OTÁZKY A ODPOVĚDI

Vážení občané,
zde můžete vkládat své dotazy vztahující se k chodu Městské části Praha 2 a Úřadu Městské části Praha 2. Vaše dotazy budou zveřejněny po zodpovězení příslušným zástupcem samosprávy či zaměstnancem Úřadu MČ Praha 2. Dovolujeme si vás upozornit, že zodpovězeny budou pouze jasně formulované dotazy vztahující se k jednotlivým tématům. Příspěvky urážlivé, vulgární, rasistické, obsahující komerční sdělení, porušující platné právní normy ČR či obecné etické normy zodpovídány nebudou. Taktéž nebudou zodpovězeny dotazy s uvedenou nefunkční či falešnou e-mailovou adresou.
Je-li váš dotaz obsáhlejší, komplikovanější či zahrnuje širší problematiku, doporučujeme vám obracet se přímo na jednotlivé zástupce samosprávy prostřednictvím e-mailu, případně si můžete telefonicky sjednat schůzku. Kontaktní údaje na jednotlivé členy Rady MČ Praha 2 jsou uvedeny na našich webových stránkách.

 

Téma Řadit podle data
Obsahuje text:

Vložit otázku do tohoto tématu

*  
*  
   
 
*  


Otázky k tomuto tématu


1 2 3 4 5  další 
 • Otázka: Belehradska-Pod Karlovem (Vaclav Klimt 16.11.2018 18:54) – Obecné téma
  Dobry vecer, zajimalo by me, zda pri rekonstrukci pesi spojky mezi ulicemi Belehradska a Pod Karlovem je v planu prekonat co se doby realizace tyce stavbu tuneloveho komplexu Blanka. V podstate trivialni predlazdeni zde probiha jiz nekolik mesicu. Chodim tudy jednou tydne a vsechny zmeny za tyden jsou v podstate neznatelne.
  Dekuji za odpoved
  Vaclav Klimt
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 20.11.2018 9:46)
   Dobrý den, pane Klimte,

   rekonstrukce propojovací cesty Pod Karlovem je v současné době z jedné třetiny plochy zadlážděna, je nainstalováno nové kovové zábradlí, osazeny obrubníky . Práce probíhají dle schváleného HMG a předpokládaný termín ukončení prací je 30. 11. 2018. 

   Petr Tomíšek,
   webadmin
 • Otázka: Oldřichova ulice (Jakub Slanina 09.11.2018 14:59) – Obecné téma
  Dobrý den,

  rád bych Vás požádal o řešení situace na nároží ulic Oldřichova a Svatoplukova, kde se schází alkoholici, pijí na veřejnosti alkohol, močí zde za bílého dne na domy a obecně prostor znečišťují a to v blízkosti ordinace. Nepište prosím, že máme pokaždé volat MP, není možné reagovat na dlouhodobý problém a porušování vyhlášek tím, že občané budou každý den hlásit opakovanou situaci na linku tísňového volání. Kdyby hlídka MP, která tudy pravidelně prochází tuto situaci neignorovala, tak je problém dávno vyřešen. I my jsme Praha 2! Děkuji za řešení.
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 12.11.2018 12:47)
   Dobrý den,

   požádali jsem jak MP Praha, tak Policii ČR o součinnost.

   Hezký den,

   Petr Tomíšek
   webadmin
 • Otázka: rekonstrukce Ostrčilova náměstí a Jaromírovy ulice a Křesomyslova. (Daniel Bašus 09.11.2018 14:34) – Obecné téma
  Dobrý den, prosím, můžete zvěřejnit plán rekonstrukce Ostrčilova náměstí a Jaromírovy ulice? Myslím, jak bude ulice nově vypadat, stromy, parková úprava Ostčilova náměstí, přechody u zastávky Svatoplukova, tram zastávka Svatoplukova, šírě silnice, cyklostezky,atd...? Můžete mě odkázat na nějaký hotový plán rekonstrukce?
  Děkuji
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 12.11.2018 11:33)

   Dobrý den,

   takový plán, který bychom mohli zveřejnit, nemáme, v tomto případě doporučuji obrátit se na IPR hl. m. Prahy.

