OTÁZKY A ODPOVĚDI

Vážení občané,
zde můžete vkládat své dotazy vztahující se k chodu Městské části Praha 2 a Úřadu Městské části Praha 2. Vaše dotazy budou zveřejněny po zodpovězení příslušným zástupcem samosprávy či zaměstnancem Úřadu MČ Praha 2. Dovolujeme si vás upozornit, že zodpovězeny budou pouze jasně formulované dotazy vztahující se k jednotlivým tématům. Příspěvky urážlivé, vulgární, rasistické, obsahující komerční sdělení, porušující platné právní normy ČR či obecné etické normy zodpovídány nebudou. Pokud je váš dotaz obsáhlejší, komplikovanější či zahrnuje širší problematiku, doporučujeme vám obracet se přímo na jednotlivé zástupce samosprávy prostřednictvím e-mailu, případně si můžete telefonicky sjednat schůzku. Kontaktní údaje na jednotlivé členy Rady MČ Praha 2 jsou uvedeny na našich webových stránkách.

 

Téma Řadit podle data
Obsahuje text:

Vložit otázku do tohoto tématu

*  
*  
   
 
*  


Otázky k tomuto tématu


1 2 3 4 5  další 
 • Otázka: rekonstrukce kobky na náplavce (Jana Biskupová 14.08.2018 10:34) – Obecné téma
  Dobrý den,zajímá mne proč už asi před třemi měsíci byla přerušena práce na vybudování slibovaných kavárniček na náplavce Rašínova nábřeží.(směr od Vyšehradského tunelu)Místo je rozbourané,ohraničené vlnitým plechem a schody z nábřeží uzavřené-omezující příchod na náplavku.Kavárničky měly být uvedeny do provozu už v červnu.Dělá to ostudu jinak krásnému místu pod Vyšehradem.Děkuji Biskupová
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 14.8.2018 10:47)
   Dobrý den, paní Biskupová,

   obraťte se, prosím, na koordinátora správy náplavek z firmy TCP, a. s. – pan Ing. Jan Nejedlý: j.nejedly@tcp-as.cz

   Hezký den,

   Petr Tomíšek
 • Otázka: Re: Rozvoj Nuslí (Martin Vtípil 24.07.2018 10:59) – Obecné téma
  Dobrý den,

  nedá mi to a musím reagovat na příspěvek paní Trojanové.

  Rozvoj Nuslí rozhodně nevnímám pozitivně. V poslední době na mě celá čtvrť působí spíše jako vyloučená lokalita a zanedbaná, zapomenutá část Prahy 2. Nemluvě o pracích, které probíhají naprosto neefektivně. Nedávno byly chodníky rozkopané kvůli plynu, teď kvůli elektřině a za rok snad KONEČNĚ kvůli výměně povrchu, které jsou v naprosto katastrofálním stavu. Okolí Botiče je zavaleno odpadky, na které jsem vás už 3x upozornil a doposud jsem nedostal odpověď. Zastávka Svatoplukova je vyřešena vysloužilou kolejovou deskou, kolem trati je vyvrácený plot, v parku chybí kus oplocení, oprava vybetonování kolem oplocení v ulici Sekaninova bylo vyřešeno za pomoci nevzhledných hromádek betonu, staré lavičky byly nahrazeny sic novými, ale namísto původních byly přilepeny k asfaltu. Poslední kapkou pro mě byla včerejší návštěva parku Folimanka, kde rozhodně není nedostatek laviček. Z nějakého, pro mě nepochopitelného důvodu (asi prostě zbyla, tak kam s ní) jste tam umístili lavičku, která je naprosto odlišná od zbytku. Působí tak jako pěst na oko, zpracováním i vzhledem je mezi současné vybavení parku naprosto nevhodná. Prosím tedy o její okamžité odstranění. Věřím, že nikomu chybě nebude. Jako by nestačilo, že na I.P. Pavlova je v okolí zastávky asi 15 druhů odpadkových košů. Obecně tedy sjednocení mobiliáře radnici MČ P2 moc nejde. Na podzim budou volby, doufám, že občané už konečně otevřou oči.

