Praha 2 pomáhá dětem najít Ježíška po celý rok

Praha 2 pomáhá dětem najít Ježíška po celý rok

Vánoční stromeček ozdobený dopisy od dětí Ježíškovi je od začátku týdne ve vestibulu radnice Prahy 2 na náměstí Míru 20. Propaguje charitativní projekt Ježíškem po celý rok, který organizuje obecně prospěšná společnost Zajíček na koni a jehož patronkou se stala místostarostka Prahy 2 Alexandra Udženija.

Projekt Ježíškem po celý rok pomáhá splnit vánoční přání dětem, které žijí v rodinách s tíživou životní situací. Letos se poprvé koná pod záštitou místostarostky Prahy 2 Alexandry Udženija, která se stala jeho patronkou. „S organizací Zajíček na koni spolupracujeme dlouhodobě. Projekt Ježíškem po celý rok se mi okamžitě zalíbil, protože vychází z principu, že nejlepší pomoc je ta adresná. Je to stejný přístup, jak k charitativním projektům přistupujeme v naší městské části,“ říká místostarostka Prahy 2 Alexandra Udženija, v jejíž gesci je sociální oblast.

Projekt Ježíškem po celý rok pomáhádětem pod tímto názvem pět let, ale prakticky funguje již od roku 2006. Za tu dobu se s jeho pomocí podařilo udělat radost více než 1200 dětem, jejichž rodiny bojují například s těžkými nemocemi nebo fatálními finančními problémy. Jen v loňském roce se zapojilo 348 Ježíšků a zabalilo se 480 dárků. Kromě toho se podařilo darovat 100 kusů oblečení, 20 balíků plen a kosmetických balíčků, 17 dárkových poukazů a 253 kusů školních potřeb.

Spolupráce s městskou částí Praha 2 je letošní novinkou, která projektu pomůže více se zviditelnit. Díky tomu budou mít jeho zástupci možnost představit jej ve stánku na vánočních trzích na náměstí Míru ve dnech 13. a 14. prosince 2018 od 10 do 19 hodin. Oblíbené vinohradské vánoční trhy začaly již 20. listopadu a potrvají do Štědrého dne.

Pokud se chcete stát jedním z Ježíšků, můžete přispět finanční částkou nebo rovnou zakoupit dárek, který splní přání konkrétního dítěte. O jejich příbězích a přáních i formě pomoci se dočtete na adrese http://jezisek.zajiceknakoni.cz/. Dárky se budou balit v polovině prosince v podskalské kavárně Ad Astra a poté se rozešlou poštou dětem tak, aby je našly na Štědrý den pod stromečkem.

Zprávu zpracoval odbor Kancelář starostky a vnějších vztahů ÚMČ Praha 2.

Další podrobnosti: Mgr. Ilona Chalupská, vedoucí odboru Kancelář starostky a vnějších vztahů,

tel.: 236 044 282, mobil: 724 727 224, e-mail: ilona.chalupska@praha2.cz.

Zveřejněno: 22.11.2018 – webadmin@praha2.cz