Vážení občané,
zde můžete vkládat své dotazy vztahující se k chodu Městské části Praha 2 a Úřadu Městské části Praha 2. Vaše dotazy budou zveřejněny po zodpovězení příslušným zástupcem samosprávy či zaměstnancem Úřadu MČ Praha 2. Dovolujeme si vás upozornit, že zodpovězeny budou pouze jasně formulované dotazy vztahující se k jednotlivým tématům. Příspěvky urážlivé, vulgární, rasistické, obsahující komerční sdělení, porušující platné právní normy ČR či obecné etické normy zodpovídány nebudou. Pokud je váš dotaz obsáhlejší, komplikovanější či zahrnuje širší problematiku, doporučujeme vám obracet se přímo na jednotlivé zástupce samosprávy prostřednictvím e-mailu, případně si můžete telefonicky sjednat schůzku. Kontaktní údaje na jednotlivé členy Rady MČ Praha 2 jsou uvedeny na našich webových stránkách.

 

Téma Řadit podle data
Obsahuje text:

Pro vložení otázky nejdříve zvolte téma

*  
*  
   
 
*  


1 2 3 4 5  další 
 • Otázka: Monitoring v zónách - stížnost (Jaroslava Slunská 19.10.2017 17:42) – Zóna placeného stání
  Dobrý den,
  od zavedení nových zón se nám jako rezidentům nedaří rozumně zaparkovat, natož pak v klidu. Nejvíc to naštve, když člověk přijede v neděli odpoledne s malými dětmi, kufr plný zavazadel... Ráda bych proto požádala o poskytnutí konkrétního kontaktu na kompetentní osobu, na kterou žádost či stížnost směřovat. Na webu parkujvklidu.cz ani na webu TSK jsme takový kontakt totiž nenašla. Děkuji
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 20.10.2017 8:30)

   Dobrý den,

   se stížností se můžete obrátit na pana Ing. arch. Kábrta, vedoucího oddělení správy ZPS na TSK: 257 015 873, jan.kabrt@tsk-praha.cz

   Hezký den,

   Petr Tomíšek
   webadmin

 • Otázka: bezpečnost na refýži (Tereza Cachová 18.10.2017 23:25) – Doprava
  Dobrý den. Ráda bych se zeptala, zda plánujete rozšířit ostrůvek tramvajové zastávky Štěpánská ve směru na I. P. Pavlova. Protější chodník je dost široký na to, aby mohl být za tímto účelem zúžen. Proč tu není alespoň zábradlí? Zastávka je opravdu frekventovaná a mimořádně nebezpečná, kdykoli tu může někdo z davu lidí spadnout pod auto. Děkuji za odpověď.
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 19.10.2017 8:21)
   Dobrý den,

   Váš dotaz prosím směrujte na Magistrát hl. m. Prahy, odbor dopravy. Silnici má ve správě. Refýž spravuje Dopravní podnik hl. m. Prahy, který je akciovou společností vlastněnou hl. m. Praha.

   Hezký den,

   Petr Tomíšek
   webadmin
 • Otázka: Kalamitní situace s parkováním na Praze 2 (Marcel Brettschneider 18.10.2017 13:49) – Zóna placeného stání
  Dobrý den, chtěl bych poprosit aby radnice urychleně řešila situaci na Praze 2, která je v současnosti úplně přecpaná auty. Řidiči, kteří nemají kde zaparkovat nyní naprosto bez skurpulích parkují na chodnících a to tak že během pracovního dne se kolikrát nedá podél zaparkovaných dodávek a automobilů na chodníků projet s kočárem a to i na bulvárech jako ke vinohradská nebo korunní, i zde vzniká přes den na chodníku druhý parkovací pruh.
  Chtěl bych tímto poprosit radnici aby zvýšila intenzitu práce městské policie a lidi kteří parkují na chodníku nekompromisně pokutovala. Dále bych chtěl poprosit aby radnice podnikla kroky k tomu aby vyhnala auta z centra, tak jak je tomu ve většině západních vyspělých zemích a ne naopak, jak se tomu v současnosti děje.
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 18.10.2017 15:29)

   Dobrý den,

   hlavní město Praha zřizuje jak městskou policii, tak zóny placeného stání. Městská část Praha 2 může v dané věci pouze žádat, což učinila. Díky této iniciativě Prahy 2 se podařilo zachovat systém odtahů i po 1. říjnu, dále se Rada MČ Praha 2 usnesla na změně provozní doby fialové zóny tak, aby platila nepřetržitě od pondělí 0:00 h. do pátku 24:00 h., což bude lépe vyhovovat rezidentům To, jak je na území Prahy 2 respektováno parkování, je věcí automatizovaného monitoringu a činnosti strážníků MP. Jak jsem již uvedl, obě tyto složky spadají pod hl. m. Prahu. Bylo však vyhověno našemu požadavku na zvýšení četnosti kontrol a to i ve večerních hodinách.

