První českou Láskyplnou zónu dnes slavnostně otevřeli v ZŠ Kladská

 

TISKOVÁ ZPRÁVA

 

 

První českou Láskyplnou zónu dnes slavnostně otevřeli v ZŠ Kladská

 

 

Na prostranství před základní školou v Kladské ulici dnes, nejen na prvňáčky a jejich rodiče, čekala tzv. Láskyplná zóna, která vznikla ve spolupráci SOS dětských vesniček a městské části Praha 2 jako zřizovatele školy. Projekt odstartovaly dnes starostka Prahy 2 Jana Černochová, ředitelka školy Kateřina Vávrová a za SOS dětské vesničky Lenka Jansová.

Projekt Láskyplná zóna se inspiroval projektem Kiss&Hug, který před dvěma lety spustila s velkým úspěchem belgická pobočka SOS dětských vesniček. Poukazuje na to, jak je důležité, aby se dospělí uměli na chvilku zastavit a vyjádřit svým dětem lásku. Obzvláště, když se s nimi loučí na delší čas, například na několik hodin výuky.

„Moc se mi tento nápad líbí a jsem ráda, že jsme opět v něčem první v republice. I takovéto projekty zvyšují prestiž základních škol Prahy 2. A to, že volba SOS dětských vesniček padla právě na jednu z našich škol, také dokazuje, že jsou vnímány jako nejlepší v Praze,“ uvedla starostka Jana Černochová, která celému projektu také udělila záštitu. 

Láskyplná zóna s českým sloganem „Pac a pusu“ je na asfaltu před základní školou Kladská namalována silniční barvou, vydržet by tak měla až několik let. Na její slavnostní otevření se přišli podívat i starší žáci a jejich rodiče, přihlížely tak téměř dvě stovky lidí. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zprávu zpracoval odbor Kancelář starostky a vnějších vztahů ÚMČ Praha 2.

Další podrobnosti: Mgr. Ilona Chalupská, vedoucí odboru Kancelář starostky a vnějších vztahů,

tel.: 236 044 282, mobil: 724 727 224, e-mail: ilona.chalupska@praha2.cz.

Zveřejněno: 03.09.2018 – webadmin@praha2.cz
Vytisknout