Vážení občané,
zde můžete vkládat své dotazy vztahující se k chodu Městské části Praha 2 a Úřadu Městské části Praha 2. Vaše dotazy budou zveřejněny po zodpovězení příslušným zástupcem samosprávy či zaměstnancem Úřadu MČ Praha 2. Dovolujeme si vás upozornit, že zodpovězeny budou pouze jasně formulované dotazy vztahující se k jednotlivým tématům. Příspěvky urážlivé, vulgární, rasistické, obsahující komerční sdělení, porušující platné právní normy ČR či obecné etické normy zodpovídány nebudou. Pokud je váš dotaz obsáhlejší, komplikovanější či zahrnuje širší problematiku, doporučujeme vám obracet se přímo na jednotlivé zástupce samosprávy prostřednictvím e-mailu, případně si můžete telefonicky sjednat schůzku. Kontaktní údaje na jednotlivé členy Rady MČ Praha 2 jsou uvedeny na našich webových stránkách.

 

Téma Řadit podle data
Obsahuje text:

Pro vložení otázky nejdříve zvolte téma

*  
*  
   
 
*  


1 2 3 4 5  další 
 • Otázka: Cyklisté na chodnících (Dan Richter 24.05.2018 10:55) – Doprava
  Opakuji svůj dotaz, na který jsem bohužel nedostal odpověď, zda městská policie v Praze 2 provádí namátkové kontroly cyklistů (kdy byla kontrola naposledy provedena?). Fotografie dokládá jízdu cyklisty po úzkém chodníku na Palackého mostě mezi chodci.
   
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 24.5.2018 10:55)

   Dobrý den, pane Richtře,

   se svým dotazem se musíte obrátit na Městskou policii Praha nebo na Obvodní ředitelství městské policie Praha 2, jelikož Městská část Praha 2 tyto statistiky neeviduje.

   S pozdravem 

   Bc. Veselák Ladislav

   Oddělení krizového řízení a bezpečnosti

 • Otázka: Park Grébovka (Filip Skřivánek 02.05.2018 8:44) – Obecné téma
  Dobrý den, budeme pořádat dětskou oslavu v parku Grébovka. Je možné v parku umístit vlastní skákací hrad? Na koho se mám s touto otázkou obrátit, děkuji Skřivánek
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 23.5.2018 10:08)

   Dobrý den, pane Skřivánku

   v parku Havlíčkovy sady lze umístit skákací hrad. Za oddělení ochrany životního prostředí vyřizuje Ing. Olga Kupsová tel: 236044208, olga.kupsova@praha2.cz.

    

   Hezký den,

   Olga Kupsová

   OŽP

 • Otázka: úklid náplavky na Rašínově nábřeží (Biskupová Jana 22.05.2018 10:33) – Životní prostředí
  Dobrý den,chci se zeptat proč není ani po velkých akcích(slavnosti vína)řádně prováděn úklid náplavky směrem od Vyšehradského tunelu do centra.Mezi dlažbou je všude plno střepů(o nedopalcích cigaret ani nemluvě)v poslední době co se objevil nový trend hledání pokladů ve Vltavě,se všude válí rezavé kovové neurčité předměty.Správa náplavek "občas"projede autem(ani se neobtěžuje vystoupit a trochu se projít).Dále mne zajímá,proč obě WC ráno příjdou uklidit a zase WC uzamknout.Kam mají dopoledne lidé chodit?Sama jsem při raní procházce(asi v 9hod.byla svědkem,kdy se nějaká žena vymočila u lavičky na které seděli její 2kamarádi(před tím jsem ji viděla,jak zkusila otevřít jedno i druhé WC.Nebyli to bezdomovci.
  Zbytečně se vynaložily peníze na chytrou lavičku,kterou využívali převážně bezdomovci k dobíjení mobilů a zrovna tak chytrý koš nebyl k ničemu,opilci v noci zahazují prázdné lahve a plechovky všude jinde jen ne do košů.Stejně obě zbytečnosti zmizely.
  Pro cizince,kteří po ránu běhají,nebo se prochází na náplavce,je to velká ostuda Prahy 2.Škoda,bývalo tu lépe.Hezký den Biskupová
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 22.5.2018 13:00)

   Dobrý den, paní Biskupová,

   náplavka není svěřena do péče městské části Praha 2, je majetkem hl. m. Prahy, o její provoz i úklid se stará firma Trade Centre Praha, a. s. Koordinátorem správy náplavek je Jan Nejedlý, 222 013 251 nebo 724 505 660, případně použijte e-mail j.nejedly@tcp-as.cz. Na pana Nejedlého se obracejte s připomínkami či stížnostmi.