   S pozdravem

   Mgr. Ondřej Klička

   Odbor dopravy a územního rozvoje

   pověřený vedoucí odd. dopravy
 • Otázka: Parkování na fialových zónách o víkendech (Milan 16.10.2017 15:31) – Zóna placeného stání
  Dobrý den,
  rád bych se zeptal na ceny parkování o víkendech na fialových zónách. Korunní nebo např. P2-0585. Je to dost nejasné. Na značce se píše Po-pá 08-20 nebo s platným parkovacím oprávněním. Pochopil bych, že víkend je tu zdarma, když jsem ale tuto zónu zadal na webu, vyběhlo na mě nějakých nesmyslných 360kč/10 hodin. Na parkovacím automatu poblíž jsem našel informaci neděle a svátky, minimálně 40 Kč. V tomto případě je tedy parkování přes víkend zdarma? Děkuji za informaci.
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 16.10.2017 15:46)

   Dobrý den,

   rezident s platným parkovacím oprávněním může parkovat ve fialové zóně kdykoli bez omezení. Návštěvník musí zaplatit během provozní doby, která je momentálně nastavena na dobu Po-Pá 08-20 hodin. Ve Vámi uvedené parkovací zóně platí tarif 30,- Kč za hodinu a úměrně tomu je zpoplatněn delší či naopak kratší časový horizont parkování.

   S pozdravem

   Mgr. Ondřej Klička

   Odbor dopravy a územního rozvoje

   pověřený vedoucí odd. dopravy

 • Otázka: Nový systém sledování (Jiří Rambousek 16.10.2017 12:39) – Zóna placeného stání
  Zdražilo se, a nedá se zaparkovat.... vše pro lidi z Prahy2,..., niní se dělá jen pro ty, co tu nebydlí, pro vidláky, kteří si na Nově stěžují, že v centru nemohou parkovat. Nás se Nova neptá. A tipněte si, jací jsou v momentě, kdy jim zaparkujete na veřejném prostransví před jejich domečkem. Udělějte s tím něco, prosím.
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 16.10.2017 13:56)

   Dobrý den,

   poslední zdražení přišlo v dubnu 2016, od té doby došlo pouze k dílčímu zlevnění některých parkovacích oprávnění. Jde o nový systém, který se musí ještě optimalizovat, proto bude např. upravena provozní doba fialové zóny ve všední dny nepřetržitě, aby se vyšlo vstříc požadavkům rezidentů.

   S pozdravem

   Mgr. Ondřej Klička

   Odbor dopravy a územního rozvoje

   pověřený vedoucí odd. dopravy

 • Otázka: Modra zona Praha 2 (Jan Novak 14.10.2017 19:22) – Zóna placeného stání
  Dobry den. Chtel bych se zeptat kolik kontrolnich aut jezdi od rijna po Praze 2? Popravde jsem zatim nepotkal ani jedno. Dekuji.
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 16.10.2017 9:49)

   Dobrý den, tento dotaz je třeba položit provozovateli ZPS, což je Technická správa komunikací hl. m. Prahy, a.s. MČ Praha 2 monitoring nezajišťuje. Pouze jsme požádali o maximální četnost kontrol a také bylo přislíbeno, že počet vozidel pro monitoring naroste.

