OTÁZKY A ODPOVĚDI

Vážení občané,
zde můžete vkládat své dotazy vztahující se k chodu Městské části Praha 2 a Úřadu Městské části Praha 2. Vaše dotazy budou zveřejněny po zodpovězení příslušným zástupcem samosprávy či zaměstnancem Úřadu MČ Praha 2. Dovolujeme si vás upozornit, že zodpovězeny budou pouze jasně formulované dotazy vztahující se k jednotlivým tématům. Příspěvky urážlivé, vulgární, rasistické, obsahující komerční sdělení, porušující platné právní normy ČR či obecné etické normy zodpovídány nebudou. Pokud je váš dotaz obsáhlejší, komplikovanější či zahrnuje širší problematiku, doporučujeme vám obracet se přímo na jednotlivé zástupce samosprávy prostřednictvím e-mailu, případně si můžete telefonicky sjednat schůzku. Kontaktní údaje na jednotlivé členy Rady MČ Praha 2 jsou uvedeny na našich webových stránkách.

 

Téma Řadit podle data
Obsahuje text:

Pro vložení otázky nejdříve zvolte téma

*  
*  
   
 
*  


1 2 3 4 5  další 
 • Otázka: Termin ustavniho rizeni/vystavba dvora (Helena Sperlikova 25.05.2017 10:27) – Bydlení
  Vazena Ing. J. Čadinová,
  mela bych dalsi otazku ke sve otzce z 30.3.2017
  Bylo by mozne dostat Info.,kdy poda Mgr. Tomáš Mužík, zadost na vystavbu dvora,protoze bych nerada propasla územní řízení.Moje znama me poradila,ze by se rizeni mohlo konat beze me,kdyz si to nebudu hlidat.Nebo si to mam hlidat telefonicky?
  Budu velmi vdecna za radu
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 26.5.2017 11:39)

   Vážená paní Sperlikova,

   jak jsem Vás již informovala, obecně platí, že případná žádost o územní rozhodnutí popř. stavební povolení musí být doložena projektovou dokumentací, ve které je prokázáno, že jsou splněny veškeré požadavky platných předpisů a současně musí být doložena souhlasnými závaznými stanovisky dotčených orgánů. Vy jako vlastník bytu budete v případném územním řízení účastníkem se všemi právy.

   K umístění nové stavby na území Prahy 2 se vyjadřuje poradní orgán Rady městské části Prahy 2, tj. komise rozvoje.

   Stavebnímu úřadu nebyla podána žádost, která by se vztahovala k novostavbě na pozemku parc. č. 1221/1 V k.ú. Vinohrady.

   S pozdravem

   Ing. J. Čadinová
   OV ÚMČ Praha 2

 • Otázka: Doprava (Miroslav LORENC 19.05.2017 13:04) – Doprava
  Dobrý den.
  Každý den dvakrát podcházím silnice Legerovu a Sokolskou podchody po chodníku přes park
  na Fügnerově náměstí. A každý den narážím na cyklisty, kteří své kola nevedou, ale kličkují mezi chodci. Když je upozorním, odpovědi některých se ani nadají publikovat. Prosím, zda by nebylo možné umístit dopravní značky " Cyklisto, veď kolo " a nebo namalovat pruh pro cyklisty. Chodí zde starší lidé, těhotné matky, či rodiče s dětmi do nemocnic v Karlovském areálu, protože toto je nejkratší cesta od zastávky tramvaje v Bruselské ulici.
  Děkuji předem za jakékoliv řešení.
  S úctou
  Miroslav Lorenc
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 24.5.2017 11:38)

   Dobrý den,

   za současné situace zde pruh pro cyklisty nemá potřebnou návaznost, podchod je směrem do ul. Koubkova zakončen schodištěm, a navíc, jak sám uvádíte, jde o chodník s poměrně velkým pěším provozem, neboť jde o využívanou přístupovou komunikaci ke Karlovu a k nemocnici. Neukázněnost cyklistů bohužel ani dopravní značka nevyřeší, proto jsme požádali o zvýšený dohled městskou policii.  

