Praha 2 pokračuje v preventivních opatřeních

Praha 2 pokračuje v preventivních opatřeních

V souvislosti s vyhlášením tzv. nouzového stavu přijímá městská část další preventivní opatření. Od pondělí 16. března 2020 se upravuje provoz i návštěvní hodiny úřadu pro veřejnost, ruší se jednání komisí a výborů, zakazují se návštěvy v budově úřadu.

Úřad městské části

Většina agend se z bezpečnostních důvodů převádí na přepážková pracoviště do odbavovací haly s vyvolávacím systémem v přízemí budovy – vchod z Jugoslávské ulice – a omezuje úřední hodiny. Občané tak budou moci své záležitosti vyřizovat pouze v pondělí a ve středu od 8:00 do 12:00 a od 13:00 do 17:30 hodin. Vchod z náměstí Míru bude pro veřejnost bez výjimky uzavřen. Občané také musí počítat s omezením volného pohybu uvnitř budovy a zvýšenými hygienickými opatřeními v podobě povinné desinfekce rukou a měření teploty. V této souvislosti upozorňujeme na platný zákaz vstupu osobám v karanténě. Taktéž nebude umožněn vstup osobám s projevy nemoci.

Zmíněná preventivní opatření mají v maximální možné míře ochránit úředníky městské části, tak aby mohli poskytovat služby klientům v požadované kvalitě co možná nejdéle. Vybaveni proto jsou dle potřeby i adekvátními ochrannými prostředky (rouškami, respirátory, desinfekčními gely). Občané by také měli zvážit, zda nemohou své záležitosti vyřídit elektronicky, telefonem anebo zda vyřízení snese odkladu.

Mateřské a základní školy, jesle

Všechny základní školy, zřizované městskou částí, mají až do odvolání přerušenu výuku. Provoz mateřských škol a jeslí zatím zůstává bez omezení. Jednotlivá zařízení však z preventivních důvodů upravují režim předávání a vyzvedávání dětí tak, aby eliminovaly případná rizika a ochránily své zaměstnance.

Domovy s pečovatelskou službou a jiné služby pro seniory

Návštěvy v domovech pro seniory jsou zakázány již od 3. března 2020. Z důvodu epidemiologické situace v ČR a rozhodnutí vlády ČR dnes došlo k uzavření denního stacionáře pro seniory v Záhřebské ulici, a to do odvolání. Pečovatelská služba poskytuje služby bez omezení. Centrum sociálních služeb Praha 2 nezapomíná ani na opuštěné seniory a je připraveno jim poskytnout nebo zprostředkovat pomoc při zajištění základních potřeb, donášky potravin a léků. Případní zájemci se mohou přihlásit na speciální bezplatné infolince pro seniory 800 600 604.

Zprávu zpracoval Odbor komunikace ÚMČ Praha 2. Další podrobnosti: Mgr. Andrea Zoulová, vedoucí odboru a tisková mluvčí, Odbor komunikace, tel.: 236 044 231, mobil: 731 553 188, e-mail: andrea.zoulova@praha2.cz.

Zveřejněno: 13.03.2020 – webadmin@praha2.cz