Vážení občané,
zde můžete vkládat své dotazy vztahující se k chodu Městské části Praha 2 a Úřadu Městské části Praha 2. Vaše dotazy budou zveřejněny po zodpovězení příslušným zástupcem samosprávy či zaměstnancem Úřadu MČ Praha 2. Dovolujeme si vás upozornit, že zodpovězeny budou pouze jasně formulované dotazy vztahující se k jednotlivým tématům. Příspěvky urážlivé, vulgární, rasistické, obsahující komerční sdělení, porušující platné právní normy ČR či obecné etické normy zodpovídány nebudou. Pokud je váš dotaz obsáhlejší, komplikovanější či zahrnuje širší problematiku, doporučujeme vám obracet se přímo na jednotlivé zástupce samosprávy prostřednictvím e-mailu, případně si můžete telefonicky sjednat schůzku. Kontaktní údaje na jednotlivé členy Rady MČ Praha 2 jsou uvedeny na našich webových stránkách.

 

Téma Řadit podle data
Obsahuje text:

Pro vložení otázky nejdříve zvolte téma

*  
*  
   
 
*  


1 2 3 4 5  další 
 • Otázka: Tram c.23 U zvonarky (Bernášek 28.03.2017 22:39) – Zóna placeného stání
  Dobry den,

  Velmi nemile mne potesila skutecnost, ze misto zpet prelozene tram 13 bude do ulice u Zvonarky, kde bydlim zajizdet tram 23 a to dvouvozova a to trvale. Muj dotaz smeruje k tomu zda se skutecne zrusi cca 12 parkovacich mist, jak je nyni vyznaceno prenosnou znackou. Nebo zda v pripade tram 23 jde o docasne reseni. V ulici je na 4 cinzovni domy uz tak malo parkovacich mist, ze zaparkovat je prakticky nemozne. A v pripade, ze se zrusi tyto parkovaci mista vytvori se za ne nekde v blizkem okoli jina parkovaci mista? Byla MC Praha 2 oslovena pri planu vytvorit tuto linku 23? Jsou prenozne znacky umisteny v souladu s legislatovou o zaboru verejneho prostranstvi (v seznamu zaboru jsem nic takoveho nenasel) dekuji za odpovedi Bernasek
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 29.3.2017 9:00)

   Dobrý den,

   jde pouze o dočasné řešení, proto jsou zde umístěny přenosné dopravní značky a ne stálé. DP hl.m. Prahy a TSK, příspěvková organizace hl. m. Prahy přislíbily, že zde bude stavební úprava, a to jak prodloužení trojúhelníku (chodníku Šafaříkova-U Zvonařky), tak i v místě, kde jsou nyní vyparkovaná místa, budou sklopené obrubníky a zpevněný chodník, aby se zde mohlo stát částečně na chodníku a byl tak umožněn průjezd vozidlům, když je tramvaj v zastávce. Přenosné dopravní značky byly umístěny na základě platné legislativy, nejde o zábor veřejného prostranství, takže ze zákona bylo vyvěšeno na úřední desce po předepsanou dobu opatření obecné povahy tak, aby se mohl každý k tomuto záměru vyjádřit, popřípadě vznést připomínky.

   S pozdravem

   Josef Gál,

   vedoucí odboru dopravy a územního rozvoje

 • Otázka: provoz tramvaje 23 (Marie Lhotáková 28.03.2017 15:50) – Doprava
  Trať je vedená jako turistická., ale bohužel jste zapomněii na místní občany. Je zde totiž úřad Městské části, kam chodí většina starých lidí a matek s dštmi. Dvě jízdy za hodinu je opravdu málo.A pro lidi s tělesným omezením je přecházení na současnou nástupní stanici po ulici, kde jsou "kočičí hlavy" velké dobrodružství.Myslím, že alespoň dopolední jízdy by měly být častější.Tam i zpět. Jinak jste totiž způsobili velkou překážku místním obyvatelům, kteří tramvaj potřebují mnohem častěji než turisté z Le Palais.
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 29.3.2017 8:47)