   S pozdravem

   Mgr. Ondřej Klička

   Odbor dopravy a územního rozvoje

   pověřený vedoucí odd. dopravy

 • Otázka: přemístění lodi Cargo (Jana Biskupová 21.05.2017 10:35) – Obecné téma
  Po tel.rozhovoru s p.Nejedlým mně bylo sděleno,že o umístění lodi Cargo bylo rozhodnuto(ale kým neodpověděl a na dotaz proč není možné loď umístit do míst,kde je náplavka širší,stále odpovídá,že bylo rozhodnuto)Nechceme mít náplavku plnou nočních opilců,včetně tisíce střepů z rozbitých sklenic,nemluvě o hudebních produkcích přesahující 65-80decibelů.My kteří máme okna pouze na Vltavu,odmítáme být v létě v uzavřených bytech,kde se kvůli hluku nedá větrat.Máme se obrátit na Magistrát hl.města a nebo pozvat do bytu některou z televisí,které by se určitě rády ujaly reportáže o znepříjemňování bydlení lidem,kteří nemají možnost někam odjet.Nevadí nám,občasné hudební produkce,ale Cargo má program hlasité "hudby"každý den i v noci uvnitř.Když zavoláme policii v noci,ta zasáhne,ale jak odjede,hudba je ještě hlasitější.Pro seniory to působí na psychiku stejně,jako to používali němci ve vězení.Žádáme jasnou odpověď,kdo o tom rozhodl,že loď musí stát právě tady a proč není možné ji přemístit dále k Palackému mostu,když tam místo před lodí bratří Formanů je,kde je náplavka jednou tak široká jako tady,čili dál od domů,(nebo jinam).Děkujeme Biskupová
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 22.5.2017 8:39)

   Vážená paní Biskupová,

   děkuji Vám za informaci týkající se dění na náplavce. Dění na náplavce je plně v režii Magistrátu hl. města Prahy, resp. provozovatele a správce pražských náplavek  TRADE CENTRE PRAHA, a. s. To znamená, že všechny podněty, stížnosti týkající se dění na náplavkách, je nutné směřovat na koordinátora správy náplavek pana Nejedlého tel. 222013251, mobil 724505660. V případě, že po opakovaném upozornění nedochází k nápravě ze strany správce, doporučuji se poté obrátit na Magistrát hl. m. Prahy, Odbor kontrolních činností.

   S pozdravem

   Vlastimil Kolář
   vedoucí oddělení stížností
   odbor Kancelář tajemníka

 • Otázka: rušení klidného bydlení (Biskupová Jana 26.04.2017 11:11) – Obecné téma
  Dobrý den,žádáme přemístění loďi CARGO na jiné místo.V místě,kde nyní kotví je náplavka nejužší a tím i nejblíže k obytným domům.Hlasitá techno hudba,která se bude zvyšovat s přibývajícím pěkným počasím,kdy budou hrát venku na palubě,obtěžuje a nelíbí se všem obyvatelům bez rozdílu věku(dělala jsem si průzkum).Někteří obyvatelé malých bytů mají okna pouze na Vltavu a při otevřených oknech neslyší ani vlastní televisi,natož,že by mohli spát.První den se na lodi hrálo až do 3.30hod.ráno,kdy někdo z obyvatel musel zavolat policii.Loď by bylo určitě možné umístit dál k Palackému mostu,kde je náplavka daleko širší a dál od domů,ve kterých jsou stejně jen kanceláře a tak by hudba v noci nikoho nerušila.Paní starostka v novinách P2 tvrdí,že by se náplavka měla stát odpočinkovou zonou,čemuž tato situace nenasvědčuje.Věříme,že řešení se najde a bude co nejdříve sjednána náprava.Za obyvatele ulice Na Libušince.B
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 27.4.2017 12:46)

