Vážení občané,
zde můžete vkládat své dotazy vztahující se k chodu Městské části Praha 2 a Úřadu Městské části Praha 2. Vaše dotazy budou zveřejněny po zodpovězení příslušným zástupcem samosprávy či zaměstnancem Úřadu MČ Praha 2. Dovolujeme si vás upozornit, že zodpovězeny budou pouze jasně formulované dotazy vztahující se k jednotlivým tématům. Příspěvky urážlivé, vulgární, rasistické, obsahující komerční sdělení, porušující platné právní normy ČR či obecné etické normy zodpovídány nebudou. Pokud je váš dotaz obsáhlejší, komplikovanější či zahrnuje širší problematiku, doporučujeme vám obracet se přímo na jednotlivé zástupce samosprávy prostřednictvím e-mailu, případně si můžete telefonicky sjednat schůzku. Kontaktní údaje na jednotlivé členy Rady MČ Praha 2 jsou uvedeny na našich webových stránkách.

 

Téma Řadit podle data
Obsahuje text:

Pro vložení otázky nejdříve zvolte téma

*  
*  
   
 
*  


1 2 3 4 5  další 
 • Otázka: Booking.com apod (Tejnora 16.03.2018 19:27) – Bydlení
  Dobrý den, navazuji na četné dotazy ohledně rušení stálých obyvatel Prahy 2 krátkodobými hosty ubytovaných přes Booking.com, RnB apod. Zajímá mě, který odbor MČ Prahy 2 dohlíží a vymáhá místní poplatky za ubytování, případně rekreační poplatek a plnění ohlašovací povinosti?
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 19.3.2018 11:48)
   Dobrý den,

   zde je kontakt na oddělení, které má na starosti poplatky apod.:

   Oddělení správy a vymáhání místních poplatků
   vedoucí oddělení: Ing. Tereza Štaflová
   tel.: 236 044 231236 044 187
   e-mail: tereza.staflova@praha2.cz

   Hezký den,

   Petr Tomíšek
   webadmin
 • Otázka: kacení stromů (jan snobl 12.03.2018 22:36) – Životní prostředí
  Dobrý den chtěl bych vědět proč došlo k pokácení dvou zdravých stromů v Rybalkově ul.? děkuji
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 19.3.2018 8:51)

   Dobrý den, pane Snoble,

   v Rybalkově ulici, tedy přesněji v parku Na Kozačce, došlo k pokácení dvou kusů stromů javorů mléčů /Acer platanides/ ze zdravotních a bezpečnostních důvodů. Obě dvě dřeviny měly poškozenou patu kmene od psí moči, jedna z dřevin měla částečně proschlou korunu a druhá dřevina měla rozsáhlou, i když částečně zacelenou, prasklinu dlouhou cca 1 metr a také z části proschlou korunu. 

   Za pokácené dřeviny byla uložena náhradní výsadba, a to dva kusy stromů javorů mléčů /Acer platanides/ na stanoviště pokácených dřevin. Náhradní výsadba by měla být provedena na jaře tohoto roku.

   Odbor životního prostředí

 • Otázka: tramvajový podjezd magistrály (Miloš Hoskovec 25.01.2018 8:37) – Životní prostředí
  Chtěl bych upozornit na tristní stav tramvajového podjezdu magistrály U Bulhara.Podjezd a přilehlé beton.stěny nebyly zřejmě od doby výstavby nijak upravovány,takže dnes,kromě spousty grafitti je podjezd v ostudném stavu ,skoro černý .Stejně tak vypadá i travnatý svah směrem k nádraží,který je poset odpadky.Může OÚ něco udělat pronápravu ?
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 15.3.2018 9:17)
   Dobrý den,
   tyto pozemky a stavby nejsou majetkem MČ Praha 2, informaci s žádostí o sjednání nápravy předáváme na MHMP a SŽDC.

