Praha 2 se stala Městem pro byznys 2012

Rychlost vyřizování agendy, nízká rozšířenost korupčního prostředí nebo vysoký počet firem. To jsou důvody, proč se podnikatelsky nejpřívětivější městskou částí hlavního města stala Praha 2. Byla vyhodnocena jako nejlepší ve srovnávacím výzkumu Město pro byznys, který již pátým rokem hodnotí 205 obcí s rozšířenou působností a 22 městských částí hlavního města České republiky. Výsledky srovnávacího výzkumu byly vyhlášeny v úterý 27. 11. 2012 na Staroměstské radnici.vit_m.jpg

Obce a městské části se ve srovnávacím výzkumu Město pro byznys hodnotí na základě osmadvaceti kritérií rozdělených do dvou oblastí: podnikatelské prostředí a přístup veřejné správy. Každá z oblastí se na celkovém pořadí podílí padesáti procenty. V první jmenované oblasti byla vítězná Praha 2 druhá. V přístupu veřejné správy obsadila třetí místo.

V rámci výzkumu Město pro byznys se analytici společnosti Datank zaměřili také to, jakou důležitost dávají podnikatelé jednotlivým formám podpory ze strany radnic. Ze získaných dat vyplývá, že v Praze přikládají nejvyšší důležitost minimalizaci byrokracie. Téměř stejně důležitý je pro podnikatele v hlavním městě transparentní průběh veřejných zakázek. Naopak nejmenší váhu přikládají podpoře nebo propagaci služeb a snížení podnikatelských poplatků.

Zveřejněno: 14.04.2015 – webadmin@praha2.cz