Radnice přistoupila k realizaci slíbené podpory nájemcům nebytových prostor

Radní Prahy 2 na svém jednání v pondělí 13. 7. 2020 navázali na svá předchozí rozhodnutí o podpoře podnikatelských nebo jiných činností provozovaných v nebytových prostorách ve správě městské části, které byly znemožněny nebo podstatně ztíženy v důsledku mimořádných opatření ke zmírnění dopadů epidemie koronaviru.

„Naše pomoc a podpora konečně dostává reálnou podobu. Souhlasili jsme s uzavřením dodatků k nájemním smlouvám, v rámci kterých radnice poskytne slevu ve výši jednoho čistého měsíčního nájemného. Zmíněná sleva z nájmu bude realizována snížením předpisu čistého nájemného za měsíc srpen 2020,“ uvedl místostarosta pro oblast správy majetku Michael Grundler.

Nabídky radnice využila v první fázi až stovka provozoven - restaurace, kavárny, kadeřnictví, prodejny i chráněné dílny. Poskytnutí této slevy umožní nájemcům požádat o dotaci Ministerstva průmyslu a obchodu v programu COVID – NÁJEMNÉ.

Zprávu zpracoval Odbor komunikace ÚMČ Praha 2. Další podrobnosti: Mgr. Andrea Zoulová, vedoucí odboru a tisková mluvčí, Odbor komunikace, tel.: 236 044 231, mobil: 731 553 188, e-mail: andrea.zoulova@praha2.cz.

Zveřejněno: 14.07.2020 – webadmin@praha2.cz