Vážení občané,
zde můžete vkládat své dotazy vztahující se k chodu Městské části Praha 2 a Úřadu Městské části Praha 2. Vaše dotazy budou zveřejněny po zodpovězení příslušným zástupcem samosprávy či zaměstnancem Úřadu MČ Praha 2. Dovolujeme si vás upozornit, že zodpovězeny budou pouze jasně formulované dotazy vztahující se k jednotlivým tématům. Příspěvky urážlivé, vulgární, rasistické, obsahující komerční sdělení, porušující platné právní normy ČR či obecné etické normy zodpovídány nebudou. Pokud je váš dotaz obsáhlejší, komplikovanější či zahrnuje širší problematiku, doporučujeme vám obracet se přímo na jednotlivé zástupce samosprávy prostřednictvím e-mailu, případně si můžete telefonicky sjednat schůzku. Kontaktní údaje na jednotlivé členy Rady MČ Praha 2 jsou uvedeny na našich webových stránkách.

 

Téma Řadit podle data
Obsahuje text:

Pro vložení otázky nejdříve zvolte téma

*  
*  
   
 
*  


1 2 3 4 5  další 
 • Otázka: Dlouhodobý zápach fekálií v okolí podskalské celnice (rekonstrukce kanalizace) (Marek Švejda 18.09.2018 1:03) – Životní prostředí
  Dobrý den. Již déle než měsíc se v okolí výkopu, který souvisí s rekonstrukcí kanalizace za podskalskou celnicí šiří nepříjemný zápach fekálií. Při určitém typu počasí velmi silný. Zápach odtud je často cítit i v bytech ve Vyšehradské ulici. Zvláště v teplých dnech, kdy větrání je nezbytné. Chápu, že opravy tohoto typu mohou přinášet určité nepohodlí, ale toto trvá již měsíc a zdá se, že to je považováno za normální. V době, kdy se na stavbě nepracuje není ani výkop ničím přikrytý. Vzhledem k tomu, že jde o památkovou rezervaci s čilým turistickým ruchem to považuji za ostudu, nemluvě už o lidech, kteří bydlí v okolí. Děkuji předem za řešení situace.
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 24.9.2018 13:13)

   Dobrý den,

   v ulici Vnislavova probíhá rekonstrukce kanalizační shybky. Jde o tři ramena o průměru 1500 mm. Shybka je z obou stran otevřena, aby mohli pracovníci provádět rekonstrukci. Zápach je samozřejmě nepříjemný, jsme si toho vědomi a omlouváme se. Shybku není možné zavírat, protože by ráno po otevření museli pracovníci čekat než se vyvětrá, aby se dole neudusili. Práce by se ještě déle prodlužovala. Nyní se již ochladilo, tak doufáme, že se situace zlepší. Situace se zápachem je nejhorší ve dnech, kdy se převádí splaškové vody z jednotlivých ramen. V současnosti se již rekonstruuje poslední rameno, dvě jsou již hotová. Na straně u ulice Vnislavova je zdemontovaný celý strop, který se bude znovu vyrábět.

   Jediné opatření, které můžeme udělat je, že osadíme protizápachové desky do vlezů na straně celnice. Fungují tak, že je v nich vůně, která přebíjí zápach. Bohužel fungují dobře pod zavřeným poklopem.

   Prosím o trpělivost, stavba se již blíží ke konci.

   S pozdravem

   Ing. Dana Tydlitátová

   technický dozor a investiční referent

   Pražská vodohospodářská společnost, a.s.