   S pozdravem

   Josef Gál

   vedoucí odboru dopravy a územního rozvoje

 • Otázka: chodník (Jan Hanzlík, Nemovitost Oldřichova 49 a.s. 24.10.2018 15:32) – Obecné téma
  Dobrý den,

  v minulých týdnech probíhala rekonstrukce el. přípojek v celé Oldřichově ulici. Rád bych reklamoval stav chodníku, v jakém ho realizační firma nechala. V chodníku jsou opravdu velké díry a to i přímo před naším vchodem (viz příloha). Prosím o úpravu chodníku, v tomto stavu je opravdu nebezpečný.

  Děkuji

       
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 24.10.2018 16:00)
   Dobrý den, pan Hanzlíku, obraťte se, prosím, na Technickou správu komunikací, a. s., (TSK), která chodníky spravuje a po skončení prací si měla chodník převzít. TSK by měla po zhotoviteli požadovat nápravu.
   (http://www.tsk-praha.cz/wps/portal) Oddělení oblastní správy pro MČ Praha 2 sídlí v Rejskově ulici 1052/1.

   Hezký den,

   Petr Tomíšek,
   webadmin
 • Otázka: rekonstrukce kobky na náplavce (Jana Biskupová 14.08.2018 10:34) – Obecné téma
  Dobrý den,zajímá mne proč už asi před třemi měsíci byla přerušena práce na vybudování slibovaných kavárniček na náplavce Rašínova nábřeží.(směr od Vyšehradského tunelu)Místo je rozbourané,ohraničené vlnitým plechem a schody z nábřeží uzavřené-omezující příchod na náplavku.Kavárničky měly být uvedeny do provozu už v červnu.Dělá to ostudu jinak krásnému místu pod Vyšehradem.Děkuji Biskupová
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 14.8.2018 10:47)
   Dobrý den, paní Biskupová,

   obraťte se, prosím, na koordinátora správy náplavek z firmy TCP, a. s. – pan Ing. Jan Nejedlý: j.nejedly@tcp-as.cz

   Hezký den,

   Petr Tomíšek
 • Otázka: Re: Rozvoj Nuslí (Martin Vtípil 24.07.2018 10:59) – Obecné téma
  Dobrý den,

  nedá mi to a musím reagovat na příspěvek paní Trojanové.

  Rozvoj Nuslí rozhodně nevnímám pozitivně. V poslední době na mě celá čtvrť působí spíše jako vyloučená lokalita a zanedbaná, zapomenutá část Prahy 2. Nemluvě o pracích, které probíhají naprosto neefektivně. Nedávno byly chodníky rozkopané kvůli plynu, teď kvůli elektřině a za rok snad KONEČNĚ kvůli výměně povrchu, které jsou v naprosto katastrofálním stavu. Okolí Botiče je zavaleno odpadky, na které jsem vás už 3x upozornil a doposud jsem nedostal odpověď. Zastávka Svatoplukova je vyřešena vysloužilou kolejovou deskou, kolem trati je vyvrácený plot, v parku chybí kus oplocení, oprava vybetonování kolem oplocení v ulici Sekaninova bylo vyřešeno za pomoci nevzhledných hromádek betonu, staré lavičky byly nahrazeny sic novými, ale namísto původních byly přilepeny k asfaltu. Poslední kapkou pro mě byla včerejší návštěva parku Folimanka, kde rozhodně není nedostatek laviček. Z nějakého, pro mě nepochopitelného důvodu (asi prostě zbyla, tak kam s ní) jste tam umístili lavičku, která je naprosto odlišná od zbytku. Působí tak jako pěst na oko, zpracováním i vzhledem je mezi současné vybavení parku naprosto nevhodná. Prosím tedy o její okamžité odstranění. Věřím, že nikomu chybě nebude. Jako by nestačilo, že na I.P. Pavlova je v okolí zastávky asi 15 druhů odpadkových košů. Obecně tedy sjednocení mobiliáře radnici MČ P2 moc nejde. Na podzim budou volby, doufám, že občané už konečně otevřou oči.

