OTÁZKY A ODPOVĚDI

Vážení občané,
zde můžete vkládat své dotazy vztahující se k chodu Městské části Praha 2 a Úřadu Městské části Praha 2. Vaše dotazy budou zveřejněny po zodpovězení příslušným zástupcem samosprávy či zaměstnancem Úřadu MČ Praha 2. Dovolujeme si vás upozornit, že zodpovězeny budou pouze jasně formulované dotazy vztahující se k jednotlivým tématům.
Příspěvky urážlivé, vulgární, rasistické, obsahující komerční sdělení, porušující platné právní normy ČR či obecné etické normy zodpovídány nebudou. Taktéž nebudou zodpovězeny dotazy s uvedenou nefunkční či falešnou e-mailovou adresou.
Je-li váš dotaz obsáhlejší, komplikovanější či zahrnuje širší problematiku, doporučujeme vám obracet se přímo na jednotlivé zástupce samosprávy prostřednictvím e-mailu, případně si můžete telefonicky sjednat schůzku. Kontaktní údaje na jednotlivé členy Rady MČ Praha 2 jsou uvedeny na našich webových stránkách.

 

Téma Řadit podle data
Obsahuje text:

Vložit otázku do tohoto tématu

*  
*  
   
 
*  


Otázky k tomuto tématu


1 2 3 4 5  další 
 • Otázka: Rozbité zábradlí v ulici Na Zbořenci (Monika Erbenová 22.01.2020 23:04) – Obecné téma
  Dobrý den,

  v ulici na Zbořenci je již od podzimu rozbité zábradlí (viz foto). Prosím, kdy se plánuje jeho oprava? Situace je nebezpečná, nedaleko v ulici je mateřská škola, denně kolem procházejí děti, které mohou spadnout z relativně vysoké zdi.

  Děkuji Vám za odpověď,

  Monika Erbenová

   
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 24.1.2020 7:55)

   Dobrý den, paní Erbenová,

   Váš dotaz jsme předali správci, kterým je a. s. Technická správa komunikací hlavního města Prahy. Níže je odpověď příslušného pracovníka.

   Hezký den,

   Petr Tomíšek
   webadmin


   Dobrý den, oprava je zadána. Dodavatel slíbil termín dokončení do konce ledna. Zaurguji opravu.

   S pozdravem

   Tomáš Janoušek

   správní technik

   Technická správa komunikací hlavního města Prahy, a.s.

 • Otázka: Štrunc (David 10.01.2020 8:23) – Obecné téma
  Dobrý den, chtěl bych se zeptat jestli je opravdu třeba, aby se park U Vodárny i v této roční době čistil fukarem. Myslím, že například dnes, když jsou na něm kaluže a celý podklad je mokrý, nemá to z hlediska písku, který je třeba uklidit význam. Pochopil bych to ve chvíli, kdy je v parku spadané listí ani to tam dnes není. Myslím, že se jedná o způsob, který je neekonomický, zbytečně hlučný a navíc se tak v centru zbytečně dostávají do vzduchu další splodiny, kterých z dvoutaktního motoru vzniká nepoměrně víc, než z aut. Je mi trochu trapné psát každý půlrok, mám však pocit, že každý půlrok firma zkouší, jestli to lidem stále vadí. Tak bych rád zdělil, že ano, vadí! Používejte prosím košťata stejně, jako se vám to dařilo v létě. Děkuji.
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 21.1.2020 13:05)

   Vážený pane Štrunci,

   děkujeme Vám za podnět, který se týká používání fukaru na dětském hřišti U Vodárny.

   Na území Prahy 2 se nachází cca třetina dětských hřišť s povrchem z tartanu, což je umělý, dosti porézní povrch, odkud lze jemný písek, který děti roznášejí z pískoviště po celém hřišti ven, vymést velmi těžko. Tento písek roznášený dětmi je i pod herními prvky a v neposlední řadě i v herních prvcích (tubusy, plošiny apod.), kam by se úklidová firma s košťaty nedostala, proto je zde použití fukaru jediná efektivní možnost. Vhledem k tomu, že tato celkem čtyři dětská hřiště s tartanovým povrchem jsou i prostorově náročné /velké plochy/, je zde použití fukaru i z hlediska časové úspory pro pracovníky úklidové firmy na místě.

