Vážení občané,
zde můžete vkládat své dotazy vztahující se k chodu Městské části Praha 2 a Úřadu Městské části Praha 2. Vaše dotazy budou zveřejněny po zodpovězení příslušným zástupcem samosprávy či zaměstnancem Úřadu MČ Praha 2. Dovolujeme si vás upozornit, že zodpovězeny budou pouze jasně formulované dotazy vztahující se k jednotlivým tématům. Příspěvky urážlivé, vulgární, rasistické, obsahující komerční sdělení, porušující platné právní normy ČR či obecné etické normy zodpovídány nebudou. Pokud je váš dotaz obsáhlejší, komplikovanější či zahrnuje širší problematiku, doporučujeme vám obracet se přímo na jednotlivé zástupce samosprávy prostřednictvím e-mailu, případně si můžete telefonicky sjednat schůzku. Kontaktní údaje na jednotlivé členy Rady MČ Praha 2 jsou uvedeny na našich webových stránkách.

 

Téma Řadit podle data
Obsahuje text:

Pro vložení otázky nejdříve zvolte téma

*  
*  
   
 
*  


1 2 3 4 5  další 
 • Otázka: přenosné karty od 1.10.2017 (jan bača 17.07.2017 11:31) – Zóna placeného stání
  Od 1.10.2017 bude kontrola prováděna monitorovacími vozidly a nebude nutno mít za sklem parkovací kartu. Jak se bude ověřovat oprávnění v případě přenosných parkovacích karet?
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 17.7.2017 16:38)

   Dobrý den,

   v rámci přenosného parkovacího oprávnění je třeba mít v systému zadánu tu registrační značku, která v zóně aktuálně parkuje. Zanesení a změna RZ se provádí výhradně přes osobní stránky uživatele (OSU), registraci do OSU již drtivá většina žadatelů provedla na výdejně parkovacích karet při posledním prodloužení svého parkovacího oprávnění.

   Oprávněnost parkování budou rovněž kontrolovat monitorovací vozidla.

   S pozdravem

   Mgr. Ondřej Klička

   Odbor dopravy a územního rozvoje

   pověřený vedoucí odd. dopravy
 • Otázka: Airbnb a opilecká turistika (Karel Vlach 17.07.2017 7:19) – Bydlení
  Dobrý den,
  v tiskovinách se neustále od různých představitelů dočítáme, že je třeba zastavit odliv stálých obyvatel z centra. Zajímalo by mne zejména zda existuje nějaké řešení pro pravidelné obtěžování obyvatel "hosty" platformy Airbnb. Ti se každou noc vrací značně podnapilí a rozjařilí z nočních barů ve tři/čtyři/pět hodin a pravidelně budí spící obyvatele domu. Volat policii nemá smysl, protože než dojedou (přecijen nejde o prioritu, že...), kolikrát už je klid nebo jim prostě "domluví". "Provozovatele" to samozřejmě nezajímá, protože vydělává těžké peníze. Domovní řády, byť obsahují noční klid jsou prakticky nevymahatelné. Nežijeme přeci v hotelech, naše domy jsou kolaudované na trvalé bydlení a podle toho jsou také postaveny (požadovaná zvuková neprůzvučnost stavebních konstrukcí zkrátka nepočítá s takovým nočním provozem). Toto vše samozřejmě umocňuje rozmach všemožných náleven na náplavce v posledních letech. Nic proti kulturním akcím a rozumné míře "občerstvovacích zařízení", ale co se zde poslední dobou odehrává je vskutku již jen byznys a nálevna. Ptám se tedy, existují pro slušné lidi ještě nějaká řešení a ochrana nebo si musíme poradit jak ve středověku?
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 17.7.2017 9:20)

   Vážený pane Vlachu,

   situaci, kterou popisujete, tedy rušení nočního klidu, řeší jedině policejní orgán, který dohlíží na dodržování nočního klidu a veřejného pořádku. To znamená, že pokud bude opětovně docházet ke shora uvedeným skutkům, obraťte se na městskou policii l. 156, byť i opakovaně, a žádejte ji, aby sjednala pořádek. Jiné řešení v současné době není. Bezpečnostní situace v obvodu Městské části Praha 2 se řeší na pravidelných schůzkách se zástupci Policie ČR a městské policie, kde se mj. probírají náměty občanů, včetně Vašeho, ohledně bezpečnosti a veřejného pořádku v obvodu Prahy 2.


