Praha 2 patří mezi nejlepší v republice v zadávání veřejných zakázek

Praha 2 patří mezi nejlepší v republice

v zadávání veřejných zakázek

Podle analýzy zIndex, zveřejněné na počátku letošního září, se městská část Praha 2 umístila mezi nadprůměrně hodnocenými zadavateli veřejných zakázek. Na žebříčku nejlepších městských částí skončila dvanáctá.

Analýza zIndex si klade za cíl přiblížit segment veřejných zakázek občanům a zároveň dát zpětnou vazbu politikům, kteří o investicích a veřejných zakázkách rozhodují. Výsledek analýzy za období 2015–2017 ukazuje, že se městské části Praha 2 daří prostřednictvím zadávání veřejných zakázek dosahovat vyšší konkurence, což vede k nižší ceně zakázky. Praha 2 také zakázky méně ruší nebo mění jejich obsah, zvýšila se i transparentnost zadání.

Je to dobré vysvědčení pro všechny, kteří se na zadávání veřejných zakázek podílejí a naplňují tak investiční rozhodnutí radnice,“ uvedl místostarosta Jan Korseska.

Zmíněná analýza, která je dostupná na https://www.zindex.cz, porovnává vybrané měřitelné aspekty veřejných zakázek s obsahovým zadáním jiných zadavatelů. Městská část tak může využít zpětnou vazbu k dalšímu zlepšení v činnosti na veřejných zakázkách.

Zprávu zpracoval odbor Kancelář starostky a vnějších vztahů ÚMČ Praha 2.

Další podrobnosti: Mgr. Ilona Chalupská, vedoucí odboru Kancelář starostky a vnějších vztahů, tel.: 236 044 282, mobil: 724 727 224, e-mail: ilona.chalupska@praha2.cz.

Zveřejněno: 13.09.2018 – webadmin@praha2.cz