Resslova ulice bude na Vánoce v plné kráse, TSK po kritice veřejnosti i Prahy 2 dláždí chodník

Resslova ulice bude na Vánoce v plné kráse, TSK po kritice veřejnosti i Prahy 2 dláždí chodník

Chodník před kostelem sv. Cyrila a Metoděje s Národním památníkem hrdinů heydrichiády v Resslově ulici se v nejbližších dnech opět objeví v plné kráse. Na místo asfaltového pásu, který zde zůstal po výkopových pracích, se vrací pražská mozaika, typická pro dláždění v historickém centru metropole. Městská část Praha 2, ačkoliv nebyla objednavatelem ani zadavatelem prací, udělala maximum pro to, aby předláždění proběhlo co nejdříve.

Starostka Prahy 2 Jana Černochová několikrát zdůraznila, že s čekáním na opravy až do jara se městská část nehodlá smířit. „Je to jedno z nejpamátnějších míst na území Prahy 2, kde jsme letos v červnu slavnostně odhalili pamětní destičky se jmény Kubiše a Gabčíka a dalších padlých parašutistů. Jsme rádi, že se společnými silami městské části Praha 2 a TSK podařilo, aby byl chodník místo na jaře nově vydlážděn už nyní před Vánocemi,“ říká místostarosta Prahy 2 Jan Korseska.

Nevzhledný vyasfaltovaný pás chodníku v místech, kam denně směřují do památníku řady lidí, vzbudil silně kritické reakce veřejnosti. Technická správa komunikací (TSK) a společnost Pražská energetika, která zde prováděla pokládku inženýrských sítí a dokončila ji se zpožděním, počítaly původně s kompletní rekonstrukcí chodníku až příští rok na jaře. Teplé počasí letošního podzimu umožnilo zahájit práce už během listopadu. Může se v nich ale pokračovat pouze ve dnech, kdy nemrzne. Pražská mozaika se pokládá tehdy, pokud venkovní teplota nepřesáhne v noci +5º C. Pokládá se totiž do písku, kam se přidává vápno a cement.

Po celou dobu prací zůstává zúžen jeden jízdní pruh v komunikaci v Resslově ulici. Podle předpokladu TSK budou práce hotovy do poloviny prosince.

Zprávu zpracoval odbor Kancelář starostky a vnějších vztahů ÚMČ Praha 2.

Další podrobnosti: Mgr. Ilona Chalupská, vedoucí odboru Kancelář starostky a vnějších vztahů,

tel.: 236 044 282, mobil: 724 727 224, e-maililona.chalupska@praha2.cz.

Zveřejněno: 30.11.2018 – webadmin@praha2.cz