   S pozdravem

   Vlastimil Kolář
   vedoucí oddělení stížností ÚMČ Praha 2
 • Otázka: Střítezská (Květa 14.07.2017 21:51) – Životní prostředí
  Dobrý den, chodím pravidelně s dětmi na hřiště v ulici Slovenska, moc se nám tam líbí, až na jeden zásadní problém - mobilní WC a jeho katastrofální stav (nejsem žádný cimprlich, ale to je i na mě moc,,) Urgovala jsem firmu Johnny servis již 3x během posledních 2 měs., slíbili mi nápravu ale nic se neděje...Můžete to prosím nějak zařídit? Případně vyměnit firmu? Děkuji moc!
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 17.7.2017 9:03)

   Dobrý den,
   v návaznosti na Váš dotaz sdělujeme, že do správy městské části Prahy 2 spadá pouze pravá strana ulice Slovenská (ve směru provozu do centra) a hřiště, které zmiňujete, ji již na území městské části Praha 10. Prosím, směřujte Váš podnět na odbor životního prostředí Prahy 10.

   S pozdravem

   Petr Tomíšek
   webadmin

 • Otázka: květinové záhony na Náměstí Míru (Eva Tycova 12.07.2017 8:47) – Životní prostředí
  Dobrý den,
  každý den chodím přes Náměstí Míru do práce a moc mě těší pohled na úžasné květinové záhony, které jsou tam každým rokem vysázeny. Docela bych ráda věděla, které zahradnictví je má na svědomí.

  Děkuji

  Eva Tycová
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 12.7.2017 13:39)

   Dobrý den,

   děkujeme za  velmi pozitivní reakci na květnové záhony.  O  údržbu veřejné zeleně na náměstí Míru včetně záhonů se stará společnost GARTENSTA PLUS, s. r. o.

    

   S pozdravem odbor životního prostředí

 • Otázka: Vyhrazený pruh pro autobusy na magistrále do centra (Pavel Novotný 03.07.2017 12:34) – Doprava
  Rád bych touto cestou poděkoval za zřízení vyhrazeného pravého jízdního pruhu pro autobusy na Nuselském mostě a v Legerově ulici. Nejen, že nyní mají MHD a složky IZS konečně volný průjezd, ale výrazně pokleslo množství smogu, což jako obyvatelé vítáme.
  Doufám jen, že toto opatření bude trvalého charakteru, ne jen na zkoušku. Bylo by rovněž dobré oddělit tento pruh plnou dělící čarou, jinak sem budou stále vjíždět někteří méně zodpovědní řidiči.
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 4.7.2017 8:25)

   Dobrý den,

   protože se jedná o komunikaci, na které je příslušným silničním správním úřadem odbor dopravních agend MHMP, předávám Vaši zprávu na vědomí tomuto odboru.

   S pozdravem a přáním pěkného dne

   Mgr. Ondřej Klička

   Odbor dopravy a územního rozvoje

   pověřený vedoucí odd. dopravy

 • Otázka: rekonstrukce ulic (Petr Osička 28.06.2017 15:26) – Doprava
  Dobrý den,

  chtěl jsem se zeptat, jaký je stav přípravy rekonstrukce Jaromírovy ulic e a Ostrčilova náměstí, o které se před časem mluvilo. Také mě zajímá, zdali je ve střednědobém plánu MČ rekonstrukce povrchů v Oldřichově, jelikož stávající povrchy už jsou v porovnání s dalšími ulicemi Prahy 2 značně za hranicí životnosti. Je možné tuto ulici alespoň částečně ozelenit? V případě, že se o těchto krocích neuvažuje prosím o informaci, jakým způsobem je možné tyto návrhy eskalovat. Děkuji. PO
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 28.6.2017 16:27)