 • Otázka: Zóna ulice Čiklova (Jinřich Pipota 21.09.2018 12:21) – Zóna placeného stání
  Dobrý den, děkuji za odpověď.
  Pokud vím tak průnikové značky byly instalovány pouze na část neobydleného území Prahy 4 (ul. Čiklova). Je to vidět na přelepených značkách, které jsou pouze na území Prahy 4.
  Ulice Čiklova pod Nuselským mostem je nyní nevyužitá a zcela prázdná. To by rozhodně občany Prahy 2 neomezilo, protože by mohli na neobydleném místě parkovat.
  Takže nejspíš jde o vzájemnost jak píšete. S pozdravem.
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 21.9.2018 12:45)

   Dobrý den,

   kdyby tomu bylo tak, jak píšete, neměli bychom žádný důvod průnikové zóny rušit. Průniková zóna v Praze 2 byla značena v ul. Krokova, Čiklova a dokonce i v ul. Slavojova a v Praze 4 pouze neobydlená část ul. Čiklova. Po našem zásahu se v Praze 2 vrátilo původní značení a v Praze 4 se to přelepovalo. To značení v Praze 2 se okamžitě vrátilo do původního stavu na základě telefonátů místních rezidentů.

   S pozdravem

   Josef Gál

   vedoucí odboru

   dopravy a územního rozvoje

   parkování parkování parkování parkování parkování parkování
 • Otázka: Zóna ulice Čiklova (Jindřich Pipota 20.09.2018 20:46) – Zóna placeného stání
  Dobrý den, chci se zeptat co mají společného zóny placeného stání s politikou? Dle TSK v ulici Čiklova pod Nuselským mostem byla navržena smíšená zóna a osazená značkami smíšené zóny pro Prahu 2 a 4. Se spuštěním zón placeného stání na Praze 4 byla na značkách zóna Praha 2 přelepena. Ptal jsem se na TSK co se důvodem a bylo mi řečeno že se jedná o politické neshody mezi Prahou 2 a 4. Zóna pod Nuselským mostem je neustále prázdná a vzhledem k tomu, že jste rozšířili v ulici Slavojové bíle šrafované zóny, parkuje zde více nerezidentů, kteří by jinak parkovali pod Nuselským mostem v ulici Čiklova. Rezidenti pak nemají kde zaparkovat.
  Byl bych rád kdyby mi někdo rozumně vysvětlil proč občané mají platit za politické neshody.
  Děkuji
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 21.9.2018 9:20)

   Dobrý den,

   nejde o žádnou politickou neshodu, ale musí být také určitá vzájemnost. Ostatně tak to funguje na rozhraní s městskou částí Praha  1 a 3, kdy průnikové zóny vznikaly po vzájemné dohodě. V daném případě nikdo s naší městskou částí nejednal a bez našeho vědomí se objevily dopravní značky průnikové zóny v obydlené části ul. Čiklova a pod Nuselským mostem v Praze 2 a v Praze 4 pouze v ul. Čiklova v místě, kde nikdo nebydlí. Městská část Praha 2 zareagovala na žádost místních rezidentů, aby se tato průniková zóna zrušila. Co se týče parkování ve smíšené zóně v ul. Slavojova, posunul by se ten samý problém s parkováním nerezidentů do obydlené ulice Čiklova v Praze 2, kam byla průniková zóna instalována a jak jsem již uvedl, bez vědomí Prahy 2.

   S pozdravem

   Josef Gál

   vedoucí odboru

   dopravy a územního rozvoje

 • Otázka: Řemeslník (Petra Navrátilová 18.09.2018 8:42) – Zóna placeného stání
  Dobrý den, je možné zakoupení nějakého povolení pro řemeslníka. Na fialové zóně muže stát maximálně 3 hodiny, ale práci má u mne cca na 8 hodin.

  Děkuji

  Navrátilová Petra
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 18.9.2018 10:20)

   Dobrý den,

   řemeslník si může zakoupit abonentní oprávnění, pokud doloží objednávku nebo smlouvu o dílo, které provádí na adrese v parkovací oblasti. Může si též zaplatit parkování na fialové zóně (zde lze i v parkovacím automatu) až na dobu 24 hodin, anebo může zaparkovat na modré zóně na dobu max. 3 hodin, ale v tomto případě může provést platbu výhradně prostřednictvím Virtuálních parkovacích hodin (webová aplikace).

