Vážení občané,
zde můžete vkládat své dotazy vztahující se k chodu Městské části Praha 2 a Úřadu Městské části Praha 2. Vaše dotazy budou zveřejněny po zodpovězení příslušným zástupcem samosprávy či zaměstnancem Úřadu MČ Praha 2. Dovolujeme si vás upozornit, že zodpovězeny budou pouze jasně formulované dotazy vztahující se k jednotlivým tématům. Příspěvky urážlivé, vulgární, rasistické, obsahující komerční sdělení, porušující platné právní normy ČR či obecné etické normy zodpovídány nebudou. Taktéž nebudou zodpovězeny dotazy s uvedenou neplatnou e-mailovou adresou.
Je-li váš dotaz obsáhlejší, komplikovanější či zahrnuje širší problematiku, doporučujeme vám obracet se přímo na jednotlivé zástupce samosprávy prostřednictvím e-mailu, případně si můžete telefonicky sjednat schůzku. Kontaktní údaje na jednotlivé členy Rady MČ Praha 2 jsou uvedeny na našich webových stránkách.

 

Téma Řadit podle data
Obsahuje text:

Pro vložení otázky nejdříve zvolte téma

*  
*  
   
 
*  


1 2 3 4 5  další 
 • Otázka: Parkovací karta (Michaela 13.11.2018 19:12) – Doprava
  Dobrý den,
  chtěla bych se zeptat ohledně parkovací karty na Praze 2. Platnost mojí karty je až do května 2019, ale bohužel je na autě, které už není pojízdné a mě by tedy zajímalo jestli lze nějak přehodit tuto kartu z nepojízdného auta na nové auto jejíž majitelem jsem Já nebo vrátit část peněz, když tu kartu již na tomto voze nevyužiji.
  Děkuji za odpověď s pozdravem Michaela Novotná
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 14.11.2018 8:39)
   Dobrý den,

   parkovací oprávnění lze převést na nové auto s tím, že se s velkým technickým průkazem (případně s leasingovou smlouvou a malým TP) dostavíte na Úřad MČ Praha 2, hala v přízemí pár kroků od vchodu z náměstí Míru, kde Vám SPZ nového auta přepíší v registru místo SPZ původního vozidla. Zaplacenou dobu parkování si tedy „doparkujete“ již s novým vozem. Platí se manipulační poplatek 100 Kč.

   Hezký den,

   Petr Tomíšek
   webadmin
 • Otázka: Oldřichova ulice (Jakub Slanina 09.11.2018 14:59) – Obecné téma
  Dobrý den,

  rád bych Vás požádal o řešení situace na nároží ulic Oldřichova a Svatoplukova, kde se schází alkoholici, pijí na veřejnosti alkohol, močí zde za bílého dne na domy a obecně prostor znečišťují a to v blízkosti ordinace. Nepište prosím, že máme pokaždé volat MP, není možné reagovat na dlouhodobý problém a porušování vyhlášek tím, že občané budou každý den hlásit opakovanou situaci na linku tísňového volání. Kdyby hlídka MP, která tudy pravidelně prochází tuto situaci neignorovala, tak je problém dávno vyřešen. I my jsme Praha 2! Děkuji za řešení.
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 12.11.2018 12:47)
   Dobrý den,

   požádali jsem jak MP Praha, tak Policii ČR o součinnost.

   Hezký den,

   Petr Tomíšek
   webadmin
 • Otázka: rekonstrukce Ostrčilova náměstí a Jaromírovy ulice a Křesomyslova. (Daniel Bašus 09.11.2018 14:34) – Obecné téma
  Dobrý den, prosím, můžete zvěřejnit plán rekonstrukce Ostrčilova náměstí a Jaromírovy ulice? Myslím, jak bude ulice nově vypadat, stromy, parková úprava Ostčilova náměstí, přechody u zastávky Svatoplukova, tram zastávka Svatoplukova, šírě silnice, cyklostezky,atd...? Můžete mě odkázat na nějaký hotový plán rekonstrukce?
  Děkuji
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 12.11.2018 11:33)

   Dobrý den,

   takový plán, který bychom mohli zveřejnit, nemáme, v tomto případě doporučuji obrátit se na IPR hl. m. Prahy.

