Sociální projekty podpoří městská část Praha 2 více než 3 miliony korun

Sociální projekty podpoří městská část Praha 2

více než 3 miliony korun

Městská část Praha 2 poskytne celkem 3,24 milionů korun na podporu sociální a sociálně zdravotní oblasti. Rozhodli o tom zastupitelé Prahy 2 na svém dnešním zasedání, kde schválili přidělení grantů a dotací i výši finanční podpory jednotlivým projektům.

Z patnácti předložených žádostí o grant zastupitelé dnes rozhodli o přidělení finanční podpory šesti z nich, které pomáhají usnadnit život nejohroženějším skupinám obyvatel Prahy 2. Je mezi nimi např. Nadační fond Krása pomoci, Diakonie ČCE – Středisko křesťanské pomoci, občanská poradna Společnou cestou nebo z. s. Pro Dialog, který pracuje s rodinami s ohroženými dětmi.

Podpora městské části směřuje i k výjimečným projektům organizací, které v sociální oblasti poskytují nadstandardní služby. Jedná se v prvé řadě o spolek Akord, který zajišťuje osamělým seniorům a zdravotně postiženým občanům Prahy 2 bezplatnou terénní asistenční službu tak, aby mohli setrvat v domácím prostředí za důstojných podmínek. Tuto službu denně využívá v průměru 6–9 klientů. „Z několika desítek žádostí o finanční podporu jsme pečlivě vybírali organizace, u kterých máme jistotu, že nezištně a obětavě pomáhají občanům Prahy 2. A že se zaměřují na ty, kteří to potřebují nejvíce, tedy mladé lidi se zdravotním postižením, seniory nebo děti ohrožené vyhroceným konfliktem mezi rodiči v době rozvodu,“ upřesnila místostarostka Prahy 2 pro sociální oblast Alexandra Udženija.

V celkové částce jsou zahrnuty i účelové dotace ve výši 1,67 milionů korun.  Budou rozděleny mezi denní stacionář Akord včetně jeho Fyzioterapeutického centra, spolek Barevný svět dětí, DDM Praha 3 – Ulita na provoz nuselského nízkoprahového klubu pro děti a mládež Beztíže² a obecně prospěšnou společnost Lemniskáta – život bez bariér.

Celkem bylo přijato 37 žádostí o grant od organizací působících v sociální a sociálně zdravotní oblasti. O deseti z nich rozhodli už dříve radní Prahy 2, projekty nad 50 tisíc korun schvalovali dnes zastupitelé.

Zprávu zpracoval odbor Kancelář starostky a vnějších vztahů ÚMČ Praha 2.

Další podrobnosti: Mgr. Ilona Chalupská, vedoucí odboru Kancelář starostky a vnějších vztahů,

tel.: 236 044 282, mobil: 724 727 224, e-mail: ilona.chalupska@praha2.cz.

Zveřejněno: 19.06.2017 – webadmin@praha2.cz