Praha 2 získala titul Chytré město 2019

Praha 2 získala titul Chytré město 2019

O titulu Chytré město 2019 v kategorii do 100 tisíc obyvatel rozhodla porota v rámci letošního ročníku soutěže „Chytrá města pro budoucnost“, kdy vítěze jednotlivých kategorií vybírala ze dvou stovek přihlášených projektů.

Městská část Praha 2 spolu s Pražskou energetikou, a.s. získala ocenění za záměr, jak pomocí technické infrastruktury a využití synergií s veřejným osvětlením zajistit ekonomicky náročný rozvoj sítě vysokorychlostního internetu společně s přípravou distribuční sítě na rozvoj sítě k dobíjení elektromobilů a mobilní dobíjecí sítě.

Na území Prahy 2 funguje již celkem pět chytrých lamp a umístění další je otázkou blízké budoucnosti. Multifunkční lampy mají kromě dobíjecích schopností i informační panel s SOS tlačítkem s přímým napojením na linku 112 pro případ nebezpečí nebo stav nouze. Lampy rovněž poskytují wi-fi připojení do okruhu 50 metrů.

Trofej jménem Prahy 2 převzal místostarosta Jan Korseska a neskrýval svou radost. „Dnešní ocenění je ohodnocením dlouhodobé práce naší městské části a vynikající spolupráce s PRE a zároveň také důkazem, že tato cesta s maximálním využitím moderních technologií je správná. Praha 2 byla v rámci různých inovací vždy vlajkovou lodí a věřím, že tomu bude tak i nadále,“ uvedl Jan Korseska.

Milým zpestřením slavnostního vyhodnocení v prostorách ČVUT v Dejvicích byla videozdravice radního Magistrátu hl. m. Prahy Jana Chabra: „Jsem nesmírně rád, že touto cenou byla oceněna snaha hlavního města Prahy ve spolupráci se společnostmi Technologie hlavního města Prahy a PRE v rámci hledání řešení možností dobíjecích stanic pro elektromobily a věřím, že to je velký krok pro Prahu. Pro ty, kteří ten projekt neznají, jde o projekt výměny jednoduchých stávajících kabelů veřejného osvětlení za ty, které mají vyšší příkon elektrické energie, tak abychom do sloupů veřejného osvětlení mohli do budoucna umisťovat nabíječky a budoucí uživatelé elektromobilů v Praze v nich mohli pohodlně dobíjet svá auta.“

Zprávu zpracoval odbor Kancelář starostky a vnějších vztahů ÚMČ Praha 2. Další podrobnosti: Mgr. Andrea Zoulová, tisková mluvčí, odbor Kancelář tajemníka, tel.: 236 044 231, mobil: 731 553 188, e-mail: andrea.zoulova@praha2.cz.

Zveřejněno: 16.12.2019 – webadmin@praha2.cz