Vážení občané,
zde můžete vkládat své dotazy vztahující se k chodu Městské části Praha 2 a Úřadu Městské části Praha 2. Vaše dotazy budou zveřejněny po zodpovězení příslušným zástupcem samosprávy či zaměstnancem Úřadu MČ Praha 2. Dovolujeme si vás upozornit, že zodpovězeny budou pouze jasně formulované dotazy vztahující se k jednotlivým tématům. Příspěvky urážlivé, vulgární, rasistické, obsahující komerční sdělení, porušující platné právní normy ČR či obecné etické normy zodpovídány nebudou. Taktéž nebudou zodpovězeny dotazy s uvedenou neplatnou e-mailovou adresou.
Je-li váš dotaz obsáhlejší, komplikovanější či zahrnuje širší problematiku, doporučujeme vám obracet se přímo na jednotlivé zástupce samosprávy prostřednictvím e-mailu, případně si můžete telefonicky sjednat schůzku. Kontaktní údaje na jednotlivé členy Rady MČ Praha 2 jsou uvedeny na našich webových stránkách.

 

Téma Řadit podle data
Obsahuje text:

Pro vložení otázky nejdříve zvolte téma

*  
*  
   
 
*  


1 2 3 4 5  další 
 • Otázka: Podzemní kontejnery (J.Kebrdlová 14.01.2019 17:06) – Životní prostředí
  Dobrý den, zjistila jsem na tomto webu v sekci Chytrá dvojka, že existuje aplikace, která (mimo jiné) signalizuje pomocí čidel na podzemních kontejnerech, že daný kontejner je již zaplněn. Informace je ovšem zatím dostupná pouze zaměstnancům úřadu. Velmi se přimlouvám, zda by tato mapa a informace na ní zobrazené mohla být dostupná i nám občanům. Velmi by nám to pomohlo a odpadlo by chození od kontejneru ke kontejneru, když jsou zaplněny, případně bych odložila vynesení odpadu na jindy. Ostatní informace z této aplikace není třeba zveřejňovat, stačilo by pouze toto. Moc děkuji. (Prosím neříkejte mi, že je možnost je mít i v domě, nejsem majitel domu.)
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 15.1.2019 13:49)

   Vážená paní Kebrdlová,

   v současné době je k dispozici občanům mobilní aplikace Třídění odpadu v Praze 2.  Aplikace je volně ke stažení na Google Play i App Store – Třídění odpadu v Praze 2 (http://cistadvojka.cz/aktuality?page=1). K aplikaci byly vytištěny propagační tiskoviny s QR kódem pro snadnější stažení do mobilních telefonů a tabletů. Tyto materiály jsou k dispozici v informačních kancelářích úřadu a na stáncích Čisté dvojky. V aplikaci je mapa nádob na tříděný odpad a u nich uvedená četnost vývozu, podle které se lze orientovat, pokud chcete vynést vlastní odpad. Také je zde možnost vyfotit plný kontejner. Informace je odeslána přímo na Komwag. Aktualizace dat proběhne k 31. 1. 2019. Do provozu bylo dáno dalších 5 stanovišť s podzemními nádobami na tříděný odpad.

   Hezký den,

   Dana Hrachová

   Odbor životního prostředí

 • Otázka: Platnost parkovací karty (Matěj Chlad 15.01.2019 13:04) – Zóna placeného stání
  Dobrý den,
  chci se zeptat jak zjistím kdy mi končí parkovací karta.
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 15.1.2019 13:47)

   Dobrý den,

   pokud Vám nebyl vytvořen přístup na osobní stránky uživatele/portálový účet/, pak nezbývá než zavolat na výdejnu parkovacích oprávnění – tel.: 236 044 267 nebo 236 044 371 a po prověření osobních údajů Vám tuto informaci podáme.

   S pozdravem

   Š. Zahálková, ZPS

    

 • Otázka: stížnost na stav chodníku (Rösslerová Regina 15.01.2019 10:14) – Obecné téma
  Ráda bych se zeptala na opravu chodníku Kladská ul. Praha 2, Vinohrady, který je v naprosto zoufalém stavu, včera jsem byla svědkem pádu tatínka s malým dítětem v náručí. A není to ojedinělý případ.Děkuji moc předem za odpověď,
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 15.1.2019 10:28)

   Dobrý den,

   Váš dotaz přeposílám k přímému vyřízení na Technickou správu komunikací hl. m. Prahy, a. s., která je pověřena vlastníkem pozemní komunikace hl. m. Prahou k údržbě a opravám pozemních komunikací.