   S pozdravem

   Ing. Lucie Machová

   referent odboru životního prostředí

   správa dětských hřišť

 • Otázka: e-koloběžky (Pavel Řezáč 13.11.2019 14:38) – Obecné téma
  Budete to konečně řešit? Já se domnívám, že e-koloběžka na chodníku je:
  -nedovolené parkování
  -černá skládka
  -ohrožení bezpečnosti
  (není ztráta/nález)
  Úřad MČ musí řešit. Má městskou policii, Komwag.
  Má k dispozici parkoviště odtažených aut - tam si majitel vyzvedne odklizené koloběžky po zaplacení odvozu/odtahu a parkovného.
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 13.11.2019 14:52)

   Dobrý den,

   ÚMČ Praha 2 nemá Městskou policii, ta je zřizovaná hl. m. Prahou a také ji hl. m. Praha řídí, odtahové parkoviště je k dispozici Správě služeb hl. m. Prahy a ne ÚMČ Praha 2, firma Komwag není zřízena pro odtahy, ty jsou plně v kompetenci Správy služeb hl. m. Prahy. Poslední informaci kterou máme je, že hl. m. Praha připravuje zásady pro pohyb a stanicování elektrokoloběžek. Městská část Praha 2 nikdy neodsouhlasila pohyb elektrokoloběžek na svém území, pokud nebudou splněny podmínky, které jsme stanovili - a ty splněny nebyly.

   S pozdravem

   Josef Gál

   vedoucí odboru

   dopravy a územního rozvoje

 • Otázka: Výkop na Palackého náměstí (Vaculíková 13.11.2019 7:02) – Obecné téma
  Dobrý den,
  již několik týdnů "zkrášluje" Palackého náměstí před budovou Min. zdravotnictví výkop přesně v prostoru tramvajové zastávky. Výkop je obehnaný zábradlím a zapadaný silnou vrstvou listí a v tomto stavu je od počátku. Znáte důvod, proč se tam výkop objevil a jak dlouho tam ještě cestujícím bude překážet?
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 13.11.2019 8:41)
   Dobrý den, paní Vaculíková,

   velmi pravděpodobně jde o budování pilotního testovacího prototypu zastávkového přístřešku a zábradlí, jež má vytvořit nový mobiliář. Akci zastřešuje Magistrát hl. m. Prahy a Institut plánování a rozvoje hl. m. Prahy. 
   Zkuste se, prosím, obrátit na IPR, Kancelář komunikace, Vyšehradská 57, tel.: 723 063 887.

   Hezký den,

   Petr Tomíšek
   webadmin
 • Otázka: Parkování na chodníku před ZŠ Na Smetance (Jan Czerný 13.10.2019 23:02) – Obecné téma
  Považujete to za normální a přípustné?
   
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 15.10.2019 9:15)

   Dobrý den,

   jedná se o dopravní přestupek, který je plně v kompetenci obou policií a nikoliv městské části. Předáváme k přímému vyřízení.

   S pozdravem

   Josef Gál

   vedoucí odboru

   dopravy a územního rozvoje

 • Otázka: Zprovoznění hodin na průčelí ZŠ Na Smetance (Jan Czerný 08.10.2019 9:55) – Obecné téma
  Dobrý den, už několik měsíců jsou mimo provoz hodiny na průčelí ZŠ Na Smetance. Můžete informovat, kdy opět budou funkční? Chci doufat, že na Praze 2 se nezastavil čas...
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 9.10.2019 13:12)

   Dobrý den, pane Czerný,

   hodiny jsou odpojeny z důvodu stavebních úprav půdní vestavby a tedy odpojení všech energií ve vestavbě. Až bude vestavba vyklizena, pak bude patrně možné hodiny znovu zprovoznit.

