Vážení občané,
zde můžete vkládat své dotazy vztahující se k chodu Městské části Praha 2 a Úřadu Městské části Praha 2. Vaše dotazy budou zveřejněny po zodpovězení příslušným zástupcem samosprávy či zaměstnancem Úřadu MČ Praha 2. Dovolujeme si vás upozornit, že zodpovězeny budou pouze jasně formulované dotazy vztahující se k jednotlivým tématům. Příspěvky urážlivé, vulgární, rasistické, obsahující komerční sdělení, porušující platné právní normy ČR či obecné etické normy zodpovídány nebudou. Taktéž nebudou zodpovězeny dotazy s uvedenou neplatnou e-mailovou adresou.
Je-li váš dotaz obsáhlejší, komplikovanější či zahrnuje širší problematiku, doporučujeme vám obracet se přímo na jednotlivé zástupce samosprávy prostřednictvím e-mailu, případně si můžete telefonicky sjednat schůzku. Kontaktní údaje na jednotlivé členy Rady MČ Praha 2 jsou uvedeny na našich webových stránkách.

 

Téma Řadit podle data
Obsahuje text:

Pro vložení otázky nejdříve zvolte téma

*  
*  
   
 
*  


1 2 3 4 5  další 
 • Otázka: Rozbité zábradlí v ulici Na Zbořenci (Monika Erbenová 22.01.2020 23:04) – Obecné téma
  Dobrý den,

  v ulici na Zbořenci je již od podzimu rozbité zábradlí (viz foto). Prosím, kdy se plánuje jeho oprava? Situace je nebezpečná, nedaleko v ulici je mateřská škola, denně kolem procházejí děti, které mohou spadnout z relativně vysoké zdi.

  Děkuji Vám za odpověď,

  Monika Erbenová

   
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 24.1.2020 7:55)

   Dobrý den, paní Erbenová,

   Váš dotaz jsme předali správci, kterým je a. s. Technická správa komunikací hlavního města Prahy. Níže je odpověď příslušného pracovníka.

   Hezký den,

   Petr Tomíšek
   webadmin


   Dobrý den, oprava je zadána. Dodavatel slíbil termín dokončení do konce ledna. Zaurguji opravu.

   S pozdravem

   Tomáš Janoušek

   správní technik

   Technická správa komunikací hlavního města Prahy, a.s.

 • Otázka: Štrunc (David 10.01.2020 8:23) – Obecné téma
  Dobrý den, chtěl bych se zeptat jestli je opravdu třeba, aby se park U Vodárny i v této roční době čistil fukarem. Myslím, že například dnes, když jsou na něm kaluže a celý podklad je mokrý, nemá to z hlediska písku, který je třeba uklidit význam. Pochopil bych to ve chvíli, kdy je v parku spadané listí ani to tam dnes není. Myslím, že se jedná o způsob, který je neekonomický, zbytečně hlučný a navíc se tak v centru zbytečně dostávají do vzduchu další splodiny, kterých z dvoutaktního motoru vzniká nepoměrně víc, než z aut. Je mi trochu trapné psát každý půlrok, mám však pocit, že každý půlrok firma zkouší, jestli to lidem stále vadí. Tak bych rád zdělil, že ano, vadí! Používejte prosím košťata stejně, jako se vám to dařilo v létě. Děkuji.
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 21.1.2020 13:05)

   Vážený pane Štrunci,

   děkujeme Vám za podnět, který se týká používání fukaru na dětském hřišti U Vodárny.

   Na území Prahy 2 se nachází cca třetina dětských hřišť s povrchem z tartanu, což je umělý, dosti porézní povrch, odkud lze jemný písek, který děti roznášejí z pískoviště po celém hřišti ven, vymést velmi těžko. Tento písek roznášený dětmi je i pod herními prvky a v neposlední řadě i v herních prvcích (tubusy, plošiny apod.), kam by se úklidová firma s košťaty nedostala, proto je zde použití fukaru jediná efektivní možnost. Vhledem k tomu, že tato celkem čtyři dětská hřiště s tartanovým povrchem jsou i prostorově náročné /velké plochy/, je zde použití fukaru i z hlediska časové úspory pro pracovníky úklidové firmy na místě.