   
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 31.7.2018 15:20)

   Dobrý den, pane Vtípile,

   městská část Praha 2 dlouhodobě preferuje koordinované rekonstrukce ulic, včetně inženýrských sítí atd. V drtivé většině případů však není investorem akce a nemá svěřeny do správy příslušné pozemky, takže nemůže sled prací ovlivnit přímo. Bohužel se nezdařila koordinace v případě prací v ul. Na slupi, Ostrčilovo náměstí a Jaromírova. Dopravní podnik hl. m. Prahy nemohl již dále odkládat chystanou rekonstrukci tramvajové trati, která byla v havarijním stavu. Technická správa komunikací hl. m. Prahy a.s. (TSK) však tou dobou ještě neměla projekčně připravenou rekonstrukci povrchů a práce tedy neproběhly naráz, jak bylo preferováno Prahou 2. V koordinaci tedy nyní probíhají alespoň práce na plynovodním řadu a elektrických kabelech. Rekonstrukce Ostrčilova náměstí a Jaromírovy ulice snad započne následující rok, do té doby je zastávka Svatoplukova v provizoriu. Ulice Oldřichova předmětem rekonstrukce není, ale městská část ji ve spolupráci s TSK zařadila do Chodníkového programu, neboť povrchy chodníků jsou ve špatném stavu.  

    Ve věci údržby koryta a břehů Botiče na území Prahy 2 jsme oslovili správce pozemků, tj. TSK hl. m. Prahy a.s. a Lesy hl. m. Prahy a.s. Níže uvádíme jejich vyjádření.

   Lesy hl. m. Prahy standardně uklízí celý tok potoka Botiče 2x ročně na jaře a na podzim.  Zhruba 2 x až 4 x měsíčně vyjíždí na úklidy části úseku, na které  upozorňují občané, jedná se o vyhozené ledničky, gauče, křesla a podobný odpad ve vodním toku. V období od 15.5 do 15.6. proběhl nadstandardní úklid. Takže další plánovaný úklid vodního toku proběhne na podzim letošního roku, pokud se nenaskytne zvláštní událost.

   Pozemek, na kterém je nyní nejvíce odpadků, je ve správě TSK (zelené břehy – svah). Správce zeleně, který má tento prostor na starost, přislíbil provedení úklidu v nejbližším možném termínu.

   V další části Vašeho dotazu ohledně umístění jiného typu laviček v parku Folimanka je situace následující.  V roce 2007 provedla městská část realizaci revitalizace I. etapa. V rámci této etapy byly použity  lavičky Vídeň,  které byly odsouhlaseny dotčenými orgány státní  správy.  Staré lavičky, které jsou zničené vandaly nebo jsou dožilé a nelze zajistit jejich repase či opravu, jsou postupně vyměňované  za stejný typ.  Plánujeme výměnu  laviček   v celé řadě.

    Odbor životního  prostředí  a odbor dopravy a územního řízení

 • Otázka: Náter plotu (Petr Šamerák 23.07.2018 13:38) – Obecné téma
  Dobrý den,

  nejprve bych chtěl pochválit radnici, že nechala přetřít červeno bíle ploty kolem Náměstí Míru, bohužel, nedošlo k odstranění původní vrstvy, už teď se proto nová barva olupuje, zábradlí je nepříjemné na dotyk. Řekl bych, že taková práce je zbytečná, je to škoda nejen materiálu, ale i samotné práce.

  Lze tuto práci reklamovat? Domnívám se, že nebyla provedena v pořádku.


   
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 25.7.2018 10:14)

   Vážený pane Šameráku,

   zábradlí na náměstí Míru je ve správě Technické správy komunikací hl. m. Prahy, a.s. Váš podnět jsme předali odpovědnému technikovi. Dle jeho sdělení dodavatel nátěr opraví. Na příští rok je navíc  plánována rozsáhlejší oprava tohoto zábradlí.

   Hezký den,

   Dana Hrachová

   Odbor životního prostředí

 • Otázka: Rozvoj Nuslí (Jitka Trojanová 22.06.2018 13:47) – Obecné téma
  Dobrý den,

  chtěla jsem MČ P2 poděkovat za aktivity které vedou k rozvoji nuslí v okolí Ostrčilova náměstí a Jaromírovy. Jsou nějaké další plány?

  Dlouhodobě nás ale trápí chodník na Oldřichově ulici, můžete prosím zajistit zařazení do plánu opravy chodníků, tak jako to nyní probíhá Na Slupi?

