OTÁZKY A ODPOVĚDI

Vážení občané,
zde můžete vkládat své dotazy vztahující se k chodu Městské části Praha 2 a Úřadu Městské části Praha 2. Vaše dotazy budou zveřejněny po zodpovězení příslušným zástupcem samosprávy či zaměstnancem Úřadu MČ Praha 2. Dovolujeme si vás upozornit, že zodpovězeny budou pouze jasně formulované dotazy vztahující se k jednotlivým tématům. Příspěvky urážlivé, vulgární, rasistické, obsahující komerční sdělení, porušující platné právní normy ČR či obecné etické normy zodpovídány nebudou. Pokud je váš dotaz obsáhlejší, komplikovanější či zahrnuje širší problematiku, doporučujeme vám obracet se přímo na jednotlivé zástupce samosprávy prostřednictvím e-mailu, případně si můžete telefonicky sjednat schůzku. Kontaktní údaje na jednotlivé členy Rady MČ Praha 2 jsou uvedeny na našich webových stránkách.

 

Téma Řadit podle data
Obsahuje text:

Pro vložení otázky nejdříve zvolte téma

*  
*  
   
 
*  


1 2 3 4 5  další 
 • Otázka: Uzávěrka cyklotrasy v parku Folimanka (Marek Turnovec 01.10.2018 22:32) – Doprava
  Dobrý den,

  v parku Folimanka na cestě z předpolí Nuselského mostu (resp. Lublaňské ulice) dolů do parku probíhají jakési stavební či výkopové práce. Až někde skoro pod mostem je najednou značka, zákaz vjezdu cyklistů (B08). Bylo by možné dát nějaké značení už někde k Lublaňské ulici? Nebo se počítá s tím, že cyklisté jedou dolů po cyklostezce, dojedou k tomuto zákazu a zase se otočí a budou se vracet těch asi 250 metrů zpět?

  Samozřejmě vůbec nejlepší by bylo vyznačit i nějakou objízdnou trasu, ale v to snad raději ani nedoufám.

  Předem děkuji za odpověď a ještě víc za případné lepší řešení značení tohoto dopravního omezení.

  S pozdravem

  Marek Turnovec
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 5.10.2018 9:33)
   Dobrý den, pane Turnovče,

   stavba je označena v souladu s pokyny koordinátora BOZP a v souladu s platnou legislativou, viz přiložené fotografie. Stavba horní cesty je značená z ulice Lublaňská.

   Hezký den,

   Odbor majetku a investic

   Stavba na Folimance
   Stavba na Folimance
   Stavba na Folimance
 • Otázka: stavba cesty v parku (Jakub Hulák 02.10.2018 10:34) – Životní prostředí
  Dobrý den,
  myslím, že byl dobrý nápad vytvořit z vyšlapané cestičky v Čechových sadech (od ulice U Kanálky k ulici Chodská) oficiální dlážděnou cestu. Když byla úprava v létě zahájena, odhadoval jsem trvání stavby zhruba na týden. Uplynuly už ale snad tři měsíce a vstup na (snad už konečně hotovou) cestu je stále uzavřen. Rád bych se proto zeptal, jestli stavba takto probíhá podle plánu, nebo nastaly nějaké mimořádné koplikace, které ji prodloužily a nadále brání ve zpřístupnění cesty veřejnosti.
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 3.10.2018 16:34)

   Dobrý den,

   stavba v sadech Svatopluka Čecha – rozšíření cestní sítě – probíhá dle harmonogramu a v souladu se smlouvou o dílo. V současné době je dokončen úsek parkové cesty – větev A a větev B – a byla podána žádost o vydání kolaudačního souhlasu na dokončenou část. Ve čtvrtek 4. 10. 2018 se koná kontrolní prohlídka stavby a následně bude vydán kolaudační souhlas. Poté bude odstraněno zabezpečení stavby a umožněn pohyb chodců.

   Ostatní části stavby, odpočívadla I. – III. budou dokončena do konce října 2018.

   S pozdravem

   Ing. Helena Čejková

   Odbor majetku a investic

 • Otázka: Dotaz (Martin Jindra 03.10.2018 10:32) – Zóna placeného stání
  Můžu parkovat s rezidencí parkovací kartou i na stání kde je zóna s automaty?
 • Otázka: grant na opravu secesní fasády v Polské 28 (Ing.arch.Dagmar Kovalčíková 01.10.2018 15:18) – Bydlení
  Vážení, dovoluji se z pověření majitelů domu Polská 28 (Družstvo spoluvlastníků) zeptat na to, zda se na Vašem úřadě poskytují granty na opravu secesní fasády. Stavba byla zahájena 10.7.2018 a bude ukončena 10.11.2018. Máme samozřejmě platné stanovisko památkářů. V případě, že se o grant na takovou stavbu dá žádat, prosím o kontakt.
  Předem děkuji za vyřízení mého dotazu, Dagmar Kovalčíková

  POL-01 foto fasáda A4.pdf  
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 2.10.2018 9:23)
   Dobrý den, paní architektko,

   městská část Praha 2 granty na opravu secesních fasád nevypisuje a neposkytuje. Co se týká údržby domů, které nemá MČ Praha 2 ve správě, lze využít program na odstraňování grafitti.