   S pozdravem

   Ing. Lucie Machová

   referent odboru životního prostředí

   správa dětských hřišť

 • Otázka: kontejnery na tříděný odpad (Svačinová 14.01.2020 12:24) – Životní prostředí
  Můžete prosím zajistit kontejnery poblíž Žitné ulice (Karl.nám.je velmi daleko,pro starší lidi nedosažitelné) a dále úklid ulice Žitné na straně spadající pod Prahu 2?
  DěkujiSv.
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 15.1.2020 17:13)

   Vážená paní Svačinová,

   s vytvořením nového veřejného stanoviště nádob na tříděný odpad v ul. Žitná nepočítáme, ale je možné umístit nádoby na tříděný odpad přímo do daného domu. O ty však musí požádat vlastník nemovitosti nebo jím pověřený správce. Nádoby jsou pro bytové domy zdarma. Podrobnosti naleznete zde http://www.praha2.cz/Umisteni-nadob-na-trideny-odpad-zdarma-pro-vlastniky-bytovych-domu .

   Požadavek na úklid ulice předáme společnosti Komwag.

   S pozdravem

   Dana Hrachová

   pověřena vedením odd. ochrany ŽP

 • Otázka: Lime koloběžky (Šálek 14.01.2020 8:16) – Doprava
  Poté co Praha 1 uvedla že Lime eliminuje, se většina koloběžek přesunula kupodivu na Prahu 2.Kdy s nimi skoncuje i tato městská část. Jakou "oblibu" mají tyto koloběžky mezi Pražany ilustruje sníme ze Štěpánské !
   
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 14.1.2020 8:51)

   Dobrý den,

   krom toho, že přikládáte fotografii koloběžky z Prahy 1, musím konstatovat, že Praha 2 byla iniciátorem, aby byla upravena pravidla (legislativa) pro jízdu a hlavně parkování těchto vozítek a vyhranila se proti memorandu podepsanému mezi hl. m. Prahou a provozovateli těchto vozítek, kdy nakonec bylo hl. m. Prahou toto memorandum vypovězené. Praha 2 jako jediná ze všech městských částí nesouhlasila s provozem těchto elektrokoloběžek na svém území do doby, než budou utvořena taková pravidla, která budou znemožňovat pohazování koloběžek kdekoli po pozemních komunikacích a nebudou ohrožovat bezpečnost a plynulost silničního provozu, chodce a zvláště pak nevidomé spoluobčany; zároveň požadujeme, aby elektrokoloběžeky naplňovaly vyhl. 341/2014 Sb., o schvalování technické způsobilosti a o technických podmínkách provozu vozidel. Na tom i nadále trváme.

   S pozdravem

   Josef Gál

   vedoucí odboru

   dopravy a územního rozvoje

 • Otázka: pokuty (jaromír vodička 13.01.2020 12:12) – Zóna placeného stání
  Dobrý den. Jak je možné, že dostane řidič za měsíc cca 4 pokuty za parkování na přechodu a nebo v zatáčce ale stále tam parkuje. Tak jak vidím, že Vás má na háku. Toto se děje na křižovatce Polská - Čerchovského. většinou je to bílá dodávka která parkuje tak že memůžete projet ani kočárkem.Jsem zvědavej jak to budete řešit.
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 13.1.2020 14:35)

   Dobrý den, pane Vodičko, 

   městská část Praha 2, respektive Odbor správních agent Úřadu městské části Praha 2, je příslušný projednávat jen přestupky ze zón placeného stání, nikoliv parkování (stání/zastavení) na přechodu nebo jinde, kde je zakázáno zastavení nebo stání. Řešení na místě je v kompetenci Městské policie (stejně jako odtah vozidla, pokud jsou pro něj splněny zákonné podmínky), které jsme Vaši stížnost předali, správní řízení je pak v kompetenci Magistrátu hlavního města Prahy.

