Praha 2 uzavřela své mateřské školy

Praha 2 uzavřela své mateřské školy

Rada městské části Praha 2 dnes na svém jednání rozhodla po dohodě s řediteli školek o jejich uzavření, a to od úterý 17. března 2020 do odvolání.

„Mateřské školy jsme ponechali v provozu takřka do poslední chvíle, ale po posledním krizovém opatření vlády je ta situace už neudržitelná. Uvědomujeme si, jak je pro spoustu rodičů nesmírně náročné v těchto dnech skloubit zaměstnání a péči o rodinu. Na druhou stranu ale cítíme obrovskou odpovědnost za zdraví zaměstnanců, kteří přicházejí do kontaktu s rodiči a jejich příbuznými. V tuto chvíli však zamýšlíme, že využijeme volnou kapacitu jeslí v Londýnské a Na Rybníčku pro zřízení dětské skupiny a nabídneme ji k využití rodičům pomáhajících profesí, našim úředníkům, pracovníkům příspěvkových organizací, policistům, záchranářům, hasičům, lékařům, kteří jistě pomoc v zajištění péče o děti uvítají, vysvětlila rozhodnutí starostka Jana Černochová, která má oblast školství ve své gesci.

Analýza ukázala, že po uzavření základních škol a vládním vyhlášení omezení pohybu lidí ve veřejném prostoru se snížil počet dětí, které MŠ navštěvují na 4,5 % z celkového počtu přihlášených.

Odbor školství Úřadu MČ Praha 2 už všechny mateřské školy o rozhodnutí informoval.

Zprávu zpracoval Odbor komunikace ÚMČ Praha 2. Další podrobnosti: Mgr. Andrea Zoulová, vedoucí odboru a tisková mluvčí, Odbor komunikace, tel.: 236 044 231, mobil: 731 553 188, e-mail: andrea.zoulova@praha2.cz.

Zveřejněno: 16.03.2020 – webadmin@praha2.cz