   
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 31.7.2018 15:20)

   Dobrý den, pane Vtípile,

   městská část Praha 2 dlouhodobě preferuje koordinované rekonstrukce ulic, včetně inženýrských sítí atd. V drtivé většině případů však není investorem akce a nemá svěřeny do správy příslušné pozemky, takže nemůže sled prací ovlivnit přímo. Bohužel se nezdařila koordinace v případě prací v ul. Na slupi, Ostrčilovo náměstí a Jaromírova. Dopravní podnik hl. m. Prahy nemohl již dále odkládat chystanou rekonstrukci tramvajové trati, která byla v havarijním stavu. Technická správa komunikací hl. m. Prahy a.s. (TSK) však tou dobou ještě neměla projekčně připravenou rekonstrukci povrchů a práce tedy neproběhly naráz, jak bylo preferováno Prahou 2. V koordinaci tedy nyní probíhají alespoň práce na plynovodním řadu a elektrických kabelech. Rekonstrukce Ostrčilova náměstí a Jaromírovy ulice snad započne následující rok, do té doby je zastávka Svatoplukova v provizoriu. Ulice Oldřichova předmětem rekonstrukce není, ale městská část ji ve spolupráci s TSK zařadila do Chodníkového programu, neboť povrchy chodníků jsou ve špatném stavu.  

    Ve věci údržby koryta a břehů Botiče na území Prahy 2 jsme oslovili správce pozemků, tj. TSK hl. m. Prahy a.s. a Lesy hl. m. Prahy a.s. Níže uvádíme jejich vyjádření.

   Lesy hl. m. Prahy standardně uklízí celý tok potoka Botiče 2x ročně na jaře a na podzim.  Zhruba 2 x až 4 x měsíčně vyjíždí na úklidy části úseku, na které  upozorňují občané, jedná se o vyhozené ledničky, gauče, křesla a podobný odpad ve vodním toku. V období od 15.5 do 15.6. proběhl nadstandardní úklid. Takže další plánovaný úklid vodního toku proběhne na podzim letošního roku, pokud se nenaskytne zvláštní událost.

   Pozemek, na kterém je nyní nejvíce odpadků, je ve správě TSK (zelené břehy – svah). Správce zeleně, který má tento prostor na starost, přislíbil provedení úklidu v nejbližším možném termínu.

   V další části Vašeho dotazu ohledně umístění jiného typu laviček v parku Folimanka je situace následující.  V roce 2007 provedla městská část realizaci revitalizace I. etapa. V rámci této etapy byly použity  lavičky Vídeň,  které byly odsouhlaseny dotčenými orgány státní  správy.  Staré lavičky, které jsou zničené vandaly nebo jsou dožilé a nelze zajistit jejich repase či opravu, jsou postupně vyměňované  za stejný typ.  Plánujeme výměnu  laviček   v celé řadě.

    Odbor životního  prostředí  a odbor dopravy a územního řízení

 • Otázka: Náter plotu (Petr Šamerák 23.07.2018 13:38) – Obecné téma
  Dobrý den,

  nejprve bych chtěl pochválit radnici, že nechala přetřít červeno bíle ploty kolem Náměstí Míru, bohužel, nedošlo k odstranění původní vrstvy, už teď se proto nová barva olupuje, zábradlí je nepříjemné na dotyk. Řekl bych, že taková práce je zbytečná, je to škoda nejen materiálu, ale i samotné práce.

  Lze tuto práci reklamovat? Domnívám se, že nebyla provedena v pořádku.


   
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 25.7.2018 10:14)

   Vážený pane Šameráku,

   zábradlí na náměstí Míru je ve správě Technické správy komunikací hl. m. Prahy, a.s. Váš podnět jsme předali odpovědnému technikovi. Dle jeho sdělení dodavatel nátěr opraví. Na příští rok je navíc  plánována rozsáhlejší oprava tohoto zábradlí.

   Hezký den,

   Dana Hrachová

   Odbor životního prostředí

 • Otázka: Rozvoj Nuslí (Jitka Trojanová 22.06.2018 13:47) – Obecné téma
  Dobrý den,

  chtěla jsem MČ P2 poděkovat za aktivity které vedou k rozvoji nuslí v okolí Ostrčilova náměstí a Jaromírovy. Jsou nějaké další plány?

  Dlouhodobě nás ale trápí chodník na Oldřichově ulici, můžete prosím zajistit zařazení do plánu opravy chodníků, tak jako to nyní probíhá Na Slupi?