   Vážená paní,

   vzhledem k tomu, že od roku 1904, kdy byl zrušen celý koncový úsek tramvajové trati a byla zaústěna pouze kusá kolej cca 100 metrů k odstavování vlečných vozů, a od roku 1967, kdy se likvidovala jedna trať za druhou a manipulačních možností k obracení tramvají ubývalo, byla zřízena v Záhřebské ulici občasná výstupní zastávka a do ul. U Zvonařky manipulační zastávka, a zhruba v polovině  Šafaříkovy ulice byla umístěna občasná nástupní zastávka. Toto obratiště bylo využíváno pouze při tramvajových výlukách v oblasti. Proto si nemyslíme, že došlo pouze ke zřízení tramvajové zastávky pro turisty z hotelu Le Palais, ale po mnoha letech i pro potřeby místních občanů. Pokud jste si všimla, tak dopravní značky jsou pouze přenosné a trvalé dopravní značení bude osazeno až po stavebních úpravách, které nám byly pracovníky DP hl. m. Prahy a Technické správy komunikací hl. m. Prahy přislíbeny (přechod pro chodce, upravené chodníky, vozovka apod.). Intervaly a provoz tramvajové linky 23 byly vzhledem k hluku uzpůsobeny tak, aby v co nejmenší míře rušily obyvatele okolních domů, tento kompromis byl uskutečněn na základě četných stížností z předešlého provozu při již zmiňovaných výlukách v oblasti.

   S pozdravem

   Josef Gál,

   vedoucí odboru dopravy a územního rozvoje

 • Otázka: Petrovská (Andrea 26.03.2017 13:53) – Obecné téma
  Kontrola dodržování zákazu volného pobíhání psů.
  Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, proč městská ani státní policie vůbec nekontroluje nebo lépe řečeno vůbec nepostihuje volný pohyb psů po městě v místech, kde je to zakázáno. Pravidelně běhám v parku na Vyšehradě a dnes jsem měla velmi nepříjemný incident, že mě zcela nečekaně napadl volně pobíhající pes. Nic se mi naštěstí nestalo, čelist nezkousl úplně, takže jsem policii nevolala (ani jsem neměla telefon). Nicméně po Vyšehradě se pohybuje velké množství lidí, turistů a nikdy jsem nezaregistrovala strážníka nebo policistu, který by cokoli řešil s majiteli volně pobíhajících psů bez vodítka a bez náhubku. Teď abych se doslova bála každého psa, který je na volno a bez náhubku :-(
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 27.3.2017 11:33)

   Dobrý den, paní Petrovská,

   městská policie Praha 2 v průběhu roku řeší desítky případů ohledně volného pobíhání psů. To, že by byla městská policie Prahy 2 v tomto případě laxní, to se říci nedá. Bohužel nemůže být všude. Uznejte, že cca 120 strážníků určených pro Prahu 2, kteří udržují  činnost útvaru 24 hodin (cca 30 – 40 lidí na den) ve srovnání s cca 2000 oficiálně přihlášených psů je nedostačující a je to nerovný boj. Odhaduje se však, že psů je neoficiálně ještě jednou tolik (buď nejsou vůbec přihlášeni nebo jsou přihlášeni mimo obvod hl. m. Prahy kvůli nižším poplatkům). Každopádně bych doporučil v obdobné situaci zavolat bezplatně na l. 156 nebo l. 158 a operační důstojník pošle k řešení přestupku nejbližší dostupnou policejní hlídku. Váš podnět předáme i městské policii Praha 2,  aby na Vyšehradě, pokud to ještě půjde, zvýšila svou hlídkovou činnost.

   S přáním příjemného dne

   Bc. Ladislav Veselák,

   Oddělení krizového řízení a bezpečnosti

 • Otázka: Zápis do školky (Miklickova 23.03.2017 22:24) – Školství
  Dobrý den, můžete mi prosím poradit, kde najdu termíny dnů otevřených dveří MŠ Praha 2 pro rok 2017/18 a současně termíny zápisu do MŠ 2017/18. Předem děkuji Miklickova
 • Otázka: Pravidla privatizace - předkupní právo (Petrik 15.03.2017 14:45) – Bydlení
  Dobrý den,

  Prosím o vyjasnění podmínek úhrady kupní ceny v případě prodeje bytu dle nových pravidel privatizace (článek 2, odst e) Pravidel). Otázka: je možné podmínky vysvětlit tak, že je možné zaplatit celou kupní cenu do 60 dní od podpisu kupní smlouvy a dále neuplatnit 13%ní slevu s tím, že v tomto případě tedy MČ Praha 2 neuplatní předkupní právo? Nebo platí automaticky 13%ní sleva a tedy omezení předkupního práva i při rychlé úhradě kupní ceny?
  Děkuji za odpověď
  Petrik
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 15.3.2017 15:23)

   Dobrý den, při akceptaci nabídky koupě bytové jednotky máte dle pravidel možnost uplatnit,  či naopak neuplatnit slevy z kupní ceny. Pokud žádnou ze slev nevyužijete a do 60 dní ode dne následujícího po podpisu kupní smlouvy uhradíte jednorázově celou částku, rovnající se ceně znaleckého posudku, nevzniká MČ předkupní právo a s bytem lze po jeho nabytí disponovat.