   Hezký den,

   Petr Tomíšek
   webadmin

 • Otázka: Sekaninova radar (E. Lojdova 04.01.2020 7:30) – Doprava
  Dobry den, bylo by mozne do ulice Sekaninova (zejmena v casti zacinajici pod Nuselskym mostem smer Ostrcilovo namesti) nainstalovat radar nebo zpomalovaci pasy? Vetsina ridicu zde zasadne prekracuje povolenou rychlost a je velmi nebezpecne silnici prejit, nebo se dostat do sveho auta. Obzvlast s detmi je to velmi nebezpecne...
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 6.1.2020 13:34)

   Dobrý den,

   Váš e-mail předáváme na Odbor pozemních komunikací a drah MHMP k přímému vyřízení, do jehož kompetence daná komunikace spadá.

   S pozdravem

   Josef Gál

   vedoucí odboru

   dopravy a územního rozvoje

 • Otázka: Tříděný odpad - Trojanova × Dittrichova (Fűrst V. 07.12.2019 22:22) – Životní prostředí
  Dobrý den,
  na nároží v předmětu uvedených ulic zmizely kontejnery na tříděný odpad - na informační mapě stanovišť tříděného odpadu je stále uvedeno a obyvatelé jsou stále na toto stanoviště zvyklí, proto zde tříděný odpad stále odkládají. Jelikož je to nevzhledné, prosím (i jménem mnohých dalších občanů Prahy 2) o nápravu, tedy opětovné umístění sběrných nádob na toto stanoviště.
  Předem děkujeme a přejeme hezký den!
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 16.12.2019 10:58)

   Vážený pane Fűrste,

   stanoviště nádob na tříděný odpad bylo zrušeno z důvodu neudržitelného nepořádku, který zde vznikal. Včetně opakovaného odkládání objemného odpadu k nádobám. Zároveň bylo prověřeno množství nádob na tříděný odpad v okolních domech a bylo zjištěno, že většina domů již nádoby na tříděný odpad má ve vnitřním vybavení, vč. domu, před kterým stanoviště stálo. Město stále nabízí možnost umístění těchto nádob do domu. Na úřadě tuto službu řeší odbor životního prostředí. Navíc od nového roku je tato služba pro majitele nemovitostí (pro bytové jednotky) zcela zdarma (vč. zanášky). K dispozici stále zůstávají veřejná stanoviště v ul. Václavská a Na Moráni (na zábradlí v místě zrušeného stanoviště tato informace již visí). V mapě odpadů bude provedena oprava.

   U stanoviště ve Václavské bude od nového roku zvýšena četnost vývozu u plastu a papíru a přidána větší nádoba na kovy.

    Upozornění na zrušení stanoviště sběrných nádob

    

   Dana Hrachová

   pověřená vedením odd. ochrany ŽP

 • Otázka: "Moderní" zastávka (Manuel Scheinder 09.12.2019 15:13) – Doprava
  Dobrý den, proč se v centru Prahy instalují "moderní" zastávky, které neplní prvotní funkci a tou je ochrana před deštěm a větrem? V nově vzniklé zastávce, za milióny z městské kasy, chybí panely, sklo a další prvky, které těmto nepříznivým okolnostem brání. Když jdu v zimě na zastávku, tak se jdu schovat, ne nabíjet mobil...
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 16.12.2019 10:25)
   Dobrý den,

   tato akce spadá pod Magistrát hl. m. Prahy, potažmo pod IPR. ÚMČ Praha 2 k tomu projektu nemá žádnou dokumentaci, ani zábor. Obraťte se proto, prosím, na Bc. Kateřinu Zelingerovou, 236 004 686, případně zelingerova@ipr.praha.eu, nebo na odbor pozemních komunikací a drah MHMP zde http://www.praha.eu/jnp/cz/o_meste/magistrat/odbory/index.html?divisionId=718

   Hezký den,

   Petr Tomíšek
   webadmin
 • Otázka: Drazba bytov (Jozef Palša 09.12.2019 15:50) – Bydlení
  Dobrý deň,

  rád by som sa opýtal, či má v umýsle mestská časť Praha 2 niekedy v najbližšej dobe dražiť nejaké byty. V prípade, že áno tak kedy a aké podmienky musím spĺňať.