   Dobrý den,

   v podstatě všechny Vaše dotazy je spíše třeba směřovat na Technickou správu komunikací hl. m. Prahy, a. s. Víme pouze to, že rekonstrukce ulice Jaromírovy a Ostrčilova náměstí neproběhne dříve než v roce 2018. Rekonstrukce povrchů chodníků v ul. Oldřichova je předběžně zařazena do chodníkového programu na rok 2019. Výsadbu zeleně v ul. Oldřichova prozatím nelze očekávat, neboť TSK momentálně neuvažuje o rekonstrukci, kde by v rámci její přípravy mohla MČ Praha 2 vznést požadavek na prověření možnosti výsadby stromořadí. Stromy obecně lze vysadit spíše v ulicích, kde již v historii rostly. V opačném případě bývá obtížná proveditelnost z důvodu umístění inženýrských sítí.

   S pozdravem

   Mgr. Ondřej Klička

   Odbor dopravy a územního rozvoje

   pověřený vedoucí odd. dopravy

 • Otázka: nepovolené zábory (František Moravec 20.06.2017 8:09) – Doprava
  Dobrý den, posílám vám fotky z ulice naproti domu Na Folimance 9, kde se válí skládka. Ještě před dvěma dny tyto věci byly v kontejneru, který parkoval na černo. Podobně jako kontejner na rohu ulic Rejskova 2 a Na Folimance 1. Chápu, že máte omezené možnosti kontroly, ale tady je zjevné, že NEKONÁ městská policie.
  Moravec

     
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 21.6.2017 10:52)

   Dobrý den,

   vedle místního šetření byla požádána též městská policie o zvýšený dohled v této lokalitě.

   S pozdravem

   Mgr. Ondřej Klička

   Odbor dopravy a územního rozvoje

   pověřený vedoucí odd. dopravy

 • Otázka: Rekamí výloha (Havlíček 14.06.2017 10:07) – Obecné téma
  Dobrý den,
  je to asi 14 dní co byla ve Štěpánská 2 přelepena celá výloha nebytového prostoru velkoplošnou reklamou. Jedná se prosím o provoz živnostenské provozovny či jen reklamní plochu umístěnou majitelem domu. Dle informací na dveřích to na provozovnu nevypadá. Nemovitost není v majetku MČP2.

  Děkuji za odpověď.
  Havlíček

   
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 15.6.2017 10:19)
   Dobrý den, pane Havlíčku,

   v současné době se nejedná o provoz činnosti v provozovně, vzhledem k tomu, že se zřejmě jedná o reklamu na území Pražské památkové rezervace (PPR), byl podnět postoupen k projednání na Magistrát hl. m. Prahy (MHMP).