   S pozdravem

   Mgr. Ondřej Klička

   Odbor dopravy a územního rozvoje

   pověřený vedoucí odd. dopravy

 • Otázka: Havelka (Ondřej 17.09.2018 16:46) – Doprava
  Dobrý den,
  potřeboval bych vědět, jestli je omezený přístup pro nákladní vozy nad 3,5t do ulice Boženy Němcové.
  Předem Vám děkuji za informaci, Ondřej Havelka
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 18.9.2018 10:02)

   Dobrý den, ul. Boženy Němcové je v zóně zákazu vjezdu nákladních automobilů nad 6 tun, nikoli nad 3,5 tuny.

   S pozdravem

   Mgr. Ondřej Klička

   Odbor dopravy a územního rozvoje

   pověřený vedoucí odd. dopravy

 • Otázka: stavební činnost (František Moravec 06.09.2018 15:55) – Životní prostředí
  Nad kapličkou v ulici Pod Nuselskými schody je vydlážděný pozemek. majetkově je MHMP, MČ Praha 2 a dvou soukromých vlastníků. Jde o legální stavbu nebo činnost, která je nezákonná? Povolovali jste tuto stavbu?
   
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 13.9.2018 8:38)

   Vážený pane,

   nad kapličkou v ulici Pod Nuselskými schody  došlo k terénním úpravám se souhlasem všech vlastníků. Tyto terénní  úpravy nejsou nezákonné a  vzhledem k rozsahu nepodléhají vyjádření odboru výstavby.

   Odbor  životního prostředí

 • Otázka: Parkování (Denisa 13.09.2018 8:05) – Zóna placeného stání
  Dobrý den , chtěla bych se zeptat na jakých zónách můžu parkovat na placeném parkovišti Náměstí Míru Praha 2 . Pojedu do Prahy poprvé , a tak bych nerada přišla do nějakého problému . Proto bych rada věděla kde mohu parkovat a kolik stojí parkování na celý den . Moc Vám děkuji předem za odpověď .
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 13.9.2018 8:36)

   Dobrý den,

   parkovat můžete na fialových zónách (fialový pruh je na svislé značce, bílá přerušovaná čára pak vyznačuje parkoviště na vozovce). Zde lze platit i v parkovacím automatu a cena je většinou 40 Kč za hodinu. Rozmístění fialových zón okolo náměstí Míru a umístění parkovacích automatů si můžete vyhledat na WebGISu městské části Praha 2 (http://webgis.praha2.cz/mapa/mapa-dopravy/?lb=osmllg&ly=paraut%2Czps%2Chmc%2Chr%2Culn&lbo=1&lyo=&c=-742500%3A-1044500&z=3)

   Úplně bez starosti pak budete, když na náměstí Míru přijedete veřejnou dopravou (velmi dobrá dostupnost tramvají či metrem).

   S pozdravem

   Mgr. Ondřej Klička

   Odbor dopravy a územního rozvoje

   pověřený vedoucí odd. dopravy

 • Otázka: Rozdělávání ohně (Helena Popelíková 06.09.2018 8:33) – Životní prostředí
  Dobrý den,
  naše SVJ v Čiklově ulici v Praze 2 má za domem zahradu. Zajímá mne, jaké jsou předpisy či vyhlášky pro možnost či zákaz rozdělání ohně v této lokalitě. Je možné na zahradě rozdělat oheň k opékání buřtů, grilování apod.? Je možné na zahradě občas spálit zahradní odpad (suché větve, listí apod.)?
  Děkuji za odpověď.
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 11.9.2018 9:23)

   Vážená paní Popelíková,

   odbor životního prostředí ÚMČ Praha 2 od Vás obdržel dotaz, ve kterém se ptáte, jaké jsou předpisy či vyhlášky pro možnost či zákaz rozdělání ohně v této lokalitě. Je možné na zahradě rozdělat oheň k opékání buřtů, grilování apod.? Je možné na zahradě občas spálit zahradní odpad (suché větve, listí apod.).