   Hezký den,

   Michaela Mazancová, 
   zástupkyně starostky pro oblast bytové politiky a prodeje majetku

 • Otázka: podnájem bytu - opakovaný dotaz (Váchová 07.02.2017 18:08) – Bydlení
  Dobrý den, děkuji za odpověď ,ale odpovídáte na něco jiného než se ptám : jde o podnájem části bytu/1 nevyužitý pokoj/,např ve 3 pokojovém obecním bytě, ve kterém nájemník nadále sám bydlí. Nikoli podnájem celého bytu.Dle NOZ :
  NOZ nově u podnájmu bytu odlišuje:
  a) zda nájemce v bytě sám trvale bydlí.
  Jak už bylo uvedeno výše, pokud nájemce bude v bytě sám trvale bydlet, není třeba pro podnájem souhlas pronajímatele (§ 2274 NOZ).
  b/-nebydlí- to není tento případ.
  Žádám o fundovanou odpověď ,právně podloženou.
  Nejlépe vedoucí bytového oddělení.
  A zajímá mně jak možnost podnajmout část bytu studentovi na semestr tj dlouhodobě , tak i jak je to v případě krátkodobých pronájmů.
  Děkuji za odpověď, stejný dotaz položím i na Magistrát hlmp, neboť byty jsou v domech ve správě MČP2 avšak vlastníkem je dle Katastru stále Magistrát.
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 15.3.2017 8:57)

   Bytový fond městské části Praha 2 není určen k tomu, aby jej nájemci využívali za účelem podnikání spočívajícím v poskytování ubytovacích služeb. Dlouhodobý podnájem části bytu (např. studentovi na semestr) je samozřejmě při dodržení příslušných ustanovení NOZ možný.

   Hezký den,
   Petr Tomíšek,
   webadmin
 • Otázka: doprava (dagmar vrbová 08.03.2017 13:32) – Doprava
  Dobrý den, každodenně jsem svědkem toho, že na zastávce Albertov ve směru do Nuslí řidiči aut nezastaví v zastávce a najíždějí do vystupujících z tramvaje. Je otázkou času, kdy se zde stane nějaké neštěstí. Nemohlo by se zde přijmout nějaké opatření? ( výrazné dopravní značení, v ideálním případě semafor?) Děkuji za odpověď. D. Vrbová
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 8.3.2017 13:58)

   Dobrý den,

   předávám na odbor dopravních agend MHMP k přímému vyřízení, který je v této věci příslušným silničním úřadem.

   S pozdravem

   Josef Gál,
   vedoucí odboru dopravy a územního rozvoje

 • Otázka: výsledky - pronájem bytů (Eva Walachová 07.03.2017 11:59) – Bydlení
  Dobrý den,
  kdy budou zveřejněny výsledky aukce bytů za smluvní nájemné? Akce probíhala 14.2.2017. Děkuji za odpověď
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 7.3.2017 14:49)
   Vážená paní Walachová,
   soutěž probíhala ve středu 15. února. Výsledky byly zveřjněny dnes.

   Hezký den,

   Petr Tomíšek,
   webadmin
 • Otázka: Zábor veřejného prostoru (Michaela 06.03.2017 23:16) – Obecné téma
  Dobrý den,
  v květnu budu pořádat veřejnou kulturní akci, která bude začínat a končit na Náměstí Míru. Na stránkách Prahy 2 jsem našla pouze dokument pro zábor komunikace, já bych ale potřebovala dokument pro zábor části chodníku(pár m2 u kostela sv. Ludmily)
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 7.3.2017 7:44)

   Dobrý den,
   chodník je součástí pozemní komunikace.

   S pozdravem

   Josef Gál,
   vedoucí odboru dopravy a územního rozvoje

 • Otázka: Spadove oblasti MŠ (Olga Merkunová 04.03.2017 22:02) – Školství
  Dobry den, na tomto webu se nekolikrat objevila odpoved, ze spadovou oblasti pro MŠ je cela Praha 2. Neni to, prosim, zastaralá informace? Změnila se legislativa a v roce 2017 by uz i MŠ mely mit do spadove oblasti.Dekuji.
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 6.3.2017 8:22)

   Dobré ráno,

   zastaralá informace to není, naopak mateřské školy do tohoto roku žádné spádové oblasti neměly. Stejně jako ostatní městské části hlavního města Prahy, si i městská část Praha 2 zvolila jako spádovou oblast pro mateřské školy celou městskou část. Obecně závaznou vyhlášku v tomto smyslu schvaluje MHMP a nyní je v legislativním procesu. Na formě se ovšem již nic nezmění.

   Hezký den,

   Petra Hainzová,
   vedoucí odboru školstvíVytisknout