   Odbor životního prostředí
 • Otázka: Vnislavova - uklid zelene plochy (Iva Mala 04.03.2018 10:35) – Životní prostředí
  Dobry den, prosime o upozorneni SŽDC o uklid zelene plochy ve Vnislavove ulici. Horomadi se tam velike mnozstvy odpadu. Predem dekuji
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 15.3.2018 9:11)

   Děkujeme za upozornění, informaci jsme předali správci pozemku

   S pozdravem

   Dana Havránková, OŽP
 • Otázka: Černá (Lucie 13.03.2018 16:03) – Doprava
  Dobrý den,
  nešlo by zařídit aby oznámení o udělení pokuty za parkování chodila lidem i na email? Do systému parkovacích hodin se při provádění platby emailová adresa zadává tak nechápu proč o udělení pokuty systém taky neinformuje. Když využívám auto z autopůjčovny tak pokuta dorazí přímo k nim a ti si k ní připočtou 25 EUR správní poplatek. Ráda bych byla schopná pokutu zaplatit přímo polici nebo magistrátu a bez zbytečných dalších přirážek...děkuji
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 14.3.2018 16:08)

   Dobrý den,

   e-mail se zadává výhradně pro potřeby správy vlastního parkovacího oprávnění (registrace do osobních stránek uživatele, příjem upozornění na končící platnost oprávnění). Agenda přestupků je v kompetenci městské policie, resp. správního orgánu, který výzvu zasílá vždy provozovateli vozidla. Provozovatel vozidla a držitel parkovacího oprávnění tedy mohou být dva různé subjekty. Z výše uvedených důvodů není možné zasílat oznámení o udělení pokuty na e-mail držitele parkovacího oprávnění.  

   S pozdravem

   Mgr. Ondřej Klička

   Odbor dopravy a územního rozvoje

   pověřený vedoucí odd. dopravy

 • Otázka: Zóna placeného parkování (Dušan Horský 26.02.2018 13:48) – Zóna placeného stání
  Dobrý den. jak postupovat pro obdržení oprávnění k parkování v místě trvalého bydliště. Jedná se vozidlo zapůjčené společností Ford Motor Company k dočasnému používání na základě sponzorské smlouvy podporující sportovce? Nevím jestli bude možno zapůjčit TP. Jaké doklady jsou prosím dostačující pro získání oprávnění. Děkuji Dušan Horský
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 13.3.2018 14:42)

   Dobrý den,

   pokud sponzorská smlouva obsahuje jednoznačnou identifikaci vozidla i sponzorované osoby, lze vydat rezidentní parkovací oprávnění na dobu nepřekračující dobu platnosti smlouvy. Ke smlouvě je třeba ještě doložit občanský průkaz k ověření adresy trvalého pobytu na Praze 2 a alespoň osvědčení o registraci vozidla pro ověření registrační značky.

   S pozdravem

   Mgr. Ondřej Klička

   Odbor dopravy a územního rozvoje

   pověřený vedoucí odd. dopravy

 • Otázka: Bělská (Helena 12.03.2018 11:50) – Bydlení
  Dobrý den, chtěla jsem se zeptat na možnost zúčastnit se aukce bytů v případě, že nemám v současné době trvalý pobyt na Praze 2 ??? Byla jsem zde trvale hlášena do r. 2012 Děkuji za odpověd´, Bělská.
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 13.3.2018 14:04)

   Dobrý den paní Bělská,

    

   k Vašemu dotazu sdělujeme, že veřejné soutěže o nájem obecních bytů za smluvní nájemné, tzv. aukce, se mohou účastnit všichni občané České republiky a občané ostatních členských států Evropské unie a států, které jsou smluvními stranami Dohody o Evropském hospodářském prostoru a Švýcarské konfederace, kteří prokáží trvalý pobyt na území ČR po dobu minimálně 2 let (podmínka délky trvalého pobytu není splněna, došlo-li v rozhodné době před konáním soutěže k jeho přerušení).