  Moc děkujeme.
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 10.7.2018 15:53)

   Dobrý den,

   správcem většiny chodníků a vozovek je Technická správa komunikací hl. m. Prahy, a. s., (TSK) a musí tyto komunikace udržovat v požadované kvalitě. Rekonstrukce ul. Na Slupi je akcí TSK a nespadá přímo do Chodníkového programu, do nějž městská část Praha 2 ze svého rozpočtu přispívá částkou cca 10 milionů korun ročně. Ve spolupráci s TSK jsou vyhodnocovány úseky chodníků ve špatném stavu a ty jsou pak podle finančních možností zařazovány do Chodníkového programu nad rámec běžné údržby.

   Chodník v ulici Oldřichova je opravdu ve špatném stavu a byl předběžně zařazen do Chodníkového programu pro rok 2019. Práce je však třeba důsledně zkoordinovat s dalšími akcemi v lokalitě, jejichž investorem bude TSK. Po zmíněné rekonstrukci ul. Na Slupi bude následovat úprava Ostrčilova náměstí dle požadavků Prahy 2. Kompletní rekonstrukcí projde též ul. Jaromírova, kde bude opět investorem TSK.

   Ve finálním stavu tak bude mít Nuselské údolí opravenou tramvajovou trať s bezbariérovými zastávkami, částečně nové vozovky i chodníky, pouliční osvětlení a inženýrské sítě v Jaromírově ulici. Věřím, že i přes dočasné omezení komfortu místních obyvatel bude dlouhodobý efekt pozitivní.

   S pozdravem

   Mgr. Ondřej Klička

   Odbor dopravy a územního rozvoje

   pověřený vedoucí odd. dopravy

 • Otázka: Komerční akce v prostoru kaple sv. Longina (Havlíček 27.06.2018 22:53) – Obecné téma
  Dobrý den,

  organizáror festivalu, Rodunda který se konal 9.6. pod záštitou MČ P2 a Mgr. Černochové v parku u kaple sv. Longina, ulomil schod do parku u Kaple sv. Longina. Stalo se tak pravděpodobně při stěhování těžkých lavic do prostoru parku.

  Zajímalo by mne:
  - kolik činil pronájem tohoto parku do rozpočtu MČ (bylo vybíráno vstupné)
  - zda provedl někdo kontrolu parku - cedule o akci visely ještě několik dnů po jeho skončení
  - proč MP ignorovala parkování na chodníku v době akce a umělecké dopravní značení organizátory festivalu

  Děkuji Havlíček

  P.S. prosím informování spol. Komvag, která se o park stará aby odemykala obě branky a opatřila branku cedulkou informující o správci a úklidu. Cedulku někdo odcizil.

       
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 4.7.2018 12:49)

   Vážený pane Havlíčku,

   schod do parku u Kaple sv. Longina ulomil dne 9. 6. 2018 dodavatel jeslí v ulici Na Rybníčku stavebním zařízením. Vše bylo nafoceno a ještě tentýž den řádně nahlášeno zřizovateli. Vše je tedy v řešení a na chybě není organizátor akce. Kontrola parku byla provedena, cedule byly vzhledem k nepříznivému počasí odstraněny v nadcházejícím pracovním dni. Organizátoři měli nahlášený a povolený zábor ulice a řídili se pokyny MP – šlo o nutnost zajistit průjezd ulice pro záchranné složky. Dopravní značení nezajišťovali organizátoři, ale příslušné úřady. Společnost Komwag jsme o odemykání branek a chybějící ceduli informovali.

   OKSVV

 • Otázka: Dětské hřiště - Rybníček (Havlíček 27.06.2018 22:31) – Obecné téma
  Dobrý den, chtěl bych se zeptat kdy bude vybudováno dětské hřiště za kostelem sv. Štěpána, bude to prosím ještě v roce 18? Děti z této lokality nemají bohužel poblíž dětské hřiště. Připomínám že zde původní hřiště zabrala stavba MČ a budovaných jeslí. Zároveň prosím o aktualizaci informační cedule s případným termínem.

  Děkuji Havlíček

   
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 2.7.2018 14:10)
   Vážený pane Havlíčku,

   stavební práce na přemístění  veřejného dětského hřiště Na Rybníčku byly zahájeny 26. června 2018. Dokončení prací se předpokládá ke 31. 8. 2018. Hřiště bude oplocené, oploceni bylo zadáno do výroby. Dokončení oploceni se předpokládá v prvním říjnovém týdnu.

