Vážení občané,
zde můžete vkládat své dotazy vztahující se k chodu Městské části Praha 2 a Úřadu Městské části Praha 2. Vaše dotazy budou zveřejněny po zodpovězení příslušným zástupcem samosprávy či zaměstnancem Úřadu MČ Praha 2. Dovolujeme si vás upozornit, že zodpovězeny budou pouze jasně formulované dotazy vztahující se k jednotlivým tématům.
Příspěvky urážlivé, vulgární, rasistické, obsahující komerční sdělení, porušující platné právní normy ČR či obecné etické normy zodpovídány NEBUDOU. Taktéž NEBUDOU zodpovězeny dotazy s uvedenou neplatnou e-mailovou adresou.

Je-li váš dotaz obsáhlejší, komplikovanější či zahrnuje širší problematiku, doporučujeme vám obracet se přímo na jednotlivé zástupce samosprávy prostřednictvím e-mailu, případně si můžete telefonicky sjednat schůzku. Kontaktní údaje na jednotlivé členy Rady MČ Praha 2 jsou uvedeny na našich webových stránkách.

 

Téma Řadit podle data
Obsahuje text:

Pro vložení otázky nejdříve zvolte téma

*  
*  
   
 
*  


1 2 3 4 5  další 
 • Otázka: Manželka (Ondřej 13.11.2020 10:54) – Zóna placeného stání
  Dobrý den, manželka má trvalý pobyt na Praze 2 a využívá k dopravě auto napsané na mě. Já na teto adrese z pracovních důvodu nemám. Je možné pro ni vyřídit parkovací kartu bez toho aby jsme museli vozidlo složitě přepisovat na její osobu? Děkuji za odpověď
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 16.11.2020 14:56)

   Dobrý den,

   ano, je to možné na základě společného jmění manželů, pakliže byl vůz pořízen v době trvání manželství. Je potřeba předložit:

   1) Čestné prohlášení manželů o společném jmění, ve kterém bude uvedeno, že předmětné vozidlo bylo pořízeno v době trvání manželství a nebylo ze SJM vyňato. Toto prohlášení bude podepsáno oběma manželi a podpisy budou ověřeny. Případně se můžete oba dostavit na výdejnu a prohlášení podepsat přímo na výdejně parkovacích oprávnění před úředníkem.

   2) Originál velkého technického průkazu vozidla.

   3) Doklady totožnosti obou manželů.

   4) Oddací list

   Na daný vůz by nemělo být zřízeno jiné rezidentské parkovací oprávnění.

   S pozdravem

   Josef Tesař

   oddělení dopravy

 • Otázka: ochrana stromů (Zuzana Kricnerová 03.11.2020 16:24) – Obecné téma
  Dobrý den, neuvažuje se na dvojce opatřit krytem kořeny všech stromů tak, jako u nových chodníků v Chodské v úseku mezi Moravskou a Korunní. I parkování by bylo příjemné a nerozjezdila by se se zem v okolí stromů.
  Děkuji za odpověď
  Zuzana Kricnerová
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 4.11.2020 8:22)

   Vážená paní Kricnerová,

   odbor životního prostředí  má  velký zájem o instalaci ochran stávajících dřevin v uličních stromořadích, kde dochází v rámci parkování k poškozování  stromů a utužování povrchu rabátek.  Proto v rámci plánovaných rekonstrukcí chodníků požaduje instalaci ochrany dřevin. Vámi zmiňovanou ochranu stromů však lze provést u mladších výsadeb, u starších výsadeb je problém s kořenovým systémem.  V září 2020 proběhlo jednání se správcem  uličních stromořadí, kterým je TSK hl. m. Prahy, a. s., kde  byla odsouhlasena  uvedená ochrana dřevin  a bylo dohodnuto, že  bude styl postupně sjednocován dle  přidělených finančních prostředků.

   Dana Hrachová

   pověřená vedením odd. ochrany ŽP

 • Otázka: Parkování firemním autem (Lucie Vaculíková 03.11.2020 9:05) – Zóna placeného stání
  Dobrý den, kolega má k užívání naše firemní auto a aby mohl parkovat před barákem na modrých zónách, potřebuje prý nějaké potvrzení pro městský úřad.
  Prosím o radu, jaké, jak má vypadat to potvrzení, co mu vytvoříme a jak to nazvat.
  PS: auto máme na leasing. Je nutné tedy i jejich podpis?
  Předem děkuji za RE:
  Vaculíková
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 3.11.2020 10:56)

   Dobrý den,

   Váš kolega – žadatel o parkování – doloží firmou vyplněný (včetně informací o leasingové smlouvě) formulář Potvrzení o příjmu ze závislé činnosti, který je ke stažení na našich webových stránkách nebo https://www.parkujvklidu.cz/wp-content/uploads/2016/05/Potvrzeni_o_prijmu_ze_zavisle_cinnosti.pdf Formulář předejte i účetní, Vašemu kolegovi se bude navyšovat daňový základ.