   Vážená paní Biskupová,

   na základě Vašeho podnětu bude prostřednictvím pracovníků odboru Kancelář starostky a vnějších vztahů Úřadu městské části Praha 2 kontaktován koordinátor správy náplavky pan Jan Nejedlý, pracovník společnosti Trade Center Praha, a. s., který bude seznámen s obsahem Vašeho podnětu. Pro vysvětlení uvádím, že společnost Trade Center Praha, a. s., je správcem všech náplavek v Praze a zastupuje vlastníka, v tomto případě Hlavní město Praha. Při jednání požádáme pana Nejedlého, zdali by bylo z technického hlediska možné, aby plovoucí zařízení CARGO bylo přesunuto dál k Palackému mostu, jak sama uvádíte ve svém podání.
   Vážená paní Biskupová, v případě, že by se ještě  vyskytly problémy týkající se kulturních akcí pořádaných na náplavce, ať už z hlediska hluku, nepořádku apod., můžete se obrátit přímo na pana Nejedlého, koordinátora správy náplavky, a to jak písemně (e-mailem) nebo telefonicky. Kontakty a akce, které se pořádají na náplavce, najdete na webových stránkách www.prazskenaplavky.cz , případně volejte, byť opakovaně, městskou policii, aby sjednala veřejný pořádek.

   S pozdravem

   Vlastimil Kolář,
   vedoucí oddělení stížností
 • Otázka: Restaurace na Rašínově nábř. 58 (Dan Richter 25.04.2017 17:13) – Obecné téma
  Všiml jsem, že na Rašínově nábřeží č. 58 byla otevřena nová restaurace, která není řádně označena.
   
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 26.4.2017 9:11)

   Vážený pane Richtře,
   děkujeme za Váš podnět, který živnostenský odbor prioritně prověří v rámci plánu kontrol v nejbližším možném termínu.

   Hezký den,

   Drahoslava Hánová, Mgr.
   vedoucí odboru živnostenského
   Úřad městské části Praha 2

 • Otázka: veřejná soutěž o pronájmy bytů (Pavel Brückner 21.04.2017 9:40) – Bydlení
  Dobrý den,
  mohl bych se dozvědět datum příští soutěže o pronájmy bytů.
  Děkuji.
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 21.4.2017 10:17)

   Dobrý den,

   v současné době ještě nebyl stanoven termín konání další aukce. Doporučujeme proto nadále sledovat úřední desku a naše webové stránky.

   Hezký den,

   Zdena Szabová,
   vedoucí bytového odboru

 • Otázka: Spádovost mateřských školek (Petra Pavlisová 21.04.2017 7:54) – Školství
  I když tady opakovaně probíhají dotazy ohedně spádovosti MŠ a na Praze 2 je momentálně spádová celá MČ, může se stát, že příští nebo další rok se to zase změní a přiblíží ještě více modelu ZŠ dle ulic? Budu podávat přihlášku pro první dítě (budou jí teprve 3, takže si stejně moc šancí nedávám) a za nějaké tři roky zase pro druhé... Nerada bych, aby v budoucnu museli chodit každý někam jinam. Navíc opravdu netuším, kam bychom patřili, a kam by nás nakonec ještě přiřadili. Např. Na Rybníčku, kam to máme nejblíž, mají jen jednu třídu, která je kapacitně velmi omezená (lokalitu odhaduji dle spádovosti ZŠ, podle bydliště patříme pod ZŠ Štepánská). Na jiných MČ, kde už mají spádovost podle ulic, to pak ve výsledku řeší tak, že když se dítě nevejde do spádové MŠ podle ulice, stejně ho prostě přiřadí jinam bez možnosti výběru rodičů a některé kamáradky musejí jezdit někam přes celou MČ do školky, kterou mají v rámci jejich Prahy téměř nejdál od domu.
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 21.4.2017 8:14)

   Dobrý den,

   v tomto směru nepředpokládáme v budoucnosti žádnou změnu. Za předpokladu, že v rámci legislativy bude předškolní vzdělávání za tři roky stále povinné, bude spádovou oblastí celá městská část.


