Praha 2 má konečně chodník k hlavnímu nádraží

Praha 2 má konečně chodník k hlavnímu nádraží

Po více než desetiletém úsilí se obyvatelé druhé městské části dočkali bezpečného zpřístupnění hlavního nádraží. Nově vybudovaný chodník slavnostně otevřel místostarosta Prahy 2 Jan Korseska a náměstek primátora Adam Scheinherr.

Praha 2 usilovala o řádný přístup na hlavní nádraží, které je až na část nové odbavovací haly celé na jejím území, dosud marně. Vybudování chodníku v dostatečné šířce nebylo mnoho let možné z dopravních důvodů. Státní správa i samospráva města zúžení dopravních pruhů odmítala s nemalým přispěním dopravní policie. Ta ve svém stanovisku tvrdila, že by to bylo z dopravního hlediska nebezpečné.

Městská část nechala zpracovat studie na zpřístupnění hlavního nádraží z východní strany a od Vinohradské. Teprve v okamžiku, kdy městská část prosadila stavbu SŽDC v podobě lávky nad kolejištěm podél magistrály, se město odhodlalo věc řešit. Na zmíněnou konzolovou lávku bylo vydáno územní rozhodnutí a zahájení stavby bylo slibováno již v minulém roce.

Nakonec však v rámci projednávání změny územního plánu v souvislosti s plánovanou stavbou investora PENTY přišlo město s jiným řešením. Se souhlasem Prahy 2 tak došlo ke zúžení jízdních pruhů magistrály ve prospěch vybudování chodníku pro pěší.

„O zpřístupnění hlavního nádraží z Vinohrad jsme usilovali řadu let. Proto jsem rád, že jsme konečně s městem Prahou našli společné řešení, které zajistí bezpečnost chodců a nijak neomezí plynulost silničního provozu. Jen doufám, že odtud chodce za chvíli nevytlačí jízdní kola a elektrokoloběžky,“ uvedl místostarosta Prahy 2 pro oblast dopravy a oblast financí a investic Jan Korseska.

Zprávu zpracoval odbor Kancelář starostky a vnějších vztahů ÚMČ Praha 2. Další podrobnosti: Mgr. Andrea Zoulová, tisková mluvčí, odbor Kancelář tajemníka, tel.: 236 044 231, mobil: 731 553 188, e-mail: andrea.zoulova@praha2.cz.

Zveřejněno: 18.11.2019 – webadmin@praha2.cz