   Stavbu bude realizovat firma Dame, a. s., Nademlejnská 5/683, 198 00 Praha 9, IČ: 61058505.
   Upozornění na brance

 • Otázka: Náměstí Míru (Petr Veverka 06.06.2018 18:50) – Obecné téma
  Dobrý den,

  Před pár měsíci jsem se přistěhoval do Prahy, takřka denně procházím náměstím Míru. Toto místo považuje za naprosto mimořádné, bohužel, krásu celého prostoru kazí několik věcí. V následující zprávě se Vám je pokusím předat. Prosím, neberte tuto zprávu nějak kverulantský, ale jako zásobník nápadů, jak zlepšit prostředí kolem nás všem.

  1) PŘÍVOD EL. Začnu hned velmi nevkusným přívodem elektřiny do stánků u metra. Když jsem poprvé viděl dráty natažené kolem lamp, myslel jsem si, že jde o přívozní řešení. Jak se zdá, není tomu tak, z jakého důvodu se tyto kabely nezakopají?
  2) LAMPY: Přímo na náměstí jsou dvě velké lampy pouličního osvětlení, které absolutně nezapadají do prostotu, proč jsou zde instalovány tyto obyčejné lampy? Zbytečně to taký historický ráz náměstí. Nehledě na zbytečnou reklamu ve veřejném prostoru..
  3) VÝSADBA U METRA: Jako velmi špatnou musím hodnotit výsadbu jehličnanů kolem vstupu do metra. Zcela zbytečně prostor ztemňují, mezi keři jsou odpadky, mnohdy je toto temné prostranství využíváno jako toaleta
  4) ZÁBRADLÍ: O kousek vedle se nachází vstup do šachty, který je oplocen plotem, který je ve špatném stavu . Pokud tento prostor není ve správě Prahy 2, jsem si jistý, že urgence u majitel by věc napravila.
  5) PLOT: Všímám si, že je často obměňován plot kolem záhonů. Zde je třeba upozornit, že výklenky musí směřovat dolů. Toto opatření svádí vodu na zem a plot nezrezne. Pravidelně je špatně nasazován
  6) DŘEVINY: Šeříky ze zpravidla udržují způsobem, že veškeré boční a půdní výhonky se neprodleně zaštipují. Celý keř se tak krásně tvaruje. Na náměstí se tak neděje, zcela zbytečně je tam mezi keři tma a neroste tam tráva. Smutné hodnocení mám i výsadbě květin.. letošní skladba je zbytečně zastaralá a monotónní. Použité květiny jsou navíc zvoleny poměrně nevhodně – například afrikány jsou při větru hned zlomené od ostatních květin.
  7) OSVĚTLENÍ KOSTELA: před Divadlem se nachází VO, na kterém jsou umístěné reflektory na Divadlo a Kostel. Ty co míří na Ludmilu jsou však přímo před stromem. V noci tedy nesmysl nasvěcují korunu stromu.

  Nerad bych však končil negativně. Pochválit však musím město za příkladné uklizení náměstí, péče o lavičky je také velmi milá.

  Díky
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 28.6.2018 14:19)
   Vážený pane,

   velmi nás těší Váš velký zájem o náměstí Míru. Níže uvádíme k Vaším podnětům  jednotlivé odpovědi.

   1)  Nejedná se plochu, kterou spravuje městská část Praha 2. Svůj podnět prosím směřujte na Magistrát hlavního města Prahy (MHMP).

   2)  Veřejné osvětlení je také ve vlastnictví a správě MHMP, a proto se na něj se svým podnětem opět obraťte.

   3)  S tímto zjištěním  naprosto souhlasíme a z toho důvodu je zpracovávána projektová dokumentace na úpravy části parku, která v roce 2002 neprošla rekonstrukcí, tj. jedná se o plochu kolem kostela a stanice metra.

   4)  Bude řešeno v rámci zpracovávané projektové dokumentace.

   5)  Naposledy byl  plot kolem záhonů měněn před dvěma lety, kdy došlo při pořádání větší akce k totální destrukci. Máte pravdu, že někdy je špatně nasazován, ale to je také z toho důvodu, že například ještě nebyly dokončeny zahradnické práce, které pokračují následující den.