   Hezký den,

   Petra Hainzová,
   vedoucí odboru školství

 • Otázka: parkování v parku (František Moravec 13.04.2017 13:05) – Životní prostředí
  Dobrý den, je tohle v pořádku?V ulicích kolem Folimanky se při jakékoliv akci nedá zaparkovat. Parkují tam vozy bez parkovací karty. Parkují i na trávníku v parku, což už není pozemek USK. Není to špatná práce městské policie?
     
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 20.4.2017 8:03)

   Vážený pane Moravče,

   předem bychom Vám chtěli poděkovat za upozornění na vzniklou situaci. Budeme kontaktovat USK Folimanku, aby nám vždy oznámila termíny akcí, které budou u nich probíhat, abychom mohli požádat o zvýšený dohled  městskou policii, aby nedocházelo ke znehodnocování přilehlé parkové zeleně. Již od 1. 4.  2017 je v parku Folimanka zajišťována strážní a bezpečnostní služba, kterou v této věci budeme také instruovat.

   Co se týká ostatního parkování okolo haly USK Folimanka, tyto pozemky nejsou v majetkové správě městské části Praha 2 a nemáme zde žádnou možnost na omezení parkování.

   S pozdravem

   Odbor životního prostředí

 • Otázka: Oprava Nuselskeho mostu - hluk a spina (Tereza Supova 19.04.2017 17:11) – Obecné téma
  Dobry den, rada bych se zeptala, jak dlouho bude trvat současná oprava Nuselskeho mostu na rohu Sekaninovy a Svatoplukovy. Mame malé dite a prace jsou dost hlučné a navic mame od nich totalne znečištěna okna, nemluvě o tom, ze je raději ani neotviram. Dost nam to znepříjemňují zivot. Dekuji za odpoved. Supova
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 19.4.2017 17:24)

   Vážená paní Supová,

   oprava Nuselského mostu je akcí hlavního města Prahy, poslední nám známý termín dokončení prací je 30. 10. 2017. Všechny obdržené stížnosti postupujeme Magistrátu hl. m. Prahy, trvale požadujeme dodržování hygienických limitů, eliminaci hluku a prašnosti, a samozřejmě usilujeme o co nejrychlejší provedení prací. Je evidentní, že tato rozsáhlá akce je velkou a dlouhodobou zátěží pro místní obyvatele. O situaci jsme informovali i náměstka primátorky pro oblast dopravy Petra Dolínka, více bohužel městská část Praha 2 v dané věci udělat nemůže. Poskytujeme maximální součinnost, aby práce na tak celoměstsky důležitém dopravním propojení proběhly co možná nejrychleji.  

   S pozdravem

   Mgr. Ondřej Klička

   Odbor dopravy a územního rozvoje

   pověřený vedoucí odd. dopravy

 • Otázka: Parkování pod Nuselským mostem (Štichová 19.04.2017 12:58) – Zóna placeného stání
  Dobrý den,
  prosím o informaci kdy dojde k uvolnění parkovacích míst pod Nuselským mostem (návštěvnických i rezidentních), které jsou již několik měsíců naprosto nesmyslně zabrané kvůli opravě mostu.
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 19.4.2017 13:11)

   Dobrý den,

   vozidla jsou pod Nuselským mostem vymístěna z bezpečnostních důvodů, práce na mostě probíhají ze zavěšené lávky. Zábor se mění podle toho, jaká část mostu je právě opravována. Současný zábor je do 9.6.2017, doporučuji však průběžně sledovat stránku „Povolené zábory veřejného prostranství“, neboť práce probíhají v etapách: http://www.praha2.cz/Povolene-zabory-verejneho-prostranstvi

   S pozdravem

   Mgr. Ondřej Klička

   Odbor dopravy a územního rozvoje

   pověřený vedoucí odd. dopravy