   S pozdravem

   Mgr. Ondřej Klička

   Odbor dopravy a územního rozvoje

   pověřený vedoucí odd. dopravy

 • Otázka: Modrá zona (Michal 12.10.2017 12:06) – Zóna placeného stání
  Dobrý den,
  rád bych se zeptal. Mám trvalé bydliště na Praze 2 a od tohoto roku pracuji z domova a pro svou práci využívám služební auto. Kde najdu formulář pro potvrzení od zaměstnavatele, že pracuji z domova abych si mohl koupit parkovací kartu? D2kuji za odpověď.
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 12.10.2017 13:10)

   Dobrý den,

   formulář je ke stažení dole na stránce k ZPS Praha 2: http://www.praha2.cz/ZONY-PLACENEHO-STANI-MC-PRAHA-2.html

   S pozdravem

   Mgr. Ondřej Klička

   Odbor dopravy a územního rozvoje

   pověřený vedoucí odd. dopravy

 • Otázka: Parkování v ulici Oldřichova (Martin Vtípil 11.10.2017 11:00) – Doprava
  Dobrý den,

  po tom co se rozkopalo, zneprůjezdnilo celé Nuselské údolí a připravilo rezidenty o x desítek parkovacích míst jsem doufal, že se najde alespoň nějaké dočasné řešení, např. v podobě částečného stání na chodníku. Bohužel. Radnice můj dotaz ignorovala a na místo teď vysílá MP, které horlivě odtahuje a botičkuje. Nejen, že za 1200 nemáte ve večerních hodinách šanci nikde zaparkovat, ale když už jste nuceni alespoň pro vykládku a nakládku věcí zaparkovat na zmíněném chodníku, agilní MP vám auto obohatí botičkou. Nevím v čí režii ona rekostrukce je, ale z pohledu dopravní situace je absolutně nezvládnutá, bez jakéhokoli respektu k rezidentům. Jen doufám, že v následujících volbách to rezidenti osazenstvu radnice nezapomenou...
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 11.10.2017 11:49)

   Dobrý den,

   akce je v režii hl. m. Prahy a DP hl. m. Prahy, městská část ve svých připomínkách prosadila, aby za vyparkovaná místa vznikla nová parkovací místa pro rezidenty v ul. Sekaninova a pod Nuselským mostem. Městská část Praha 2 není zřizovatelem Městské policie a tudíž nemůže nic Městské policii nařizovat.

   Jen pro informaci, chodník již ze zákona slouží chodcům a pokud není nijak upraveno dopravními značkami, vozidla na chodník nesmí. Pod povrchem chodníků vedou ve většině případech inženýrské sítě a jejich poškození vjetím na chodník vozidly, by se ještě více mohla zhoršit již tak tíživá situace pro občany Nuselského údolí.

   Josef Gál

   vedoucí odboru

   dopravy a územního rozvoje

 • Otázka: Přestup dětí do MŠ (L. Bahýľová 09.10.2017 22:23) – Školství
  Dobrý den, z důvodu stěhování do Prahy v průběhu školního roku řeším přestup dětí do některé z MŠ na Praze 2. Máte prosím k dispozici údaje o případné volné kapacitě v MŠ nebo mám jednotlivé MŠ kontaktovat individuálně? Děkuji za odpověď.
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 10.10.2017 8:58)

   Vážená paní Bahýľová,

   až budete vědět přesně, kdy přestěhování proběhne, kontaktujte odbor školství na 236 044 189. Pracovníci odboru Vám zjistí aktuální informace týkající se volných míst na mateřských školách.

   S pozdravem

   Petra Hainzová
   vedoucí odboru školství
 • Otázka: fialová zóna (hana vyvlečková 06.10.2017 8:45) – Zóna placeného stání
  dobrý den, potřebuji se ubezpečit( viz také předešlá komunikace)dotazem:

  nejsem vlastníkem bytu v domě na Praze 2, kde mám trvalé bydliště a trvale zde žiji, užívám automobil, na který mám Smlouvu o užívání.

  V čase od 20.00-8.00hod. mohu parkovat na fialové zóně bez úhrady parkovného ?
  pokud nikoliv, pak má MČ Prahy 2 pro takový případ jinou placenou variantu ? (rezidenční kartu?...)

  děkuji za odpověď
  h.vyvlečková
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 9.10.2017 9:44)

   Dobrý den,

   mimo provozní dobu fialové zóny v ní skutečně není parkování omezeno. Provozní doba je uvedena na svislé dopravní značce a podle toho jsou nastaveny tarify v parkovacích automatech. Provozní doba může být upravena v závislosti na potřebách dané lokality, každopádně je vždy třeba sledovat svislé dopravní značení a řídit se jím.

   S pozdravem

   Mgr. Ondřej Klička

   Odbor dopravy a územního rozvoje

   pověřený vedoucí odd. dopravy


Vytisknout