   S pozdravem

   Josef Gál

   vedoucí odboru dopravy a územního rozvoje

 • Otázka: Situace s parkováním na chodnících se příliš nelepší (Richard Mundl 01.11.2018 14:35) – Životní prostředí
  Dobrý den,
  chtěl bych se zeptat:
  Na praze 2 je dlouhodobě špatná situace ohledně chodníků, řidiči (ať už se jedná o řidiče dodávek nebo osobní vozy) si je stále pletou s parkovištěm a nic se na věci dlouhodobě nemění. Dnes mi opět přes den skazil náladu řidič, který parkoval přímo uprostřed přechodu, nové široké zrekonstruované chodníky řidiči vulgárně a beztrestně zacpávají svými vozidly. Chtěl jsem se zeptat, čím si vysvětlujete že se situace nelepší? Je to špatná práce městské policie? Nebo má málo lidí? Nebo chodci a jejich jejich bezpečnost nejsou pro město prioritou? K čemu je kamerový systém když přímo u kamery parkuje na chodníku dlouhodobě auto? Děkuju za odpovědi.
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 6.11.2018 9:41)

   Dobrý den, pane Mundle,

   Vámi popisovaná situace se v posledních letech nelepší nikde v Praze, spíše naopak. Na vině je dlouhodobý nárůst motorových vozidel. Dovoluji si říci, že zde mluvíme o několika tisících kusů ročně.

   -  Bohužel nárůst počtu policistů oproti dopravě stagnuje již několik let. V současné době se Městská policie Praha i Policie České republiky potýká s velkým nedostatkem lidí.

   -  Co se týče kamerového systému, tak na území hl. m. Prahy se nachází necelých cca 3000 kamer. Tolik policistů bohužel u kamerových obrazovek opět nemáme. Kamery jsou využívané většinou při řešení závažných trestných činů, popř. při narušování veřejného pořádku většího rozsahu. Je pravda, že slouží i k řešení Vámi popsaných přestupků, ale opět to naráží na kapacity počtu policistů v ulicích versus neomezený počet neohleduplných řidičů. Musíme si zároveň přiznat, že obě policejní složky neřeší jen dopravu…

   -  Městským částem není samozřejmě tato situace lhostejná a snaží se uvedené řešit. Bohužel personální nárůst počtu policistů u Městské policie Praha má na starost MHMP a nárůst u Policie ČR samotné Ministerstvo vnitra. Oběma institucím vycházíme vstříc např. nabízením bytů pro nově příchozí, popř. se snažíme spolupodílet na motivačních odměnách.

   -  Každopádně Váš podnět probereme co nejdříve na pravidelné policejní poradě s Policií ČR a Městské policie Praha 2 tak, aby se obě složky ještě více zaměřily na uvedený problém.

   V případě jakéhokoliv dotazu se můžete obrátit přímo na mě.

   S pozdravem

   Bc. Veselák Ladislav

     Oddělení krizového řízení a bezpečnosti

     Odbor kancelář starostky a vnějších vztahů ÚMČ Praha 2

 • Otázka: P2 parkuje více aut (Lucie 05.11.2018 22:10) – Doprava
  Dobrý den, s novými pravidly pro parkování se děje, že jako rezident nemohu stále častěji najít parkovací místo poblíž bydliště v Jana Masaryka. Prosim o info, zda situaci monitorujete a co by se muselo stat, aby se realizovala dalsi opatreni. Dekuji
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 6.11.2018 9:36)

   Dobrý den,

   od samého počátku zavedení nového systému nám bylo slibováno, že budeme dostávat statistiku obsazenosti a respektovanosti v zónách placeného stání, ale do dnešní doby se tak nestalo, respektive dostáváme takovou statistiku, která podle našeho názoru neodpovídá skutečnosti a je de facto nepoužitelná. Na to, že tato skutečnost nastane, jsme upozorňovali ještě před zavedením nového systému, ale byli jsme mezi městskými částmi osamoceni s výjimkou Prahy 1, 3 a 9, kde jsme požadovali a stále požadujeme opětovné zavedení vizuální kontroly (parkovací karty). Podle nového systému by strážníci již neměli kontrolovat neoprávněně zaparkovaná vozidla, přesto jsme si vymohli prostřednictvím vedení městské části Praha 2, aby tato kontrola a odtahy i nadále trvaly. Problém je v tom, že když občan zavolá strážníky, tak oni musí zkontrolovat celý úsek, tzn. všechna vozidla zde stojící, což zabere mnoho času. To by se nestalo, kdyby existovala vizuální kontrola a strážníci se mohli zaměřit na konkrétní vozidla.