   Při žádosti na výdejně v době otevíracích hodin předloží Váš kolega výše zmíněný formulář, občanský průkaz a originál osvědčení o registraci vozidla („malý technický průkaz“). Případně si může zavolat na linku 388 901 185 (Po-Pá 9-15), nechat se zavést do systému parkovacích oprávnění a zřídit si účet pro online podání žádosti. Při podání žádosti online pak přiložit Potvrzení o příjmu a foto/sken originálu malého TP.

   S pozdravem

   Mgr. Josef Tesař

   odbor dopravy a územního rozvoje

 • Otázka: Zmena bydliska (Boris Moravský 02.11.2020 12:25) – Zóna placeného stání
  Dobrý deň, presťahoval som sa z Prahy 3 na Prahu 2. Je možné prehlásiť zónu aj v prípade, že zatiaľ nemám zmenené prechodné bydlisko, ale nájomnú zmluvu mám a už som aj presťahovaný na Prahe 2. Prechodné bydlisko sa mi nepodarilo zmeniť, kvoli núdzovému stavu a bolo mi povedané, že to bude možné zmeniť až po skončení núdzového stavu. Ďakujem pekne za odpoveď.
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 2.11.2020 15:05)

   Dobrý den,

   vyřízení změny přechodného pobytu cizince nějaký čas zabere, ale pro potřeby parkovacího oprávnění stačí doložit dokument, že jste si o změnu bydliště zažádal na cizinecké policii. Takové potvrzení od cizinecké policie bude obsahovat Vaši novou adresu na Praze 2. Předložení nájemní smlouvy je nedostačující.

   Dále upozorňuji, že bude třeba zrušit parkovací oprávnění na Praze 3, teprve následně může platit oprávnění pro Prahu 2.

   S pozdravem

   Mgr. Josef Tesař

   odbor dopravy a územního rozvoje

 • Otázka: HLUK (Loosová Petra 25.09.2020 9:12) – Obecné téma
  Dobrý den, v komplexu domů v Jugoslávské ulici č.2578/19 (Česká spořitelna) probíhají v celém komplexu stavební úpravy - bourací práce atd. Jelikož tyto práce probíhají každodenně více, jak dva měsíce situace se stává neúnosnou zejména díky hluku a prachu. Jelikož bydlíme přímo naproti stavbě jsme denně probouzení okolo 5 hodiny ranní hlukem ( zavážení kontejnerů, stavebního materiálu ) . Mám desetiletého syna, který je školou povinný a ani o víkendech nemá možnost se vyspat. Na stavbě není uveden stavební dozor – kontakt a ani nevím jak dlouho tyto práce budou trvat, natož jak dlouho bude trvat zábor parkovacích míst v zóně placeného stání . Předem děkuji za informaci a zajištění oznámení o době trvání prací, případný kontakt na správce stavby. Loosová
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 2.11.2020 9:15)
   Dobrý den, paní Loosová,

   stavební práce jsou povoleny od 15. 7. 2020 do 26. 4. 2021. Žadatelem záboru je firma Konstruktis, a. s., Kolbenova 616/34, Praha 9.
   Stavební úřad nám sdělil následující:

   „Stavební úřad v rámci své kontrolní činnosti prověřoval stavební úpravy prováděné na uvedené adrese a zjistil, že zde probíhají stavební úpravy a udržovací práce, které nepodléhají stavebnímu povolení ani ohlášení stavebnímu úřadu.

   Hluk ze stavby je v kompetenci především Hygienické stanice hl. m. Prahy, při rušení nočního klidu doporučujeme obrátit se na Policii České republiky.“

   Doporučuji Vám tedy kontaktovat Hygienickou stanici hl. m. Prahy, pobočku CENTRUM (http://www.hygpraha.cz/obsah/Centrum_57_1.html) a konzultovat s nimi případná opatření.

