Rodiče, pedagogové i děti se dočkali. Prvňáci a druháci se vrátili zpět do školních lavic i v Praze 2

Ve středu 18. listopadu se žáci prvních a druhých tříd škol zřizovaných městskou částí Praha 2 vrátili zpět do lavic. Jednalo se celkem o 817 dětí z deseti základních škol. Radnice tento krok vítá a doufá i v brzký návrat žáků devátých ročníků.

O obnovení klasické výuky u těch nejmenších a možnosti konzultací pro deváťáky usilovali pedagogové z Prahy 2 už před měsícem. O rozvolnění opatření se v tomto smyslu významně zasadila starostka Prahy 2 Jana Černochová: „Interpelovala jsem ministra Plagu v Poslanecké sněmovně a jsem ráda, že se to nakonec podařilo prosadit. Návrat žáků prvních a druhých tříd ke klasickému způsobu výuky včetně možnosti individuálních konzultací v rámci přípravy deváťáků na přijímací zkoušky považuji na naprosto klíčové. Je nezbytné, aby tyto děti měly možnost kvalitní přípravy a mohly s učiteli komunikovat osobně a ne přes počítačovou obrazovku. Pevně doufám, že se epidemická situace bude nadále zlepšovat a ty nejmenší budou brzy následovat deváťáci, kteří to také opravdu potřebují, a pak i ostatní věkové kategorie,“ uvedla Jana Černochová

Základní školy v Praze 2 byly na dnešní návrat těch nejmenších připraveny a podle prvních ohlasů se ze vzájemného shledání těšili jak pedagogové, tak i samotní žáci.

Radnice Prahy 2 je s vedením základních i mateřských škol v pravidelném a nepřetržitém kontaktu. Prostřednictvím odboru školství zjišťuje jejich aktuální požadavky a případné potřeby, které se pak snaží saturovat. Všechna školská zařízení v tuto chvíli disponují dostatečným množstvím hygienických pomůcek i ochranných prostředků a jsou tak připravena na pokračování vzdělávacího programu. V tomto ohledu je potřeba zmínit, že mateřské školy v Praze 2 díky nadstandardnímu nasazení pedagogů i dalších pracovníků fungovaly i v té nejhorší epidemické situaci bez většího omezení. Dobrou zprávou je i to, že se podařilo prosadit nedávné zařazení učitelů i ostatních nepedagogických pracovníků do výčtu profesí "nezbytných k zajištění služeb občanům a chodu hl. m. Prahy". S účinností od 9. listopadu 2020 tak bude v době nouzového stavu a uzavření škol o děti učitelů a zaměstnanců mateřských škol postaráno.

rea

Zprávu zpracoval Odbor komunikace ÚMČ Praha 2. Další podrobnosti: Mgr. Andrea Zoulová, vedoucí odboru a tisková mluvčí, Odbor komunikace, tel.: 236 044 231, mobil: 731 553 188, e-mail: andrea.zoulova@praha2.cz.

Zveřejněno: 18.11.2020 – webadmin@praha2.cz