Praha 2 chce v ulicích dosázet chybějící stromy

Praha 2 chce v ulicích dosázet chybějící stromy

Dva miliony korun na dosadbu stromů, chybějících v uličních stromořadích na území městské části, navrhují vyčlenit v letošním obecním rozpočtu radní Prahy 2. V pondělí 26. března 2018 o tom na svém zasedání rozhodnou zastupitelé.

Dosadba se týká více než třiceti ulic, kam má být v průběhu letošního roku vysazeno 76 stromů. Náklady zahrnují i následnou péči o vysazené stromy po dobu tří let. I když je správcem komunikací a přilehlé zeleně Technická správa komunikací, městská část se v souladu se svým Programovým prohlášením rady a dlouhodobou snahou o zlepšení životního prostředí na svém území rozhodla vložit do obnovy pouliční zeleně své vlastní finanční prostředky.

„Chceme investovat do výsadby nových stromů vzhledem k neutěšené situaci uličního stromořadí v naší městské části. Náš odbor životního prostředí proto ve spolupráci s pracovníky Technické správy komunikací, která stromořadí v ulicích spravuje, vytipoval nejvhodnější místa pro dosadbu,“ říká místostarosta pro oblast životního prostředí Václav Vondrášek.

Stromy budou dosazeny tam, kde kvůli špatnému zdravotnímu stavu nebo pracím na inženýrských sítích došlo v minulosti k pokácení původní zeleně. Nejvíc, celkem šest přírůstků dostane Albertov a Čermákova ulice. Po čtyřech stromech přibyde na Vinohradech v ulicích Anny Letenské, Budečská a Slovenská a v Sekaninově ulici v Nuslích. Další budou vysazeny napříč celým územím městské části.

Zprávu zpracoval odbor Kancelář starostky a vnějších vztahů ÚMČ Praha 2.

Další podrobnosti: Mgr. Ilona Chalupská, vedoucí odboru Kancelář starostky a vnějších vztahů,

tel.: 236 044 282, mobil: 724 727 224, e-mail: ilona.chalupska@praha2.cz.

Zveřejněno: 05.02.2018 – webadmin@praha2.cz