   Hezký den,

   Petr Tomíšek
   webadmin

 • Otázka: Parkovací zóny v ulici Čiklova (Anna Popelíková 12.10.2020 7:45) – Zóna placeného stání
  Dobrý den,
  v ulici Čiklova platí v části modrá parkovací zóna pro Prahu 2 (od křižovatky se Slavojovou až po přechod za domem č. 13) a v části (od zmíněného přechodu dále směrem pod Nuselský most) fialová zóna pro Prahu 4. Místní rezidenti tedy nemohou v této oblasti parkovat - parkovací místa zůstavají z většiny nevyužita.
  Chtěla bych se zeptat, zda by nebylo možné parkovací zóny sjednotit pod Prahu 2?
  Moc děkuji a přeji příjemný den.
  S pozdravem,
  Anna Popelíková
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 26.10.2020 9:38)

   Dobrý den,

   problém je v tom, že městská část Praha 2, by musela vytvořit adekvátní náhradu pro občany Prahy 4 (tzv. průnikové zóny), což sev mihulosti také stalo, ale bez vědomí naší městské části a okamžitě jsme dostali spoustu rozhořčených e-mailů a telefonů od místních rezidentů, že nechtějí tuto průnikovou zónu, jelikož se zde na Praze 4 bojí parkovat, protože zde dochází k poškozování vozidel a tato zóna je mimo zastavenou oblast, kdežto v Praze 2 vede v zastavené oblasti a většina lidí z Prahy 4 by parkovala v Praze 2.

   Ještě pro úplnost dodávám, že fialová zóna v Praze 4 má platnost Po–Pá od 8:00 do 20:00 hod. a tudíž je přístupná bez placení vždy od 20:00 do 8:00 hod a v pátek od 20:00 až do pondělí 8:00.  

   S pozdravem

   Josef Gál

   vedoucí odboru

   dopravy a územního rozvoje

 • Otázka: Prodloužení parkovacího stání pro rezidenty (Oscar Balado 23.10.2020 11:02) – Zóna placeného stání
  Dobrý den,

  naše parkovací stání pro rezidenty vyprší 18.11.2020. Chtěl bych se zeptat, jak ho můžu prodloužit. Musím se osobně dostavit na úřad či lze zaplatit online? Děkuji Oscar Balado
 • Otázka: kontejner na kovové odpady, Jana Masaryka 7 (Martina Paukertová 06.10.2020 11:50) – Životní prostředí
  Vážená paní Hrachová,

  píši v reakci na Vaši odpověď z 21.8. a chtěla bych se zeptat na koho se mám dále obrátit, jelikož vaší žádosti pravděpodobně vyhověno nebylo a kontejner na kovové odpady na stanovišti Jana Masaryka 7 nestojí.

  Děkuji a zdravím

  Martina Paukertová
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 15.10.2020 11:32)
   Odpověď:
   Vážená paní Paukertová,

   nádoba na kovy bude umístěna na stanoviště Jana Masaryka 7 od 1. 11. 2020. Magistrát schválil žádost s realizací od tohoto data.

   Dana Hrachová
   pověřená vedením odd. ochrany ŽP

 • Otázka: Chodník Kladská (Filip Bůžek 07.10.2020 10:23) – Doprava
  Dobrý den,

  Zastupuji SVJ domu na adrese Korunní 1300/65 na Praze 2. V letních měsících probíhala realizace nové přípojky elektro a optických kabelů v našem domě. Od té doby zůstal chodník kolem našeho domu a chodník v celé Kladské ulici v rozestavěném stavu – výkop byl pouze zasypán štěrkem.

  Prosím Vás o informaci, kdy dojde k finálnímu dokončení chodníku?

  Předem Vám děkuji za odpověď a v příloze zasílám fotografie z dnešního dne.

  S pozdravem

  Filip Bůžek
  Člen výboru
  SVJ Korunní 1300/65, Praha 2

     
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 7.10.2020 10:56)
   Dobrý den, pane Bůžku,

   podle informace z Odboru dopravy a územního rozvoje by měla tato část Kladské ulice hotova do konce listopadu 2020.

   Hezký den,

   Petr Tomíšek
   webadmin
 • Otázka: Rekonstrukce chodníků (Vojtěch Létal 06.10.2020 20:18) – Obecné téma
  Dobrý den,

  je prosím na stránkách někde harmonogram oprav chodníků? Resp. dojde i na vydláždění chodníku v ulici Lužická? Přeci jen se tam hodně řešila stromová alej a její stav, což s tím souvisí.

  Díky
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 7.10.2020 8:56)
   Dobrý den,

   harmonogram byl uveřejněn na fb stránkách MČ Praha 2 14. září, avšak Lužickou tam nenajdete. Podle posledních informací je dán Technickou správou komunikací hl. města Pray, a. s., stop stav, než se vyřeší ochrana kořenových systémů stromů.

   Hezký den,

   Petr Tomíšek
   webadmin


Vytisknout