   S pozdravem

   Josef Gál
   vedoucí odboru dopravy a územního rozvoje

 • Otázka: jízdní kolo Bělehradská (Jan Votoček 28.10.2018 14:04) – Doprava
  Dobrý den, stejně jako se můžeme cítít ohroženi koloběžkou či cyklistou na chodníku, cítím se sám ohrožen kdykoliv jedu na kole ulicí Bělehradská. Jedu-li při pravém okraji, ohrožuje mne dveřní prostor zaparkovaných aut. Zbývá jet středem v kolejovém pásu tramvaje. Není mi příjemné brzdit tramvaj a občas to také některý řidič auta nevydrží a chová se neurvale.

  Mohla by Praha 2 začít řešit vzrůstající potřebu lidí dopravovat se ekologicky např. masivní podporou cykloobousměrek v rezidenční zóně?
  Tak jak se po léta jiz děje na západ od nás?
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 5.11.2018 9:00)

   Dobrý den,

   1)  co se týká  Bělehradské, obraťte se prosím na IPR hl. m. Prahy (Institut plánování a rozvoje), popř. na Magistrát hl. m. Prahy (MHMP), neboť ulice Bělehradská je ve vybrané síti spadající pod MHMP.

   2)  Cykloobousměrky – tam, kde je to bezpečné, jsou cykloobousměrky v našem cyklogenerelu navrženy. Cyklogenerel byl schválen hl. m. Prahou, PČR a RMČ Praha 2 a předán na TSK hl. m. Prahy k realizaci.

   S pozdravem

   Josef Gál

   vedoucí odboru

   dopravy a územního rozvoje

 • Otázka: chodník (Jan Hanzlík, Nemovitost Oldřichova 49 a.s. 24.10.2018 15:32) – Obecné téma
  Dobrý den,

  v minulých týdnech probíhala rekonstrukce el. přípojek v celé Oldřichově ulici. Rád bych reklamoval stav chodníku, v jakém ho realizační firma nechala. V chodníku jsou opravdu velké díry a to i přímo před naším vchodem (viz příloha). Prosím o úpravu chodníku, v tomto stavu je opravdu nebezpečný.

  Děkuji

       
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 24.10.2018 16:00)
   Dobrý den, pan Hanzlíku, obraťte se, prosím, na Technickou správu komunikací, a. s., (TSK), která chodníky spravuje a po skončení prací si měla chodník převzít. TSK by měla po zhotoviteli požadovat nápravu.
   (http://www.tsk-praha.cz/wps/portal) Oddělení oblastní správy pro MČ Praha 2 sídlí v Rejskově ulici 1052/1.

   Hezký den,

   Petr Tomíšek,
   webadmin
 • Otázka: Rekonstrukce Šmilovského (Petr Staněk 24.10.2018 14:50) – Doprava
  Dobrý den,

  mohli byste prosím poskytnout informace o aktuálním časovém harmonogramu uzavírky ulice Šmilovského z důvodu obnovy vodovodu/kanalizace/kabelů?

  Se začátkem prací v dubnu byly na domech v této ulici vyvěšeny informační letáky s termínem dokončení k 31.10. Vzhledem k tomu, jak to na místě aktuálně vypadá, mi přijde, že toto datum je nereálné. Teprv před cca týdnem rozkopali druhou půlku ulice směrem ke křižovatce s Rybalkovou. Navíc teď jsou rozkopané i chodníky, hádám, že jde o nesouvisející akci od Cetinu (podle nápisů na páskách).