   K Vašemu dotazu sděluji, že rozdělování ohňů má svá pravidla - například Magistrát hl.m. Prahy vydal v době sucha zákaz rozdělávání ohňů. Tento zákaz jž byl zrušen, ale jistá omezení platí trvale. Grilování není zakázané, ale je důležité dodržovat dvě zásady, a to je, abyste zápachem neobtěžovali okolní obyvatele a dále, pokud byste používali otevřené ohniště, dle zákona o ochraně ovzduší v něm můžete spalovat pouze suché nekontaminované dřevo. Zahradní odpad (suché listí a větve) se nesmí spalovat, protože se jedná o rostlinný odpad a ten se musí dle zákona o odpadech kompostovat.

   OŽP  Praha 2

 • Otázka: hlučné benzínové fukary v brzkých ranních hodinách (Richard Mundl 06.09.2018 10:16) – Bydlení
  Dobrý den, chtěl bych se zeptat:
  Dnes nás probudili v pět ráno údržbáři, kteří na Vinohradské ulici uklízeli s hlasitými benzínovými fukary listí spod aut. Chtěl bych se zeptat zdali by toto nešlo dělak jinak nehlučněji, nebo alespoň v jinou hodinu a také zdali neni takováto činnost v rozporu se zákonem na ochranu zdraví (noční klid) Na klasické čištění ulic jsme zvyklí ale tato novinka s fukary je o řád hlučnější a otravnější. Děkuju.
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 7.9.2018 11:58)

   Dobrý den, pane Mundle,

   dodavatel (firma Komwag) byl upozorněn a poučen o používání ručních fukarů a úklidu před šestou hodinou ranní. Tento způsob čištění se již nebude opakovat. Klasické strojní čištění komunikace Vinohradská bude zachováno.

   S pozdravem

   Jan Obrusník

   správní technik

   Technická správa komunikací hlavního města Prahy, a. s.

 • Otázka: parkování (vodička jaromír 31.08.2018 14:09) – Doprava
  dobrý den. jak je možné ,že majitel vozidla dostane cca 10 pokut za měsíc za parkování na přechodu nebo v zatáčce (křižovatka ulic polská - Čerchovského )a stále se nic neděje. Dále v ulici Slavíkova každý den ráno nelze jít po chodníku u samoobsluhy na rohu Slavíkovy a polské ulice auta couvají ke vchodu do v chodu do skladu samoobsluhy 2x mě málem porazili a ještě mě nadávají že si mam dávat pozor. Když jede náhodou okolo policejní auto tak jedn v něm spí a druhý dělá jako že se nic neděje. Jsem zvědav jak se tato situace bude řešit. Opět napíšete že je to v jednání.
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 5.9.2018 9:53)

   Dobrý den, pane Vodičko,

   Váš poznatek jsme předali v úterý 4. září ředitelům Městské policie Praha 2 Bc. Vozdeckému a řediteli PČR Mgr. Konířovi na pravidelné policejní poradě, která se uskutečnila se  zástupci městské části Praha 2.

   Oba ředitelé přislíbili, že budou hlídky úkolovat k ověření Vámi popsaných událostí. Každopádně musím upozornit, že městská část Praha 2 neřídí Městskou policii Praha ani Policii ČR.

   Pokud budete mít výhrady k jejich vykonávané práci, tak se prosím obracejte na jejich stížnostní orgány, které dohledáte snadno na webových stránkách, popř. tuto stížnost můžete sdělit bezplatně telefonicky na L. 156 (MP) nebo L. 158 (PČR). Zároveň na uvedené linky můžete nahlásit jakékoliv narušení zákona a věřím upřímně, že obě policejní složky zřídí nápravu v rámci svých kompetencí.

   S pozdravem

   Bc. Veselák Ladislav
   Oddělení krizového řízení a bezpečnosti
   Odbor kancelář starostky a vnějších vztahů ÚMČ Praha 2


Vytisknout