Praha 2 získala počtvrté titul Město pro byznys

Praha 2 získala počtvrté titul Město pro byznys

Praha 2 je nejlepším místem pro podnikatele. V přístupu veřejné správy je Praha 2 jasným vítězem. Ve srovnávacím výzkumu mezi 205 obcemi s rozšířenou působností a 22 pražskými městskými částmi se Praha 2 umístila na prvním místě a potvrdila tak renomé transparentní městské části, která je přívětivá vůči podnikatelům a vytváří jim ty nejlepší podmínky. Titul Město pro byznys získala již v letech 2012, 2013 a 2014.

Diplom s titulem Město pro byznys 2017 převzal 8. března 2018 v sále Nové radnice na Mariánském náměstí tajemník Úřadu městské části Praha 2 Michal Kopecký, který neskrýval ohromnou radost.

„Jsem nadšený, do poslední chvíle jsem to netušil. Zvítězit mezi dvaadvaceti pražskými městskými částmi, kde je velmi silné konkurenční prostředí, je nádherné a zavazující zároveň. Chápu to jako kolektivní ocenění, jehož nelze dosáhnout bez nadšení a elánu týmu lidí, kterými jsem obklopen. Dřív nebo později se to totiž projeví, jestli někdo jen chodí do práce, nebo prací žije,“ řekl po převzetí ocenění tajemník Michal Kopecký.

V podnikatelském prostředí byla Praha 2 hodnocena na pátém místě, avšak v přístupu veřejné správy byla a je úplně nejlepší ze všech městských částí. V podnikatelském prostředí se může pyšnit velmi vysokým podílem podnikatelů, druhým nejvyšším podílem malých a středních firem v hlavním městě a disponuje rovněž vysokým počtem ekonomických subjektů. V přístupu veřejné správy je Praha 2 jasným vítězem. V testu elektronické komunikace, který zjišťuje kvalitu a rychlost odpovědí na fiktivní podnikatelský dotaz, získala Praha 2 vůbec nejlepší výsledky a dobře obstála také ve scóringu úředních hodin.

„Jsme mile překvapeni, že jsme se opět vrátili do čela. Praha 2 se dlouhodobě snaží být ve službách pro občany a podnikatele vlajkovou lodí. Aplikujeme v tomto ohledu všechny smysluplné novinky,“ komentoval úspěch tajemník Úřadu Městské části Praha 2 Michal Kopecký.

Michal Kopecký, tajemník

Zprávu zpracoval odbor Kancelář starostky a vnějších vztahů ÚMČ Praha 2.

Další podrobnosti: Mgr. Ilona Chalupská, vedoucí odboru Kancelář starostky a vnějších vztahů,

tel.: 236 044 282, mobil: 724 727 224, e-mail: ilona.chalupska@praha2.cz.

Zveřejněno: 09.03.2018 – webadmin@praha2.cz