   Hezký den,

   Petr Tomíšek
   webadmin 

 • Otázka: Zábor veřejného prostranství koly (Dan Richter 15.05.2018 14:43) – Doprava
  Zajímalo by mě, zda společnost Rekola Bikesharing platí za zábor veřejného prostranství stejně jako například majitelé restaurací v Praze 2 za pronájem zahrádek na chodníku. Otázkou také je, zda je povoleno cokoliv poutat k dopravnímu značení, sloupům veřejného osvětlení a k zábradlí. Pokud ne, žádám, aby městská policie takovéto předměty z chodníků odstraňovala. Předpokládám, že by ÚMČ Praha 2 viníky pokutoval, pokud by takto postupovali občané Prahy 2.
  Měl bych také dotaz, zda městská policie v Praze 2 provádí namátkové kontroly cyklistů (kdy byla kontrola naposledy provedena?), kteří často jezdí po chodnících, na kterých je obecně jízda cyklistům podle zákona o provozu na pozemních komunikacích zakázána, mj. i před Úřadem městské části Praha 2, a ohrožují tak chodce, maminky s kočárky a hosty restaurací sedící v zahrádkách na chodnících.

     
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 15.5.2018 15:12)
   Dobrý den,
   společnost Rekola o rozmístění stojanů či kol nepožádala a není vydáno žádné povolení, tudíž místní poplatek se neplatí. Jízdní kolo je nemotorové vozidlo, může se pohybovat na pozemní komunikaci, avšak jeho připevněním k dopravní značce porušuje uživatel služby bikesharingu § 19 odst. 2 písm. a) zákona o pozemních komunikacích. ÚMČ Praha 2 nemá kompetenci tento přestupek pokutovat, předáváme Váš podnět Městské policii hl. m. Prahy.

   S pozdravem
   Mgr. Ondřej Klička
   Odbor dopravy a územního rozvoje
   pověřený vedoucí odd. dopravy
 • Otázka: Úklid hřiště U Vodárny (David Štrunc 10.05.2018 8:38) – Obecné téma
  Dobrý den, už 14 dní, každé ráno, většinou již před 7 ranníběhá po hřišti U Vodárny člověk s fukarem a uklízí písek. Vzhledem k letošním jarníám teplotám a myslím že i následným letním, musím mít 24 hodit otevřené okna jinak mám v podkrovním bytě 60°C. Díky tomu mě už 14 dní budí fukar a 14 dní už sem opravdu nevyspalý. Když sem volal paní nadřízené, na kterou sem od pána dostal kontakt, nebyla zrovna dvakrát příjemná a bylo mi sděleno, že mají povolen fukar až od 7:30 a že mu zavolá, nic se však nezměnilo a pán vesele foukal celé ráno. nehledě na to, že se zdá že si spíš kraje, než že by pracoval. osobně mě napadají 2 řešení. 1. Ať klidně fouká fukarem, ale až od 8 nebo 8:30. 2. Dejte mu koště, nebude dělat žádný hluk, časově to bude mít zhruba za stejnou dobu a ještě si po ránu zacvičí. Pokud pro vás nění ani jedna z těchto variant schodná, prosím nabídněte nějakou svou, nicméně Já se potřebuju občas vyspat a sem ochotný kvůli tomu obejít všechny baráky v okolí a sesbírat podpisy a případně i zaplatit koště.
  Děkuji za váš čas.
  S pozdravem David Štrunc
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 15.5.2018 10:14)

   Vážený pane Štrunci, dovoluji si odpovědět na Váš dotaz ze dne 10. 5. 2018 ohledné úklidu dětského hřiště U Vodárny.

    

   Požádal jsem  společnost Komwag, a. s., aby hlučnější práce prováděli až po půl osmé ráno. Bohužel pozdější úklid nemůžeme zajistit z důvodu, že hřiště je hojně navštěvované již od ranních hodin a nelze úklid provádět mezi dětmi.

    

   Děkuji za pochopení.

    

   S pozdravem

    

   Bc. Pavel Flener


   referent odboru životního prostředí

 • Otázka: Spádové ZŠ (Petra Kotlářová 14.05.2018 23:19) – Školství
  Dobrý den, ráda bych se zeptala, jestli se nebude upravovat vyhláška, která upravuje spádovost jednotlivých ZŠ na Praze 2. Plánujeme se přestěhovat na Prahu 2 na školní rok 2019/2020 a jedná se mi o to, jestli se již nyní můžu spolehnout, že děti budou spadat do školy, do které by spadaly letos podle platné vyhlášky http://urad.praha2.cz/Skolske-obvody-zakladnich-skol-2.html.