   Hezký den,

   Petr Tomíšek
   webadmin
 • Otázka: společná TV anténa na střeše (klozová jitka 12.09.2018 16:06) – Bydlení
  Jsem z domu J.Masaryka 38, Ph-2.
  Chtěla bych vědět, jestli je už objednána odborná servisní firma
  pro přeladění na DVB-T2.Od 1.10.
  čTV už nevysílá programa v HD a
  za rok vysílá vše na multiplexu 2.
  děkuji za zprávu.
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 2.10.2018 9:19)

   Dobrý den,

   společné televizní antény na našich domech jsou schopny přijímat DVB-T2, problém může být ovšem i jinde. Obraťte se prosím proto na příslušného technika v domě, pro dům J. Masaryka 38 je to pan Povýšil, 220 388 952, a věc konzultujte přímo s ním. Jedná-li se o naladění příjmu přímo v bytě, tuto službu SNP2 nezajišťuje automaticky, nicméně může i s tímto problémem nájemci pomoci.

   S pozdravem

   Dagmar Skalická
   odbor majetku

 • Otázka: Čáry před vjezdem do budovy (Valešková 01.10.2018 10:47) – Doprava
  Dobrý den,
  na Belgické 20 máme vrata-vjezd do domu. Na chodníku sice jsou čáry, aby tam auta neparkovala, ale potřebovala bych tyto čáry rozšířit, protože vzhledem k úzké silnici a přístupu do vjezdu pak auta, která sice stojí tam, kde smějí ztěžují přístup - vjezd do budovy.
  Co vše musím udělat/zařídit a koho kontaktovat (polici ČR?) abychom mohli o takových 20cm rozšířít čáru zákazu parkování?

  Děkuji za odpověď
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 2.10.2018 8:43)

   Dobrý den,

   pokud auta stojí ve vymezeném parkovacím pruhu a přesto není možné vyjet, budou patrně chybně vyprojektovány vlečné křivky pro vjezd a výjezd z objektu. V takovém případě můžete podat žádost o stanovení místní úpravy provozu, jejíž přílohou bude okótovaný návrh s úpravou vodorovného značení dle vyznačených vlečných křivek od projektanta. Dále se přikládá výpis z katastru, neboť žadatelem musí být vlastník nemovitosti na dané adrese. Navrženou situaci musí potvrdit zástupce Policie ČR na ÚMČ. V případě souhlasu vydá oddělení dopravy stanovení místní úpravy provozu a žadatel na své náklady zajistí úpravu značení.

   S pozdravem

   Mgr. Ondřej Klička

   Odbor dopravy a územního rozvoje

   pověřený vedoucí odd. dopravy

 • Otázka: Dlouhodobý zápach fekálií v okolí podskalské celnice (rekonstrukce kanalizace) (Marek Švejda 18.09.2018 1:03) – Životní prostředí
  Dobrý den. Již déle než měsíc se v okolí výkopu, který souvisí s rekonstrukcí kanalizace za podskalskou celnicí šiří nepříjemný zápach fekálií. Při určitém typu počasí velmi silný. Zápach odtud je často cítit i v bytech ve Vyšehradské ulici. Zvláště v teplých dnech, kdy větrání je nezbytné. Chápu, že opravy tohoto typu mohou přinášet určité nepohodlí, ale toto trvá již měsíc a zdá se, že to je považováno za normální. V době, kdy se na stavbě nepracuje není ani výkop ničím přikrytý. Vzhledem k tomu, že jde o památkovou rezervaci s čilým turistickým ruchem to považuji za ostudu, nemluvě už o lidech, kteří bydlí v okolí. Děkuji předem za řešení situace.
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 24.9.2018 13:13)

   Dobrý den,

   v ulici Vnislavova probíhá rekonstrukce kanalizační shybky. Jde o tři ramena o průměru 1500 mm. Shybka je z obou stran otevřena, aby mohli pracovníci provádět rekonstrukci. Zápach je samozřejmě nepříjemný, jsme si toho vědomi a omlouváme se. Shybku není možné zavírat, protože by ráno po otevření museli pracovníci čekat než se vyvětrá, aby se dole neudusili. Práce by se ještě déle prodlužovala. Nyní se již ochladilo, tak doufáme, že se situace zlepší. Situace se zápachem je nejhorší ve dnech, kdy se převádí splaškové vody z jednotlivých ramen. V současnosti se již rekonstruuje poslední rameno, dvě jsou již hotová. Na straně u ulice Vnislavova je zdemontovaný celý strop, který se bude znovu vyrábět.

