Riegrovy sady jsou nadále bez letní restaurace

Riegrovy sady jsou nadále bez letní restaurace

Před rokem stejné místo vedle bývalé Šretrovy restaurace žilo. Letní kino, živé sportovní přenosy, koncerty, prostě letní restaurace v parku, místo zastíněné vzrostlými kaštany. Dnes je to prostor prázdný, nevyužívaný. Právě tento pozemek má soukromého vlastníka.

K původní Šretrově restauraci přibyla v minulosti na přilehlých pozemcích restaurace Park Café a k ní dva dočasné stánky a dva přístřešky v zahradě před pódiem. V říjnu loňského roku skončila nájemci smlouva, uzavřená se soukromým vlastníkem pozemku, a v současné době není zahrádka provozována.

Městská část Praha 2 se zástupcem majitele otevřela jednání o možnostech odkupu Šretrovy restaurace s přilehlými pozemky, protože považuje za prioritní variantu obnovení funkce původní restaurace tak, jak fungovala v období 1930 až 1990. Možností je zřízení trvalého zařízení u letní scény, jež by bylo v souladu s požadavky hygieniků a orgánů památkové péče. V jednání je i varianta odkupu alespoň části pozemků a cesty.

„Ideální by bylo zcelit majetek a obnovit bývalou Šretrovu restauraci tak, jak byla navržena architektem Františkem Markem a postavena v letech 1931–1933. Je nesmyslné, aby uprostřed Riegrových sadů s památkovým režimem, které jsou svěřeny do vlastnictví naší městské části, byl cizí majetek. Komplikuje to situaci všem zúčastněným stranám,“ vysvětlil místostarosta Prahy 2 Václav Vondrášek.

Zprávu zpracoval odbor Kancelář starostky a vnějších vztahů ÚMČ Praha 2.

Další podrobnosti: Mgr. Ilona Chalupská, vedoucí odboru Kancelář starostky a vnějších vztahů,

tel.: 236 044 282, mobil: 724 727 224, e-mail: ilona.chalupska@praha2.cz.

Zveřejněno: 05.06.2019 – webadmin@praha2.cz