   S pozdravem

   Josef Gál

   vedoucí odboru dopravy a územního rozvoje

 • Otázka: Parkování v ulici Pod Slovany (Marian Henč 13.01.2019 13:49) – Zóna placeného stání
  Dobrý den, žena parkovala dne 28.9. (neděle a tátní svátek) v ulici Pod Slovany ve fialové zóně. Nyní přišla výzva k zaplacení pokuty za neoprávněné stání. Předpokládám, že se jedná o chybu systému. Jakým způsobem toto řešit?
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 14.1.2019 9:01)

   Dobrý den, pane Henči,

   Úřad městské části Praha 2, odbor správních agend, oddělení přestupků, Vás na Vaši žádost vyrozumívá o podmínkách parkování v ZPS o státních svátcích.

   Ceník parkovacích oprávnění a karet v zónách placeného stání pro oblasti na území hl. m. Prahy vymezené územím celé městské části upravuje stání/zastavení v zónách placeného stání v době státní svátků, ostatních svátků a vánočních prázdnin, a to takto:

   Maximální cena stání v oranžové, zelené a fialové zóně v době státních svátků, ostatních svátků[1] a vánočních prázdnin za každé započaté stání v délce nepřesahující 24 hodin. (Cenové zvýhodnění platí pouze u úseků, které nemají provozní dobu v celotýdenním režimu.) 

   1. cenové pásmo 80,- Kč  3,20 € 

   2. cenové pásmo 40,- Kč  1,60 € 

   3. cenové pásmo 20,- Kč  0,80 €

   Z výše uvedeného tedy vyplývá, že stání Vašeho vozidla v předmětné lokalitě bylo vyhodnoceno správně jako neoprávněné.

   O podmínkách užívání zón placeného stání se můžete více dozvědět na internetových stránkách Úřadu městské části Praha 2, na odkazu: http://www.praha2.cz/ZONY-PLACENEHO-STANI-MC-PRAHA-2.html, kde naleznete i výše uvedený ceník.

   V případě dalších dotazů mě můžete telefonicky kontaktovat  na tel.: 236 044 488.

   S pozdravem

   Bc. Lucie Chuchlová

   vedoucí oddělení přestupků ÚMČ Praha 2   [1] Zákon č. 245/2000 Sb., o státních svátcích, o ostatních svátcích, o významných dnech a o dnech pracovního klidu, ve znění pozdějších předpisů

 • Otázka: Křižovatka Bělehradská- Anglická (jiří Šoupal 11.01.2019 14:46) – Doprava
  Vážení, bydlím v Anglické ulici na Vinohradech a chtěl bych se vyjádřit k provozu světelné křižovatky Anglická-Bělehradská-Anglická kde jsem často účastníkem.
  Denně pozoruji jaké vznikají mezery před naskočením zelené u obou směrů. Pod křižovatkou v Anglické je často prostor pro vozidla prázdný a oba směry stojí.Někdy to zabrzdí tramvaj, ale ta také někdy stojí na červenou.Anglická se plní až k nam. Míru a v době špičky stojí auta v obou směrech křižovatky.Když naskočí zelená, tak projedou z Anglické jen 3 auta.Tato situace je již letitá a žádný kompetentní orgán přes křižovatky si toho nevšiml.V rámci plynulejšího provozu, který je v Anglické značnější,bych viděl řešení v tom,že by se zelená v Anglické mohla prodloužit oproti Bělehradské. Tím by se zkrátily fronty věčně popojíždějících aut v Anglické a myslím, že by to zrychlilo provoz této křižovatky. Nebo jsou již používány t.zv. chytré semafory,které podle situace poznají jak urychlit provoz.Jestli se nezdá mé upozornění věrohodné, bylo by dobré někoho kompetentního postavit na pouhou hodinu ke křižovatce na pozorování.
  S pozdravem Jiří Šoupal.
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 14.1.2019 8:50)

   Dobrý den,

   Váši připomínku předávám na Odbor dopravních agend MHMP, neboť tento odbor je na komunikacích Anglická a Bělehradská příslušným silničním správním orgánem.

