Politici i úředníci z dvojkové radnice darují krev

Radnice Prahy 2 vyslyšela nedávné volání Všeobecné fakultní nemocnice v Praze a zorganizovala mezi svými zaměstnanci dobrovolné darování krve. K odběrům na Karlově náměstí tak dnes dorazilo několik desítek pracovníků úřadu. Příkladem šli i radní, v čele se starostkou Janou Černochovou.

„Prvotním impulzem k uspořádání akce byla výzva na sociálních sítích, ve které VFN v Praze naléhavě sháněla dárce krve. Po předběžném interním průzkumu bylo jasné, že do toho půjdeme. Ale že nás bude tolik, to jsem opravdu nečekala. Je to potvrzení toho, že mým kolegům v Radě městské části i zaměstnancům našeho úřadu je pomoc bližnímu vlastní. Celá řada z nich ostatně nezištně pomáhala i v uplynulých měsících během pandemie,“vysvětlila starostka Prahy 2 Jana Černochová.

„Nesmírně si vážím všech dárců krve a odhodlání, s jakým se do výzvy naší transfúzní stanice zapojili pracovníci radnice Prahy 2 v čele s paní starostkou, mě opravdu nesmírně potěšilo. Spolupracujeme na mnoha projektech a nyní se laťka zase posunula o pomyslný kousek výš. Děkuji především všem prvodárcům a pevně věřím, že se s nimi v roli pomocníků budeme na poli medicíny potkávat i do budoucna,“ řekl ředitel VFN Praha prof. David Feltl.

Radnice městské části Praha 2 Všeobecnou fakultní nemocnici v Praze, která se nachází v jejím katastrálním území, podporuje již dlouhodobě a spolupracuje s ní na nejrůznějších projektech. Jedním z posledních takových projektů byla součinnost při zajištění a organizaci hromadného testování obyvatel na promořenost COVID-19 na náměstí Míru, v Zítkových sadech a v Kateřinské zahradě.

Politici i úředníci Úřadu MČ Praha 2 darují krev

Zveřejněno: 20.08.2020 – webadmin@praha2.cz