Praha 2 připravila pro seniory celodenní kulturní program

Praha 2 připravila pro seniory

celodenní kulturní program

Recitace za doprovodu harfy, hra na kytaru a klávesy dnes rozezněla vnitroblok Domu s pečovatelskou službou v Máchově ulici. Městská část Praha 2 tam přichystala pro seniory celodenní kulturní zážitek spojený s ukázkou tvůrčích aktivit, které lze vykonávat v každém věku.

Několik desítek seniorů využilo této příležitosti k neformálnímu setkání s místostarostkou Prahy 2 Alexandrou Udženija. „Pro seniory je důležitý pocit, že se o ně někdo zajímá a že nejsou sami. A já je mohu s radostí ujistit, že městská část je vždy připravena jim pomoci, tak jako to udělala například zdařilou rekonstrukcí Domu s pečovatelskou službou v Máchově ulici, kde žijí lidé se sníženou soběstačností nebo zdravotním postižením,“ uvedla místostarostka pro sociální oblast Alexandra Udženija, zakladatelka oblíbeného klubu Dvojka pro seniory.

Podobných setkání s obyvateli domovů seniorů nebo domů s pečovatelskou službou pořádá městská část Praha 2 několik do roka. Tentokrát se na akci podílela také Nadace Krása pomoci. „S městskou částí Praha 2 spolupracujeme dlouhodobě, pomohli jsme před časem i při úpravě tohoto vnitrobloku v Máchově ulici,“ řekla Taťána Gregor Kuchařová, zakladatelka nadace. Dnešní setkání, kterého se zúčastnila ředitelka nadace Michaela Stachová, bylo třetí společnou akcí druhé městské části a Krásy pomoci.

Životu seniorů věnuje městská část Praha 2 trvalou pozornost. Vloni spustila projekt Chytrá dvojka, jehož součástí je program SMS dvojky, zajištující informovanost seniorů o zajímavých událostech na území Prahy 2, a projekt Vzdělání dvojky na podporu lepší počítačové gramotnosti lidí v pokročilém věku.

Zprávu zpracoval odbor Kancelář starostky a vnějších vztahů ÚMČ Praha 2.

Další podrobnosti: Mgr. Ilona Chalupská, vedoucí odboru Kancelář starostky a vnějších vztahů,

tel.: 236 044 282, mobil: 724 727 224, e-mail: ilona.chalupska@praha2.cz.

Zveřejněno: 28.08.2018 – webadmin@praha2.cz