Ohňostroj v Praze bude!

 

 

 

TISKOVÁ ZPRÁVA

 

Ohňostroj v Praze bude!

 

Rada městské části na svém dnešním jednání udělila záštitu novoročnímu ohňostroji v Praze a souhlasila s jeho uspořádáním na pozemku městské části, konkrétně v oblasti Bastionu.

Svým rozhodnutím tak zároveň podpořila kampaň organizátorů ohňostroje s názvem „Nebudu střílet“, která se věnuje rizikům amatérského používání pyrotechniky a dopadům na život a zdraví lidí i zvířat.

„Jsme si jisti, že většinu Pražanů obtěžuje celodenní, amatérské odpalování pyrotechniky, které probíhá většinou nekontrolovaně a je tak velkou psychickou zátěží pro malé děti i zvířata. Patnáctiminutové organizované představení profesionálních pyrostrůjců v tomto ohledu považujeme za důstojnou oslavu Nového roku, která k evropským i světovým metropolím neodmyslitelně patří,“ vysvětluje místostarosta Prahy 2 pro oblast dopravy a oblast financí a investic Jan Korseska.

Bližší informace k připravovanému novoročnímu ohňostroji budou zveřejněny v rámci tiskové konference.

 

 

 

 

 

 

 

 

Zprávu zpracoval odbor Kancelář starostky a vnějších vztahů ÚMČ Praha 2. Další podrobnosti: Mgr. Andrea Zoulová, tisková mluvčí, odbor Kancelář tajemníka, tel.: 236 044 231, mobil: 731 553 188, e-mail: andrea.zoulova@praha2.cz.

Zveřejněno: 02.12.2019 – webadmin@praha2.cz
Vytisknout