   6)  Jedná se o kulturní a  nemovitou památku a z toho důvodu je zde volen tento sortiment rostlin. Na záhony máme spíše opačnou reakci, než kterou uvádíte Vy. Záhony jsou již krásně zapojené. Co se týká  šeříků, tak jsou to již starší keře, které průběžně upravujeme a nově tvarujeme.

   7)  Slavnostní osvětlení opět je ve vlastnictví MHMP.

   Ještě jednou Vám děkujeme za Vaše podněty a připomínky.

   Odbor životního prostředí

 • Otázka: Hudební akce v centru (R.Fousek 09.06.2018 17:06) – Obecné téma
  Dobrý den, chci se zeptat zda budou pokračovat Na Karlově náměstí další decibelová vystoupení béčkových hudebních skupin pro přiopilé cizince o víkendech. Je hezké že se staráte o oživení dění v pražských ulicích, nicméně chudáci pacienti ležící v okolí Karlova náměstí a obyvatelé jeho okolí když jsou nuceni bez možnosti volby toto poslouchat. Myslím že jsou vhodnější místa na podobné akce a parčík by se bez toho obešel. Pokud Vám můj dotaz připadne nepodstatný, tak Vám doporučuji si lehnout při další hudební produkci do přilehlé nemocnice jako pacient po operaci. Děkuji.
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 27.6.2018 7:52)

   Vážený pane Fousku,

   akce spolku Nerudný fest.cz „Praha Žije Hudbou“ , která se konala dne 8. a 9. června 2018 na Karlově náměstí v jižní části, byla projednaná a schválena Radou městské části Prahy 2 (usnesení č. 189  ze dne 19. 3. 2018). Akce byla povolena od 7:00 do 21:00 hodin, s ukončením hudební produkce do 21:00 hodin. Hudební produkce skončila do 21 hodin v souladu se smlouvou.

   Výše uvedená akce spolku Nerudný fest.cz byla projednána se zástupci Všeobecné fakultní nemocnice v Praze, která s výše uvedenou akcí souhlasila a od vedení této nemocnice jsme neobdrželi žádné stížnosti. Městská část se snaží počet hudebních produkcí redukovat na minimum. Další hudební akce v parku na Karlově náměstí se bude konat 22. 8. 2018, bude však komorního charakteru. S ohledem na Vaši stížnost městská část v případě žádosti v budoucnu zváží povolení akce tohoto typu s hudební produkcí.

   Odbor životního prostředí

 • Otázka: Provozní doba kavárny (J. Bečvářová 07.06.2018 9:44) – Obecné téma
  Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda má Praha 2 obecně závaznou vyhlášku, kterou reguluje provozní dobu hostinských zařízení. Jedná se mi o kavárnu Bullerbyn v Chodské 17, která má otvírací dobu 11-1 hod. Její hosté ruší noční klid hlasitým hovorem a smíchem někdy ještě ke 2. hodině noční. Předem děkuji za odpověď. S pozdravem J.Bečvářová
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 7.6.2018 14:09)

   Vážená paní Bečvářová,

   v současné době není žádný právní předpis, který by omezoval provozní dobu restaurací na území Prahy 2. Provozní doba však může být upravena v kolaudačním rozhodnutí, otázky nadměrného hluku, které ve svém dotazu zmiňujete, nejsou v kompetenci živnostenských úřadů, živnostenský úřad nemůže posuzovat, zda provozovatel užívá předmětné prostory v souladu s kolaudačním rozhodnutím a ani účinky vyvolané užíváním stavby. Toto přísluší stavebním úřadům, které provádějí kolaudační řízení a vydávají kolaudační rozhodnutí. Stejně tak živnostenský úřad v rámci svých dozorových kompetencí není oprávněn posuzovat chování klientů, situace, které svým chováním vyvolávají návštěvníci, popř. jiné osoby, v nočních hodinách v provozovně a  před ní. Toto mohou na místě řešit orgány policie. Ty jsou povinny poskytovat správním orgánům potřebnou součinnost a přestupky, o kterých se dozvěděly při výkonu své pravomoci, jim oznamovat. Správní orgány pak tyto přestupky projednávají podle přestupkového zákona s konkrétními osobami, které se porušení dopustily.