  Děkuji, s pozdravem, Petra Kotlářová
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 15.5.2018 8:13)
   Vážená paní Kotlářová,
    
   úpravu vyhlášky má v kompetenci hlavní město Praha, městské části žádné vyhlášky vydávat nemůžou. Změna spádových oblastí probíhá přibližně jednou za dva roky či podle nutnosti. Vzhledem k tomu, že v Praze 2 nelze počítat s výraznou novou zástavbou, změny ve vyhlášce bývají pouze kosmetického rázu. V tuto chvíli neplánujeme žádné změny celých ulic.

   Hezký den,

   Petra Hainzová
   vedoucí odboru školství
 • Otázka: Pošlapaný trávník na Jiráskově náměstí (Dan Richter 02.05.2018 20:32) – Životní prostředí
  Rád bych požádal o rekultivaci pošlapaného trávníku na Jiráskově náměstí od turistů, zlepšení jeho údržby a přidání ochranného plotu, podobně jako je u Krannerovy kašny za Národním divadlem na Smetanově nábřeží.
   
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 9.5.2018 9:44)

   Dobrý den,

   Váš podnět k Jiráskovu  náměstí jsme přeposlali na magistrát hl. m. Prahy, který a pozemek vlastní a spravuje. 


   OŽP

 • Otázka: system vcasneho varovani (Lukas Klucka 08.05.2018 16:40) – Obecné téma
  Dobry den, pri hlaseni k pozaru v hostivari byla informace z rozhlasu v okoli ulic oldrichova a jaromirova pod Nuselskym moisten velmi spatne srozumitelna. Prosim o overeni s HZS. Dekuji. LK
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 9.5.2018 9:42)

   Dobrý den, MČ Praha 2 eviduje více připomínek k hlášením ze sirén. Všechny problémy budeme řešit s MHMP a HZS Praha.

   Děkujeme Vám za Váš podnět.

    

   S pozdravem

   Veselák Ladislav

   Oddělení krizového řízení a bezpečnosti

 • Otázka: Naprosto zoufalé řízení priorit u Obecní policie v oblasti Prahy 2 (JUDr. Jánošík 09.05.2018 9:03) – Doprava
  Dobrý den, moje první podobná stížnost v životě, ale opravdu mi dochází trpělivost.
  Obecní policie v oblasti Vinohrad samozřejmě nemůže být všude. Pak by ale měla řešit priority dle míry společenské nebezpečnosti, nikoli dle snadnosti a možnosti následně jejich řešení vykázat formou statistiky.

  O víkendu můj příbuzný dostal pokutu, protože neměl psa na vodítku. Tím se samozřejmě po formální stránce vykázal materiální podstatu přečinu, nicméně vzhledem k velikosti psa, tomto, že se nehne od pána na déle než na pár metrů a tomu, že je naprosto bezproblémový a poslušný (včetně řady zkoušek z poslušnosti a odolnosti vůči ruchu) v jakékoli situaci, je společenská nebezpečnost zcela zanedbatelná respektive chybí.

  Dnes ráno MP s odtahovkou zablokovala v dopravní špičce celou Mánesovu ulici, která se ihned ucpala. Čili odstraněním jednoho auta parkujícího bez povolení v modré zóně vznikla kolona v celé celou ulici.

  Vedle toho jsou parky a ulice ovšem plné výkalů, které tam nechávají pejskaři bez zodpovědnosti a úcty k druhým. Modré zóny kolem křižovatky Vinohradské a Šumavské neustále blokují autobusy s čínskými turisty. Neukáznění řidiči nejen na Vinohradské nedávají přednost chodcům a snaží se je objíždět tzv. myškami. Ti samí neukáznění řidiči v zácpě blokují křižovatky s bočními ulicemi a stojí na přechodech. MP by jen mohla stát a kasírovat. A tak dále.
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 9.5.2018 9:35)

   Dobrý den,

   děkujeme za Váš podnět, Vaši stížnost předáme řediteli MP Praha 2 Bc. Václavu Vozdeckému. Zároveň ji probereme na nejbližší poradě se zástupci policejních složek.

   Odd. krizového řízení a bezpečnosti
 • Otázka: Grilovací místa (Alexey Bobrovnik 26.04.2018 14:06) – Obecné téma
  Dobrý den, chtěl bych se zeptat jestli existuje seznam míst na Praze 2 kám se dá přinést vlastni gril a grilovat? Slyšel jsem, že park Havlíčkové sady by mohl mít takové místo. Budu rád když poskytnete podrobnější info. Děkují, Ing. Alexey Bobrovnik.
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 2.5.2018 16:33)

   Vážený pane Bobrovníku,

   v parcích na území městské části Praha 2 není určeno žádné místo na grilování a není  povoleno grilovat. Jedná se převážně o  nemovité kulturní památky a historické parky. Grilovací místa jsou například  v parku Stromovka, v Ďáblickém háji  a na Vítkově.

   S pozdravem

   Odbor životního prostředíVytisknout