Praha 2 obhájila titul Město pro byznys 2014

Městská část Praha 2 opět získala titul Město pro byznys hl. města Prahy 2014. Je to již třetí vítězství druhé městské části, která ve srovnávacím výzkumu týdeníku Ekonom zvítězila v Praze již v roce 2012 a 2013. Přebírání ocenění Město pro byznys hl. města Prahy 2014; Foto: vin

Radnice Prahy 2 tak znovu potvrdila renomé transparentní městské části, která je přívětivá vůči podnikatelům. Ocenění převzala starostka Prahy 2 Jana Černochová a tajemník Úřadu městské části Praha 2 Michal Kopecký.

„Mám velkou radost, protože je vidět, že se radnici Prahy 2 dlouhodobě daří skloubit vize úředníků a politiků, což nebývá nikdy snadné. Aktivity radnice se stále snažíme zdokonalovat, v roce 2014 jsme zavedli několik novinek, z nichž nejužitečnější pro podnikatele i Pražany je Interaktivní mapa obchodu a služeb. Tato nová aplikace přináší údaje o téměř Přebírání ocenění Město pro byznys hl. města Prahy 2014; Foto: vindvou tisícovkách provozoven obchodu a služeb v Praze 2 a zájemci ji najdou na webu městské části v rámci informačního mapového portálu webGIS. Snažíme se také o maximální transparentnost, například od roku 2012 zveřejňujeme vše, co se týká hospodaření s byty,“ uvedla starostka Prahy 2 Jana Černochová.

Praha 2 zabodovala nejen v celkovém pořadí, ale i v jednotlivých dílčích kategoriích.  Absolutně nejlepší ze všech městských částí byla v hodnocení přístupu veřejné správy. Velmi dobrých výsledků (2. místo) dosáhl živnostenský odbor ÚMČ Praha 2 v testu elektronické komunikace, kde se hodnotila rychlost, vstřícnost a kvalita odpovědi na dotaz týkající se podnikání. Úřední hodiny živnostenského úřadu jsou druhé nejdelší a velmi dobře obstál i web radnice.

Praha 2 se může pochlubit i podnikatelsky přívětivým prostředím.Přebírání ocenění Město pro byznys hl. města Prahy 2014; Foto: vin „Mít firmu nebo provozovnu na dobré adrese se vyplácí a podnikatelé si toho jsou dobře vědomi. Praha 2 je dobrou adresou nejen kvůli své poloze v centru města, ale i díky systematické péči o naše krásné parky a programu na udržení čistého životního prostředí Čistá dvojka. Podnikatelé oceňují i nulovou toleranci hazardu, kterou jsme vyhlásili jako jedna z mála městských částí,“ podotýká starostka Jana Černochová. Výsledkem je, že správní obvod Praha 2 má druhý největší podíl podnikatelů a firem.  Rychlost jejich meziročního nárůstu je v rámci hlavního města třetí nejrychlejší.

Přebírání ocenění Město pro byznys hl. města Prahy 2014; Foto: vinSrovnávací výzkum Město pro byznys již sedmým rokem hodnotí 205 obcí s rozšířenou působností a 22 pražských městských částí.  Obce a pražské městské části se tentokrát hodnotily na základě čtrnácti kritérií rozdělených do dvou hlavních oblastí: podnikatelské prostředí a přístup veřejné správy.

**

Město pro byznys je srovnávací výzkum, jehož cílem je vytvořit diskusní platformu na podporu malého a středního podnikání ze strany místních samospráv. Vyhlašovatelem je týdeník Ekonom.

Zveřejněno: 14.04.2015 – webadmin@praha2.cz