   Hezký den,

   Petr Tomíšek
   webadmin
 • Otázka: Termin dokonceni (Jana Nicova 26.09.2019 9:38) – Obecné téma
  Jan Korseska
  Adam Scheinherr
  Jaroslav Němec
  Dobry den, volala jsem na cislo, uvedene na rozpisu etap praci. Vymluvy, vymluvy. A jeste jsem se dovedela, ze po skluzovych vykopech kvuli elektrine prijdou na radu kabely televizni, ovsem, samozrejme, musi byt v jinych dirach. Takze konec prijde kdy? Vse probiha chaoticky, nekoordinovane, bordel kam se clovek podiva. Nekolik dni se zde nepracuje. Chodniky stale rozkopany. Vsude hrody se zbytky materialu. Plynari zde zapomneli dve riury a diky tomu zde vznika skladka odpadnich materialu a materialu k pouziti, protoze diky tem rouram auta nemohou zaparkovat, tak zde vznika skladka. A to pry ma jeste nastoupit UPC. Proc uz tedy nenastoupilo, kdyz zde nikdo v dirach nepracuje? Kdo ty prace hlida? Kdo hlida dodrzovani terminu? Kdo je koordinuje? Odpovi mi nekdo? Vzdyt tohle uz neni normalni!
  • Odpověď: (Veronika Šimková (Admin_P2) 27.9.2019 11:49)

   Dobrý den,

   při pokládkách inženýrských sítí existují určitá pravidla, která existují, například jako zde, z bezpečnostních důvodů a jsou vymíněna zákonem. Pokládky plynového potrubí, energetických vedení a různých jiných datových sítí nelze provádět současně. Z tohoto důvodu jsou místa kde proběhla revitalizace jedné inženýrské sítě zasypána, uzavřena provizorním povrchem z betonového potěru a následně se povrchy znovu otevírají v jiné strouze pro revitalizaci jiné sítě. Koordinace, jako taková, je plně v kompetencích Technické správy komunikací hl. m. Prahy, ale Městská část Praha 2 se v letošním roce zasadila o to, aby tyto práce probíhaly společně a ne v ročních odstupech, jak to bývá obvyklé na jiných Městských částech. Tento systém sice přináší krátkodobé zhoršení kvality prostoru, ovšem z dlouhodobého hlediska pak bude následovat delší období klidu, což místní radnice vnímá jako pozitivní záležitost která, jak věříme, povede ve výsledku ke zlepšení kvality života v Městské části Praha 2. Případné další práce v lokalitách, kde nyní probíhá revitalizace inženýrských sítí ve veřejném zájmu, budou podřízeny dlouhodobým záručním lhůtám na povrchy komunikací a nebude připuštěno jejich opakované narušení během těchto lhůt. Dle vize zdejšího silničního správního úřadu bude povolena nanejvýše havarijní oprava inženýrských sítí, na kterou má její vlastník/správce nárok vyplývající ze zákona. Městská část Praha 2, Odbor dopravy a územního rozvoje, oddělení dopravy nemá žádné zákonné kompetence k tomu, aby jakýmkoliv způsobem posuzovala technologické postupy na stavbě a nepřísluší ji organizovat práce či pracovníky dané společnosti provádějící revitalizace inženýrských sítí ve veřejném zájmu. Místnímu silničnímu správnímu úřadu tyto kompetence nejsou a nikdy nebyly svěřeny. Ve věci prováděných prací jako takových tedy doporučujeme se obrátit přímo na společnost která je vykonává. Ve Vámi popisované oblasti se v tuto chvíli pohybuje několik správců inženýrských sítí v rámci jednoho povolení zvláštního užívání komunikace. Po dokončeném plynovém řadu a probíhajících pokládkách energetického vedení mají přijít na řadu komunikační sítě a revitalizace připojení sloupů veřejného osvětlení. Po ukončení prací na inženýrských sítích ještě následuje pokládka finálních povrchů společností DAP.

   V tomto konkrétním případě, tedy v místě ulice Šumavská 4 – 8, je část etapizace stavby opravdu mimo termíny. Již dne 26.9.2019, bylo na místě provedeno místní šetření ke zjištění stavu věci na místě a se společností provádějící práce mimo povolené termíny bude dle výsledku tohoto šetření zahájeno správní řízení místním správním orgánem. To samé platí o nepovolených skládkách materiálu a zařízeních staveniště o kterých se zmiňujete.