   S pozdravem

   Josef Gál

   vedoucí odboru dopravy a územního rozvoje

 • Otázka: Zmizely nádoby na tříděný odpad Lublaňská 1 (Pavel Novotný 12.01.2019 16:29) – Životní prostředí
  Dobrý den,
  proč byly odstraněny nádoby na tříděný odpad na chodníku naproti domu Lublaňská 1? Byly velmi intenzivně využívány, dopravě také nebránily, skoro nikdo tudy nejezdí (slepá ulice). Já osobně jsem invalida, nikam dál nedojdu, takže s tříděním bude konec. Je mi líto naší přírody. Navrhnu Prahu 2 na cenu Ropák roku.
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 14.1.2019 8:48)

   Vážený pane Novotný,

   kontejnery na tříděný odpad ze stanoviště Lublaňská 1 byly staženy z důvodu uvedení do provozu nových podzemních kontejnerů naproti domu Lublaňská 9. Podzemní kontejnery jsou svou kapacitou větší. Pro každý odpad je pod zemí nádoba o objemu tři metry krychlové.

   Dále městská část podporuje třídění odpadu tím, že je možné umístit nádoby na tříděný odpad přímo do jednotlivých bytových domů. Žádat může vlastník domu nebo jím pověřený správce, bližší informace dostanete na bezplatné infolince 800 879 222.

    

   Dana Hrachová

   Odbor životního prostředí

 • Otázka: Chodníky v Nuselském údolí (Jan K. 09.01.2019 14:25) – Obecné téma
  Hezký den,

  obracím se na Vás se dvěma dotazy.

  Ad1) zdali máte od TSK k dispozici informaci, kdy bude pokračovat rekonstrukce Jaromírovy ulice a bude odstraněno spučasné provizorium panelových nástupních ostrůvků

  Ad)V diskuzi jste slibovali rekonstrukci otřesného chodníku v Oldřichově, máte prosím informaci, kdy by měla akce začít?

  Mockrát děkuji.
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 9.1.2019 14:51)

   Dobrý den,

   zatím jsme teprve dostali k vyjádření dokumentaci pro stavební povolení (DSP), která je bez konkrétních dat.

   Hezký den,

   Petr Tomíšek
   webadmin

 • Otázka: re: Kontejnery na křižovatce Čerchovská/Polská (Ra Pon 04.01.2019 12:45) – Životní prostředí
  Bohužel nejde reagovat na odpověď v původním dotazu :(

  Trochu nerozumím té volbě zrušení zrovna v křižovatce Čerchovská/Polská. Pro poměrně velkou část obyvatel i firem ve směru na Nám. JP žádné kontejnery nejsou. Naopak na druhou stranu jak sama píšete, jsou kontejnery na každé křižovatce v okruhu 50-75m. Chápal bych tedy, že za nové otevřené kontejnery Chopinova/Na Švihance budou zrušeny nejbližší cca 50 na křižovatce Chopinova/Krkonošská a ne nelogicky o tři bloky dále ":(
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 4.1.2019 13:12)

   Dobrý den,

   kontejnery na tříděný odpad na veřejném prostranství ať už podzemní nebo nadzemní jsou určeny výhradně pro místní obyvatele a nikoliv pro firmy. Každá živnost musí mít nádoby na odpad vlastní (týká se to jak směsného odpadu, tak tříděného).

   Kontejnery v Čerchovské byly ke zrušení vybrány z několika důvodů. Jedním z nich je právě zneužívání nádob firmami,  a tím vznikající opakovaný nepořádek v okolí nádob, a přetěžování nádob. Dalším důvodem bylo několik stížností na umístění nádob z pohledu dopravy. Proto se nevybraly kontejnery v Krkonošské, ale tyto v Čerchovské. Znovu upozorňujeme na možnost umístění nádob na tříděný odpad do bytových domů (žádá vlastník nebo jím pověřený správce – informace na tel. 800 879 222).

   Dana Hrachová

   Odbor životního prostředí

 • Otázka: Kontejnery na křižovatce Čerchovská/Polská (Ra Pon 03.01.2019 15:06) – Životní prostředí
  Dobrý den,
  s Novým rokem zmizely kontejnery z křižovatky Čerchovská/Polská. Je to dočasný stav nebo se toto místo trvale zrušilo? Děkuji za odpověď. RP
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 3.1.2019 15:30)

   Dobrý den,

   kontejnery v Čerchovské ulici byly trvale odstraněny. Je to v souvislosti s nově otevřenými podzemními kontejnery v ul. Chopinova x Na Švihance. V dosahu jsou k dispozici ještě stanoviště v Krkonošské ulici a podzemní separace naproti Polské 38.