   Jediné opatření, které můžeme udělat je, že osadíme protizápachové desky do vlezů na straně celnice. Fungují tak, že je v nich vůně, která přebíjí zápach. Bohužel fungují dobře pod zavřeným poklopem.

   Prosím o trpělivost, stavba se již blíží ke konci.

   S pozdravem

   Ing. Dana Tydlitátová

   technický dozor a investiční referent

   Pražská vodohospodářská společnost, a.s.

 • Otázka: Zóna ulice Čiklova (Jinřich Pipota 21.09.2018 12:21) – Zóna placeného stání
  Dobrý den, děkuji za odpověď.
  Pokud vím tak průnikové značky byly instalovány pouze na část neobydleného území Prahy 4 (ul. Čiklova). Je to vidět na přelepených značkách, které jsou pouze na území Prahy 4.
  Ulice Čiklova pod Nuselským mostem je nyní nevyužitá a zcela prázdná. To by rozhodně občany Prahy 2 neomezilo, protože by mohli na neobydleném místě parkovat.
  Takže nejspíš jde o vzájemnost jak píšete. S pozdravem.
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 21.9.2018 12:45)

   Dobrý den,

   kdyby tomu bylo tak, jak píšete, neměli bychom žádný důvod průnikové zóny rušit. Průniková zóna v Praze 2 byla značena v ul. Krokova, Čiklova a dokonce i v ul. Slavojova a v Praze 4 pouze neobydlená část ul. Čiklova. Po našem zásahu se v Praze 2 vrátilo původní značení a v Praze 4 se to přelepovalo. To značení v Praze 2 se okamžitě vrátilo do původního stavu na základě telefonátů místních rezidentů.

   S pozdravem

   Josef Gál

   vedoucí odboru

   dopravy a územního rozvoje

   parkování parkování parkování parkování parkování parkování
 • Otázka: Zóna ulice Čiklova (Jindřich Pipota 20.09.2018 20:46) – Zóna placeného stání
  Dobrý den, chci se zeptat co mají společného zóny placeného stání s politikou? Dle TSK v ulici Čiklova pod Nuselským mostem byla navržena smíšená zóna a osazená značkami smíšené zóny pro Prahu 2 a 4. Se spuštěním zón placeného stání na Praze 4 byla na značkách zóna Praha 2 přelepena. Ptal jsem se na TSK co se důvodem a bylo mi řečeno že se jedná o politické neshody mezi Prahou 2 a 4. Zóna pod Nuselským mostem je neustále prázdná a vzhledem k tomu, že jste rozšířili v ulici Slavojové bíle šrafované zóny, parkuje zde více nerezidentů, kteří by jinak parkovali pod Nuselským mostem v ulici Čiklova. Rezidenti pak nemají kde zaparkovat.
  Byl bych rád kdyby mi někdo rozumně vysvětlil proč občané mají platit za politické neshody.
  Děkuji
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 21.9.2018 9:20)

   Dobrý den,

   nejde o žádnou politickou neshodu, ale musí být také určitá vzájemnost. Ostatně tak to funguje na rozhraní s městskou částí Praha  1 a 3, kdy průnikové zóny vznikaly po vzájemné dohodě. V daném případě nikdo s naší městskou částí nejednal a bez našeho vědomí se objevily dopravní značky průnikové zóny v obydlené části ul. Čiklova a pod Nuselským mostem v Praze 2 a v Praze 4 pouze v ul. Čiklova v místě, kde nikdo nebydlí. Městská část Praha 2 zareagovala na žádost místních rezidentů, aby se tato průniková zóna zrušila. Co se týče parkování ve smíšené zóně v ul. Slavojova, posunul by se ten samý problém s parkováním nerezidentů do obydlené ulice Čiklova v Praze 2, kam byla průniková zóna instalována a jak jsem již uvedl, bez vědomí Prahy 2.

   S pozdravem

   Josef Gál

   vedoucí odboru

   dopravy a územního rozvoje

 • Otázka: Řemeslník (Petra Navrátilová 18.09.2018 8:42) – Zóna placeného stání
  Dobrý den, je možné zakoupení nějakého povolení pro řemeslníka. Na fialové zóně muže stát maximálně 3 hodiny, ale práci má u mne cca na 8 hodin.

  Děkuji

  Navrátilová Petra
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 18.9.2018 10:20)

   Dobrý den,

   řemeslník si může zakoupit abonentní oprávnění, pokud doloží objednávku nebo smlouvu o dílo, které provádí na adrese v parkovací oblasti. Může si též zaplatit parkování na fialové zóně (zde lze i v parkovacím automatu) až na dobu 24 hodin, anebo může zaparkovat na modré zóně na dobu max. 3 hodin, ale v tomto případě může provést platbu výhradně prostřednictvím Virtuálních parkovacích hodin (webová aplikace).

   S pozdravem

   Mgr. Ondřej Klička

   Odbor dopravy a územního rozvoje

   pověřený vedoucí odd. dopravy