  Ďakujem

  S pozdravom JoZEF pALŠA
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 16.12.2019 10:20)

   Dobrý den,

   městská část Praha 2 v nynější době neplánuje žádné další veřejné aukce volných bytových jednotek. Pokud by se rozhodla pro konání dalších veřejných aukcí volných bytových jednotek, vše bude s velkým předstihem zveřejněno na našem webu, kde najdete veškeré informace týkají se veřejné aukce, jako jsou pravidla pro účast ve veřejné aukce, formuláře, vzor kupní smlouvy, termíny konaní prohlídek a samotné akuce atd.

   Viz odkaz:

   http://www.praha2.cz/Prodej-volnych-bytu

    

   S pozdravem

   Ing. Petra Vágnerová

   odbor majetku a investic

 • Otázka: Zastaveni vozidlem taxi na fialove zone (Jan T. 03.12.2019 9:38) – Zóna placeného stání
  Dobry den,

  omluvte, ze email bude mozna ponekud primy a razny, ale zajimalo by me, jak je mozne, ze nekdo pri vymysleni systemu placeneho stani nedomyslel vyjmuti vozidel taxi z tohoto systemu. Vzhledem k tomu, jak se vehementne resi ruseni taxi stanovist, tak by me zajimalo, kdyz cekam na zakaznika a nebo mu potrebuji zastavit na dane adrese, tak proste nesmim, protoze pokud me vyfoti auto z ELTODO,tak v tom jsem za 500. Kdyz to prezenu, tak bych na kazdem takovem miste musel zaplatit za vjezd do teto zony, a to pouze pro tento jeden ucel. Pisi to pro to, protoze z 90% je na mistech nalozeni ci vylozeni zakaznika fialova nebo oranzova zona a potencialni moznost zastavit. Soucasne kdyz zastavim ve druhe rade, tak jsou v Praze mista, kde budu blokovat provoz, viz napr. ulice Drtinova na Praze 5. Druha vec je, ze pokud budu cekat na zakazku,tak uz v podstate nemam kde zastavit. Kdyz me vyfoti automat a na fotce je fotka se svitilnou, nikoho to absolutne nezajima, soucasne mi kompetentni pracovnice rekla, ze nemame zadnou vyjimku a ze ji kazdou chvilku vola nejaky taxikar, ale v podstate ji to je jedno a zaplatit se musi tak jak tak. Tenhle system je, troufam si rici, dost brutalni a necitlivy, protoze si nedovedu predstavit, ze reknu zakaznikovi (treba o berlich), ze jej vyhodim o 100 metru dal, nebot tady proste nemuzu zastavit, aniz bych mel zaplacene parkovani. A nebo si ho teda zaplatim, ale tim se vratim k predesle vete, ze bych platit pomalu s kazdou jizdou a tim padem si nevydelal ani na suchy chleba. Prosim o informaci, jestli i nad timto nekdo vubec premysli a je sance, ze se to do budoucna zmeni, protoze tohle je vazne se spoustou dalsich narizeni v Praze jedna velka schizofrenie a akorat to neuveritelne vytaci bezne obyvatele a narusuje take plynulost dopravy. Dekuji Vam za odpoved, J. T.
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 3.12.2019 10:31)
   Dobrý den,

   Váš dotaz jsme předali k přímému vyřízení na příslušný odbor Magistrátu hl. m. Prahy.

   Hezký den,

   Petr Tomíšek
   webadmin

   Zde je odpověď z MHMP, ODO:

   Pro zvýhodňování stání vozidel TAXI oproti jiným dopravcům v zónách placeného stání neexistuje žádný právní důvod. Dlouhodobé stání resp. stání za účelem čekání n klienta tak lze řešit nejlépe prostřednictvím tzv. virtuálních parkovacích hodin, které vám umožní zaplatit parkovné ve všech typech zón. Současně hl. m. Praha připravuje úpravu maximálních cen pro TAXI.

   Pro potřeby nástupu a výstupu klienta resp. naložení a vyložení zavazadel se lze řídit zákonnými ustanoveními, které vám nejlépe vysvětlí pracovníci přestupkových oddělení, na které vám doporučujeme se obrátit.

   S pozdravem

   Ing. Miroslav Čadský

   vedoucí oddělení organizace dopravy
Vytisknout