   Pro Vaši informaci sdělujeme, že ti, kteří prokáží trvalý pobyt na území městské části Praha 2 po dobu minimálně 2 let, mohou soutěžit o všechny nabízené byty v jednom soutěžním dni, tj. o byty zařazené do dvoukolové i jednokolové soutěže. Ostatní, kteří trvalý pobyt na území městské části Praha 2 nemají, mohou soutěžit o byty zařazené do jednokolové soutěže a zároveň o byty, které nebyly vysoutěženy v prvním kole dvoukolové soutěže.

   Hezký den,

   Zdena Szabová
   vedoucí bytového oddělení
 • Otázka: Karpuchina (Alexandra 07.03.2018 7:56) – Životní prostředí
  Dobrý den,
  mám k užívání k nebytovému prostoru vnitroblokovou zahradu na Praze 2. Chci se zeptat, zda li mohu na ní umístit a provozovat k vlastním potřebám zahradní grill a jetli tímto neporušuji nějakou vyhlášku, či zákon. S díky za odpověď.
  A.K.
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 12.3.2018 16:23)

   Vážená paní Karpuchina,

   užíváním zahradního grilu pro soukromé účely nedochází k porušení vyhlášky ani zákona, ale je vhodné se na tuto skutečnost ještě informovat u správní firmy či vlastníka nemovitosti, zda neexistuje nějaké omezení k provozování zahradního grilu v ustanovení domovního řádu.

   Z hlediska  zákona č. 201/2012 Sb., o ochrany ovzduší, dbejte pokynů výrobce grilu; jedná se zejména o způsob používání grilu a kvalitu spalovaného paliva. V neposlední řadě doporučuji brát zřetel na nájemníky bytů či uživatele nebytových prostor, kteří by se mohli cítit být kouřem z grilování obtěžováni.


   S pozdravem a přáním hezkého dne.

   Ing. Naďa Michaela Rašáková

   Referent odboru životního prostředí

 • Otázka: Kočky (Jan Valkár 11.03.2018 21:17) – Životní prostředí
  Dobrý večer,
  chtěl bych znát možnosti řešení v následující situaci.
  V ulici Pod Zvonařkou dochází, až na vyjímky denně, vždy ráno a večer kolem osmé hodiny, k porušování § 2 písm. d) vyhlášky hl.m. Prahy č.8/2008. Konkrétně krmením divokých koček. Situace v ulici se zhoršuje stále se zvyšujícím počtem koček, které se za poskytnutou potravou stahují.
  Není třeba právnického vzdělání ke zjištění, že se jedná o přestupek, který má navíc charakter pokračujícího přestupku. Proto bych chtěl znát Váš návrh na řešení této situace.
  S pozdravem
  Jan Valkár
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 12.3.2018 8:38)

   Dobrý den,

   Váš podnět zaevidujeme jako přestupek a požádáme Městskou policii o součinnost ke zjištění možného pachatele.


   Petr Tomíšek, webadmin

 • Otázka: Parkování na chodníku (Dan Richter 10.03.2018 12:12) – Doprava
  Bylo by možné zvýšit v době konání farmářských trhů na náplavce kontrolu parkování jejich návštěvníků v přilehlých ulicích? Návštěvníci běžně parkují na chodnících v blízkosti přechodů pro chodce. Fotografie z 10.3.2018 10:56 roh Rašínova nábřeží a Trojické ulice.
     
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 12.3.2018 8:22)

   Dobrý den,

   Váš podnět předáváme městské policii s žádostí o kontrolu. Upozorňuji, že městská část není zřizovatelem městské policie a proto ji může pouze požádat stejně jako každý občan, nemůžeme však žádným způsobem úkolovat.

   S pozdravem

   Mgr. Ondřej Klička

   Odbor dopravy a územního rozvoje

   pověřený vedoucí odd. dopravyVytisknout