   S pozdravem

   Drahoslava Hánová, Mgr.
   vedoucí odboru živnostenského

 • Otázka: Přistávací plocha a pláž (Dan Richter 14.06.2017 19:07) – Obecné téma
  V Zítkových sadech, ve kterých je přistávací plocha pro vrtulníky záchranné služby, má být prý dočasně zřízena písečná pláž. Myslím si, že to může ohrozit bezpečnost při přistávaní a vzletu. Kdo dal ke zřízení písečné pláže souhlas? Bezpečnější by bylo zřídit pláž na náplavce včetně možnosti koupání z pontonu. Doporučuji také vyhodnit bezpečnostní riziko, kdy na náplavku může bez problémů vjet auto, nebo nákladní vůz a srazit návštěvníky. Po dobu letních měsíců by bylo také vhodné zřídit na náplavce dočasnou služebnu městské policie pro zajištění bezpečnosti návštěvníků.V Zítkových sadech, ve kterých je přistávací plocha pro vrtulníky záchranné služby, má být prý dočasně zřízena písečná pláž. Myslím si, že to může ohrozit bezpečnost při přistávaní a vzletu. Kdo dal ke zřízení písečné pláže souhlas? Bezpečnější by bylo zřídit pláž na náplavce včetně možnosti koupání z pontonu. Doporučuji také vyhodnit bezpečnostní riziko, kdy na náplavku může bez problémů vjet auto, nebo nákladní vůz a srazit návštěvníky. Po dobu letních měsíců by bylo také vhodné zřídit na náplavce dočasnou služebnu městské policie pro zajištění bezpečnosti návštěvníků.
       
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 15.6.2017 8:29)

   Vážený pane Richter,

   děkujeme za Váš dotaz a starost o bezpečí široké veřejnosti. Zrovna ve chvíli, kdy vznikly Vaše fotografie jsem byla na místě v parku Zítkovy sady a řešila s pořadatelem akci, o které píšete. Jedná se o krátkodobou akci „COOL SUPER CUP – turnaj v beachvolejbale“, která se uskuteční v termínu od pátku 16. 6. 2017 do neděle 18. 6. 2017. Instalace akce začala od 14. 6. 2017 a předpokládané předání parku zpět městské části by se po závěrečném úklidu mělo uskutečnit v pondělí 19. 6. 2017, to již bude písek z volejbalového hřiště odvezen a park bude opět volný. O žádnou pláž se tedy nejedná. Velmi dobře víme, že park Zítkovy sady slouží jako heliport a bylo to první, co se před povolením akce Radou městské části Praha 2 řešilo. Bezpečnost je pro nás prioritou č. 1. O této akci je záchranná služba informována a místo pro přistávání vrtulníků zde zůstane ponecháno. Včera jsme vše konzultovali s pilotem a přistání na této ploše bude možné i v průběhu akce. Dále je vše nahlášeno na městkou policii a Policii ČR. Jelikož se vždy dopředu ví, v jakém časovém horizontu bude vrtulník v parku přistávat, většinou se jedná cca o 15 – 20 minut, bude pořadatel akce před přistáním vrtulníku informován policií a akce se uzpůsobí přistání. Pokud Vás akce zaujala, budeme rádi, když se přijdete o víkendu podívat, vstup na akci je zdarma.

   S pozdravem

   Ing. Klára Horáčková
   pověřená vedením odd. ochrany životního prostředí

 • Otázka: Dětské hřiště Na Rybníčku (Havlíček 14.06.2017 9:33) – Obecné téma
  Dobrý den,

  rád bych se vrátil k dotazu a odpovědi ohledně uzavřeného dětského hřiště Na Rybníčku, které je od 1.6. uzavřeno.

  Bude za rok po realizaci stavby zařízení pro děti do 3 let nadále toto hřiště přístupné veřejnosti?

  Je-li investorem MČ Praha 2, kde najdu na webu podklady pro výběrové řízení a projekt rekonstrukce?

  V souvislosti s uzavřením poproste vašho správce webu o informaci o uzavření napříč portálem MČP2 např. zde:
  http://www.praha2.cz/Na-Rybnicku
  http://www.praha2.cz/Verejna-hriste-Prahy-2

  Děkuji Havlíček
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 14.6.2017 15:20)
   Dobrý den, pane Havlíčku,

   toto hřiště po realizaci stavby nebude přístupné veřejnosti. V úseku mezi zařízením pro děti do 3 let a kostelem sv. Štěpána ale vznikne hřiště nové, které veřejnosti přístupné bude. Správce webu upravil odkazy na hřiště pro veřejnost tak, aby byly informace aktuální.

   S pozdravem 

   JUDr. Andrea Horáková
   vedoucí odboru Kancelář tajemníka


Vytisknout