   Hezký den,

   Dana Hrachová

   Odbor životního prostředí

 • Otázka: Nadrazi Vysehrad (Iva Mala 28.12.2018 21:06) – Životní prostředí
  Dobry den, nadrazi Vysehrad a uzemi kolem nejen nadale chatra (jak uz bylo zde resene), ale take uz predstavuje hygienicky a bezpecnostni hazard, jake konkretni kroky Praha 2 dela (a planuje) k vyreseni teto situace? Jako obyvatele Prahy 2 a Vytone jsme ukazali dost trpelivosti ale situace uz je neunosna a v prospechu verejenho zajmu prosime alespon o vyklizeni hromad smeti na uzemi nadrazi a take v uzemi kolem. Je smutne ze na to musime neustale upozornovat
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 3.1.2019 11:42)

   Vážená paní Malá,
   do webového formuláře MČ jste vložila otázku, týkající se neutěšeného stavu bývalého nádraží Vyšehrad a nepořádku v jeho prostoru i kolem.

   K tomu Vám sděluji, že úklid soukromých pozemků nelze zásadněji ovlivnit. Pokud jde o nepořádek ve veřejném prostoru, tak je smutné, že nepoužijete bezplatnou, již před mnoha léty zavedenou telefonní linku 800 879 222, nebo nepoužijete webovou adresu http://www.praha2.cz/Infolinka-Ulice-Prahy-2, kde lze každou závadu nahlásit. Hlášení je pak postoupeno na příslušné místo, které za to odpovídá.

   Pokud jde o vlastní budovu bývalého nádraží Vyšehrad, tak se o tom psalo v médiích již mnohokrát. Z Ústavy vyplývá, že veřejná správa může postupovat jen v mezích přesně definovaných zákonem. Ten je bohužel v dané věci téměř slepý. Jediný, kdo z pozice veřejného zájmu může věc řešit vyvlastněním nemovitosti je na základě ustanovení památkového zákona Magistrát hl m. Prahy. Městská část, tj. její samospráva, má naprosto minimální možnost věc ovlivnit. Státní správa (odbor výstavby Úřadu MČ), do které zastupitelé nesmí zasahovat, má možnosti věc řešit de facto jen ukládáním sankcí, což činí.

   Budovu s okolními pozemky získal před cca 10 léty ve výběrovém řízení Českých drah TIP Estate, s. r. o., se základním jměním 200 tis. za 46 mil. Kč. Dle výpisu z obchodního rejstříku byla tato společnost vlastněná Wall Street Commercial Bank Corp. z Oregonu v USA. Nynějším vlastníkem je RailCity Vyšehrad, s. r. o. (dále jen vlastník), který se z původní organizace vyčlenil.

   Vlastník měl pravomocný projekt na opravu historické budovy. Ten nevyužil. Místo toho nechal vypracovat rozsáhlý projekt na rekonstrukci historické budovy a dostavby dvou velkých budov po stranách. Projekt je pravomocný a stavba byla zcela formálně zahájena. Běží již dvakrát prodloužená lhůta (dva roky + jeden rok) na dokončení stavby. Další žádosti o prodloužení nebylo stavebním úřadem vyhověno. Vlastník se odvolal a Magistrát hl. m. Prahy věc vrátil k novému projednání. Během několika posledních let dostal vlastník od stavebního úřadu několik pokut za nerespektování výzvy k zabezpečení údržby budovy. Ke každé výzvě i pokutě podal vlastník odvolání, a pokud vím, tak po několika peripetiích proces končil u správního soudu.

   V druhé polovině roku městská část poslala vlastníkovi poptávku po odkoupení nemovitosti. Proběhlo první vzájemné jednání s tím, že za nemovitost vlastník požaduje částku o hodně přesahující 100 mil. Kč. Z jednání vlastníka je jasné, že nemá za cíl stavbu zrealizovat, ani opravit a hodlá ji se ziskem prodat. Další jednání by měla pokračovat. Bylo by záhodno, aby do procesu konečně vstoupilo hlavní město Praha.

   Václav Vondrášek

   místostarostaVytisknout