Praha 2 je nejlepším místem pro podnikání v metropoli

Praha 2 je nejlepším místem pro podnikání v metropoli

Městská část Praha 2 je podle srovnávacího výzkumu analytické agentury Datank nejlepším místem pro podnikatele v metropoli. Ve srovnání mezi 22 pražskými městskými částmi se Praha 2 umístila na prvním místě a potvrdila tak renomé transparentní městské části, která je přívětivá vůči podnikatelům a vytváří jim ty nejlepší podmínky.

Na čelních místech výzkumu se díky přístupu k podnikání a výkonu veřejné správy Praha 2 drží už jedenáctým rokem. K titulu Město pro byznys, který získala již v letech 2012, 2013, 2014 a 2017, si v loňském roce radnice přidala i titul Město pro byznys desetiletí.

Jak ostatně tehdy uvedla výzkumná agentura, Praha 2 má vyrovnané výsledky jak v části výzkumu, který se věnuje podnikatelskému prostředí, tak v druhé části, která se zabývá přístupem veřejné správy. Do TOP3 v rámci celé Prahy se Městská část Praha 2 opakovaně za uplynulé desetiletí dostala v kategorii počtu podnikatelů a firem. Kvalitní komunikaci radnice směrem k podnikatelům dokládá vysoký scóring úředních hodin. Radnice se může pochlubit také svými webovými stránkami, na nichž podnikatelé naleznou v přehledné podobě vše podstatné například pro to, co potřebují do začátku podnikání nebo co si potřebují vyřídit směrem k veřejné správě.

„Dnešní ocenění je důkazem dlouhodobé stability naší městské části a vysoké úrovně poskytovaných služeb. Je zároveň závazkem, který nás nutí nadále pracovat na rozvoji a neustálém zdokonalování těchto služeb. Podpora podnikání zvlášť letos nabývá na významu, kdy si řada podnikatelů díky pandemii a mnoha vládním opatřením sáhla doslova na dno. Naše městská část proto hned zkraje přijala řadu podpůrných opatření a nastavila podmínky pro jejich čerpání. Z dlouhodobého hlediska jsem přesvědčen, že to byl krok správným směrem,“ uvedl při převzetí ocenění místostarosta Prahy 2 Jan Korseska.

Jednotlivé městské části byly v rámci výzkumu srovnávány již tradičně ve dvou oblastech a celkem deseti kritériích. První oblastí pro posouzení byl přístup veřejné správy, v rámci kterého byla hodnocena kritéria: podpora webových stránek, test elektronické komunikace, úřední hodiny. Ve druhé oblasti týkající se podnikatelského prostředí byly srovnávacími kritérii: podíl podnikatelů, podíl právnických osob, vývoj počtu ekonomických subjektů, podíl malých a středních firem, cizinci mezi podnikateli, změna počtu obyvatel a bytová výstavba.

Praha 2 tak byla znovu oceněna za kvalitní webové stránky, na nichž podnikatelé naleznou v přehledné podobě vše podstatné pro komunikaci s veřejnou správou i pro své podnikání. V rámci hlavního města Prahy také zaznamenala vůbec nejvyšší změnu počtu obyvatel.

ocenění

Zprávu zpracoval Odbor komunikace ÚMČ Praha 2. Další podrobnosti: Mgr. Andrea Zoulová, vedoucí odboru a tisková mluvčí, Odbor komunikace, tel.: 236 044 231, mobil: 731 553 188, e-mail: andrea.zoulova@praha2.cz.

Zveřejněno: 16.09.2020 – webadmin@praha2.cz