Školy z Prahy 2 soutěží o nejkrásnější vánoční stromek

Školy z Prahy 2 soutěží o nejkrásnější vánoční stromek

Adventní zdobení dnes přivedlo na náměstí Míru desítky dětí ze škol v Praze 2. Vlastnoručně vyrobenými ozdobami z různých materiálů zkrášlovaly devatenáct stromků, které pro tento účel zakoupila městská část Praha 2 a nechala je v květináčích převézt do spodní části náměstí Míru, kde právě probíhají oblíbené vánoční trhy.

Každý smrček ozdobily děti některé z deseti základních a devíti mateřských škol, jejichž zřizovatelem je městská část Praha 2. Co stromek, to jiná škola nebo školka.

„Nekladli jsme jim žádná omezení, výzdobu jsme ponechali čistě na dětské fantazii a tvůrčí invenci. Letos poprvé soutěží i naše mateřské školy. Když jsme vloni viděli, jak to žáky základních škol baví a s jakým zájmem si pak Pražané jejich výtvory prohlížejí, rozhodli jsme se letos zapojit i nejmenší děti,“ říká starostka Prahy 2 JanaČernochová, v jejíž gesci je oblast školství.

Ozdobené smrčky zůstanou na náměstí Míru až do Štědrého dne. Od 1. prosince budou na facebooku Prahy 2 fotografie jednotlivých stromečků a lidé je budou moci až do 22. 12. „lajkovat.“ Stromeček s nejvyšším počtem „lajků“ pak bude umístěn do kostela sv. Ludmily, kde setrvá až do Tří králů. A děti ze školy, ať už mateřské či základní, které vítězný stromek ozdobily, dostanou věcné ceny od městské části.

Výstava vánočních stromků ukazuje tvůrčí potenciál základních škol v Praze 2, které patří k nejžádanějším v metropoli. Poprvé se tato akce konala na náměstí Míru vloni a položila tak základ nové adventní tradice v Praze 2. Projekt si klade za cíl zapojit děti do slavnostní výzdoby místa, kde žijí nebo navštěvují školu.

Zprávu zpracoval odbor Kancelář starostky a vnějších vztahů ÚMČ Praha 2.

Další podrobnosti: Mgr. Ilona Chalupská, vedoucí odboru Kancelář starostky a vnějších vztahů,

tel.: 236 044 282, mobil: 724 727 224, e-mail: ilona.chalupska@praha2.cz.

Zveřejněno: 30.11.2018 – webadmin@praha2.cz