  Chápu, že je nutné tyto akce provádět a nic proti tomu nemám, ale bylo by vhodné lépe informovat o postupu, případně o změnách v harmonogramu.
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 24.10.2018 15:25)

   Dobrý den,

   v letošním roce bude uzávěra do 19. 12. 2018 a  akce bude pokračovat v příštím roce, kde se předpokládá ukončení květen 2019.

   S pozdravem

   Josef Gál

   vedoucí odboru

   dopravy a územního rozvoje

 • Otázka: koloběžky-zákaz (Merunka 24.10.2018 10:48) – Doprava

  Jak je zřejmé, v metropolích budou koloběžky na chdonících co nevidět zakázány.Dpuifám že i Praha bude opět bez koloběžek, segwayů atd. JAk se k tomu staví MČ P2 ?

  https://zpravy.idnes.cz/francie-zakaz-elektricke-kolobezky-zraneni-mrtvi-fvm-/zahranicni.aspx?c=A181024_093036_zahranicni_dtt
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 24.10.2018 12:10)
   Dobrý den,

   na pozemních komunikacích se na jízdním kole jezdí při pravém okraji vozovky; nejsou-li tím ohrožováni ani omezováni chodci, smí se jet při pravé krajnici. Jízdním kolem se z hlediska provozu na pozemních komunikacích rozumí i koloběžka. Tolik platné znění § 57  odst. (2) silničního zákona

   Josef Gál

   vedoucí odboru

   dopravy a územního rozvoje

 • Otázka: Zóna ulice Kladská (Kateřina Nedvídková 23.10.2018 10:38) – Zóna placeného stání
  Dobrý den,
  je mi jasné, že městská část Praha 2 nemůže za nový systém parkování, který zvýhodňuje nerezidenty proti rezidentům, takže zaparkovat v modrých zónách je mnohem obtížnější. Nicméně v ulici Kladská ubyla další parkovací místa. Původně měla MŠ Kladská 25 jedno parkovací místo rezervované PO-NE od 6 do 17 hod, nyní má místa dvě. Chtěla bych znát důvod, proč potřebují parkovací místa a ještě v tomto rozsahu. Také mě překvapilo, že v památkové zóně Vinohrady je možné místo bytu v přízemí vybudovat garáž pro 1 auto. Stalo se tak v Kladské 21 a ulice přišla o další parkovací místo. Je to opravdu tak jednoduché zažádat si o vybudování garáže, nenávratné zničení domu a zabrání parkovacího místa? Předem děkuji za odpověď na oba mé dotazy.
  Kateřina Nedvídková
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 24.10.2018 9:19)
   Dobrý den, paní Nedvídková,

   rozsah vyhrazených míst pro školu v Kladské je stejný, jen možná přibyly na vozovce 2 kříže pro vyhrazené stání – to si přála městská policie, aby odsud mohla na žádost školy odtahovat. Svislé značení se však neposouvalo, na vozovce je nyní povolen zábor pro kontejner.

   Zmiňovaná stavební úprava byla projednána stavebním úřadem s tím, že stavební úřad v provedeném stavebním řízení přezkoumal předloženou žádost z hledisek uvedených v § 111 zákona č. 183/2006 Sb., o územním plánování a stavebním řádu (stavební zákon), ve znění pozdějších předpisů, projednal ji s účastníky řízení a s dotčenými orgány a zjistil, že jejím uskutečněním nebo užíváním nejsou ohroženy zájmy chráněné stavebním zákonem, předpisy vydanými k jeho provedení a zvláštními předpisy. Navrhovaná změna v užívání stavby je v souladu s územním plánem sídelního útvaru hlavního města  Prahy, schváleným usnesením Zastupitelstva hl.m. Prahy č. 10/05 ze dne 9. 9. 1999 a vyhláškou č. 32/1999 Sb. hl.m. Prahy, o závazné části územního plánu hlavního města Prahy, ve znění novel, neboť plocha, na které se stavba nachází, je určena pro funkční využití čistě obytné OB-8, kde navrhovaná funkce garáže pro osobní automobily (pro uspokojení potřeb území vymezeného danou funkcí) náleží mezi využití doplňková.

   Hezký den,

   Petr Tomíšek,
   webadmin


Vytisknout