   Zákon č. 455/1991 Sb., o živnostenském podnikání (živnostenský zákon), ve znění pozdějších předpisů (dále jen „živnostenský zákon“) v ustanovení § 17 odst. 8 písm. b) ukládá podnikateli povinnost označit provozovnu určenou pro prodej zboží nebo poskytování služeb spotřebitelům trvale a zvenčí viditelně prodejní nebo provozní dobou určenou pro styk se spotřebiteli; podle § 17 odst. 9 živnostenského zákona je povinností podnikatele při uzavření takové provozovny předem na vhodném a zvenčí viditelném místě označit počátek a konec uzavření, nebrání-li tomu závažné důvody. Porušení těchto povinností podnikatele je sankčně postižitelné podle živnostenského zákona. Jiné povinnosti v souvislosti s institutem prodejní nebo provozní doby pro podnikatele z živnostenského zákona nevyplývají a ani žádný jiný právní předpis provozní dobu neupravuje.

   Pro ucelenou informaci uvádíme, že omezení provozní doby restaurací, respektive restauračních zahrádek upravuje Nařízení č. 9/2011 Sb. hl. m. Prahy, kterým se vydává tržní řád, ve znění pozdějších předpisů, který stanoví v § 1 odst. 1 provozní dobu restauračních zahrádek po 22.00 hodině uvedených v příloze č. 1 tomuto nařízení, kde je konkrétně uvedeno místo a doba provozu po 22:00 hodině.

   Závěrem lze konstatovat, že nezbývá než opakovaně oznamovat obtěžující chování v oblasti veřejného pořádku orgánům policie.

   Drahoslava Hánová, Mgr.
   vedoucí odboru živnostenského

 • Otázka: Omalovánky jménem Nusle (Jindřich Stašek 28.05.2018 13:15) – Obecné téma
  Vážená radnice,

  za poslední dobu se výrazně zvýšil počet tzv. graffiti v Nuselském údolí. Denně cestuji napříč Prahou a neznám "počmáranější" čtvrť, než je ta naše. Sprejerům už nestačí fasády domů a k realizaci si vybrali i koryto Botiče a terasu u hradeb ve Folimance (zde vnímám nedostatečnou ochranu prostranství - proč zde nejsou kamery?). Jednou jsem měl příležitost dopadnout sprejující skupinku a zavolat MP, nicméně nemohu být všude. Hodlá se nějak radnice věnovat tomuto zanedbanému koutu Prahy 2? Děkuji za odpověď.
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 30.5.2018 10:22)

   Vážený pane Stašku,

   Městská část Praha 2 v rámci ochrany majetku proti poškozování sprejovými nástřiky – graffiti – uzavřela v dubnu letošního roku rámcovou smlouvu se společností Komwag, podnik čistoty a údržby města, a. s., za účelem odstraňování graffiti tvorby na nemovitostech, na kterých vykonává svěřená vlastnická práva. Tato smlouva se vztahuje na opěrné zídky, oplocení parků a další objekty v parcích. Smlouva se vztahuje též na nemovitosti v soukromém vlastnictví, jejichž vlastníci uzavřeli příslušnou smlouvu s Městskou částí Praha 2 a jsou zařazeni do komplexního programu na odstraňování graffiti tvorby. Součástí rámcové smlouvy je také realizace pravidelného monitoringu a evidence programu odstraňování graffiti tvorby. Vzhledem k tomu, že je nutné projednání aplikace antigraffiti nátěru s příslušnými orgány státní památkové péče před započetím díla, je třeba počítat s určitou časovou prodlevou. Samotné odstraňovací práce provádí firma do 24 hodin od doručení objednávky.

   Dále  má městská část Praha 2 uzavřenou smlouvu  se společností CENTR GROUP, a. s., na období od března do října kalendářního roku  na zajištění ostrahy parku po dobu 24 hodin. Mimo tuto ostrahu do parku dochází i hlídka městské policie. Park Folimanka je dost členitý a rozsáhlý. Bohužel jak ostraha, tak ani městská policie nemohou být všude. Co se týká hradeb, ty jsou v majetku hl. m. Prahy a správu zajišťuje společnost Urbia, s. r. o. Při pravidelných kontrolách pracovníky odboru životního prostředí je při zjištění graffiti na hradbách ihned správce kontaktován za účelem jejich odstranění.  Bohužel i přes neustálé odstraňování dochází k dalšímu poškozování.
   Jsme moc rádi, že stav Vám není lhostejný a  aktivně  jste se zapojil  k omezení těchto graffiti. O instalaci kamer MČ Prahy 2  zatím neuvažuje.

   Odbor majetku a investic
   Odbor životního prostředí