  Moc děkujeme.
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 10.7.2018 15:53)

   Dobrý den,

   správcem většiny chodníků a vozovek je Technická správa komunikací hl. m. Prahy, a. s., (TSK) a musí tyto komunikace udržovat v požadované kvalitě. Rekonstrukce ul. Na Slupi je akcí TSK a nespadá přímo do Chodníkového programu, do nějž městská část Praha 2 ze svého rozpočtu přispívá částkou cca 10 milionů korun ročně. Ve spolupráci s TSK jsou vyhodnocovány úseky chodníků ve špatném stavu a ty jsou pak podle finančních možností zařazovány do Chodníkového programu nad rámec běžné údržby.

   Chodník v ulici Oldřichova je opravdu ve špatném stavu a byl předběžně zařazen do Chodníkového programu pro rok 2019. Práce je však třeba důsledně zkoordinovat s dalšími akcemi v lokalitě, jejichž investorem bude TSK. Po zmíněné rekonstrukci ul. Na Slupi bude následovat úprava Ostrčilova náměstí dle požadavků Prahy 2. Kompletní rekonstrukcí projde též ul. Jaromírova, kde bude opět investorem TSK.

   Ve finálním stavu tak bude mít Nuselské údolí opravenou tramvajovou trať s bezbariérovými zastávkami, částečně nové vozovky i chodníky, pouliční osvětlení a inženýrské sítě v Jaromírově ulici. Věřím, že i přes dočasné omezení komfortu místních obyvatel bude dlouhodobý efekt pozitivní.

   S pozdravem

   Mgr. Ondřej Klička

   Odbor dopravy a územního rozvoje

   pověřený vedoucí odd. dopravy

 • Otázka: Komerční akce v prostoru kaple sv. Longina (Havlíček 27.06.2018 22:53) – Obecné téma
  Dobrý den,

  organizáror festivalu, Rodunda který se konal 9.6. pod záštitou MČ P2 a Mgr. Černochové v parku u kaple sv. Longina, ulomil schod do parku u Kaple sv. Longina. Stalo se tak pravděpodobně při stěhování těžkých lavic do prostoru parku.

  Zajímalo by mne:
  - kolik činil pronájem tohoto parku do rozpočtu MČ (bylo vybíráno vstupné)
  - zda provedl někdo kontrolu parku - cedule o akci visely ještě několik dnů po jeho skončení
  - proč MP ignorovala parkování na chodníku v době akce a umělecké dopravní značení organizátory festivalu

  Děkuji Havlíček

  P.S. prosím informování spol. Komvag, která se o park stará aby odemykala obě branky a opatřila branku cedulkou informující o správci a úklidu. Cedulku někdo odcizil.

       
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 4.7.2018 12:49)

   Vážený pane Havlíčku,

   schod do parku u Kaple sv. Longina ulomil dne 9. 6. 2018 dodavatel jeslí v ulici Na Rybníčku stavebním zařízením. Vše bylo nafoceno a ještě tentýž den řádně nahlášeno zřizovateli. Vše je tedy v řešení a na chybě není organizátor akce. Kontrola parku byla provedena, cedule byly vzhledem k nepříznivému počasí odstraněny v nadcházejícím pracovním dni. Organizátoři měli nahlášený a povolený zábor ulice a řídili se pokyny MP – šlo o nutnost zajistit průjezd ulice pro záchranné složky. Dopravní značení nezajišťovali organizátoři, ale příslušné úřady. Společnost Komwag jsme o odemykání branek a chybějící ceduli informovali.

   OKSVV

 • Otázka: Dětské hřiště - Rybníček (Havlíček 27.06.2018 22:31) – Obecné téma
  Dobrý den, chtěl bych se zeptat kdy bude vybudováno dětské hřiště za kostelem sv. Štěpána, bude to prosím ještě v roce 18? Děti z této lokality nemají bohužel poblíž dětské hřiště. Připomínám že zde původní hřiště zabrala stavba MČ a budovaných jeslí. Zároveň prosím o aktualizaci informační cedule s případným termínem.

  Děkuji Havlíček

   
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 2.7.2018 14:10)
   Vážený pane Havlíčku,

   stavební práce na přemístění  veřejného dětského hřiště Na Rybníčku byly zahájeny 26. června 2018. Dokončení prací se předpokládá ke 31. 8. 2018. Hřiště bude oplocené, oploceni bylo zadáno do výroby. Dokončení oploceni se předpokládá v prvním říjnovém týdnu.

   Stavbu bude realizovat firma Dame, a. s., Nademlejnská 5/683, 198 00 Praha 9, IČ: 61058505.
   Upozornění na brance