   O případné rekonstrukci vodovodní sítě v tuto chvíli nemá Městská část Praha 2, Odbor dopravy a územního rozvoje, oddělení dopravy žádné informace. Takovýmito informacemi disponují předběžně pouze vlastníci/správci předmětné inženýrské sítě. Termíny prováděných prací se místní oddělení dopravy dozvídá až z podaných žádostí pro vydání povolení zvláštního užívání až v době před případným začátkem prováděných prací. S tímto dotazem tedy doporučujeme kontaktovat správce či vlastníka daného vedení inženýrských sítí.

   S pozdravem

   Marek Šebestík
   odbor dopravy a územního rozvoje

 • Otázka: Měření hluku (Hynek 26.09.2019 20:05) – Obecné téma
  Dobrý den, zaujala mě odpověď ing. Chvátalové na otázku pana Jecha ohledně nadměrného hluku v Riegrových sadech a to “Hudební produkce byla dne 19.9.2019 použita na soukromém pozemku Sokola Královské Vinohrady.” a nic víc k problematice hluku. Co si pod tímto vyjádřením mám představit?
  • Odpověď: (Veronika Šimková (Admin_P2) 27.9.2019 11:42)

   Vážený pane Hynku,

   pokud se jedná o problematiku hluku na soukromém pozemku, máte pravdu, že jsme se k tomu nevyjadřovali, vzhledem k tomu, že Úřad městské části Praha 2 není oprávněn kontrolovat hladinu hluku. Jediným správním orgánem, který kontroluje dodržení hladiny hluku, je Hygienická stanice hlavního města Prahy. S dalšími dotazy se prosím obraťte na výše zmíněný správní orgán.

   S pozdravem,

   Ing. Kristýna Chvátalová
   Odbor životního prostředí

 • Otázka: měření hluku (Karel Jech 20.09.2019 12:44) – Obecné téma
  Dobrý den, kdo je zodpovědný za nadměrný hluk v Riegrových sadech dne 19. 9.2019? Proběhlo nějaké měření přípustnosti hluku? V Krkonošské ulici drnčela okna a nebylo slyšet ani při zavřených dvojitých oknech vlastní rádio a telefon. V parku jsem po 22 hodině zaznamenal nejméně 16 vozidel (dodávky, nákladní i osovní auta). Městská policie sice byla na místě ale průjezd aut a hladinu zvuku nekontrolovala.
  • Odpověď: (Veronika Šimková (Admin_P2) 24.9.2019 8:25)

   Vážený pane Jechu,

   dovoluji si reagovat na Váš podnět týkající se hlasité hudby v Riegrových sadech a pohybu vozidel v parku po 22:00 hodině.

   Za nadměrný hluk z reprodukované hudby v Riegrových sadech dne 19.9.2019 je zodpovědný organizátor akce. Úřad městské části Praha 2 není oprávněn kontrolovat hladinu hluku. Jediným správním orgánem, který kontroluje dodržení hladiny hluku, je Hygienická stanice hlavního města Prahy.

   Hudební produkce byla dne 19.9.2019 použita na soukromém pozemku Sokola Královské Vinohrady.

   Pokud se jedná o pohyb vozidel v prostoru parku Riegrovy sady po 22:00 hodině, jednalo se o vozidla pořadatele s jednorázovým povolením za účelem dovozu a odvozu materiálu a techniky.

   Za OŽP, s pozdravem,
   Ing. Kristýna Chvátalová
   Odbor životního prostředí

 • Otázka: Údržba ulice Oldřichova (Petr O. 29.08.2019 15:32) – Obecné téma
  Dobrý den,

  chodník je v této ulici v naprosto špatném a neudržovaném stavu, je zde řada nerovností, uvolněné dlaždice, po dešti vznikají rozsáhlé kaluže ve kterých se usazuje nepořádek a bahno.

  Současně je zde poslední dobou velké znečištění - odpadky a psí exkrementy.

  Můžete prosím požádat TSK, Komwag a MP o řešení?

  Situace už začíná být zoufalá.
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 30.8.2019 10:18)
   Dobrý den,

   Váš podnět jsme předali k přímému vyřízení TSK, a. s.

   Hezký den,

   Petr Tomíšek
   webadmin