířat.

Praha 2 tak svým postojem podpořila tradiční oslavy Nového roku, které jsou běžné ve všech metropolích světaa zároveň se připojila ke kampani #NebuduStřílet. Ta se věnuje rizikům amatérského používání pyrotechniky a dopadům na život a zdraví seniorů, dětí i zvířat. V tomto ohledu vedení městské části upřednostňuje lokální, několikaminutové a především organizované představení pyrostrůjců před celodenním nekontrolovatelným odpalováním pyrotechniky amatéry.

Ohňostroj by podle prvotních informací měl proběhnout 1. 1. 2020 od 18:00 hod.

Koordinační schůzka představitelů radnice Prahy 2 s pořadateli ohňostroje a zástupci policie, městské policie a hasičů
Zveřejněno: 03.12.2019 – webadmin@praha2.cz